Jump to content

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Slusao sam ovih dana Einarov solo album i nije uopste los.

Dosta popa, malo proga i elektronike, bez nekog tehnickog proseravanja i sa vecim naglaskom na, uglavnom sumornu, atmosferu.

Ako ste fan Leprousa i njegovog glasa mozda ce vam se i svideti.

Album lici na novije Leprous albume, ali je ipak dovoljno drugaciji, sto govori da iako je Einarov uticaj u Leprousu najveci, doprinose i ostali. 

Broj gostiju je velik, meni je posebno drago sto u jednoj pesmi gostuje pevac Vole.

Najbolje pesme su mi The Glass is Empty, Splitting the Soul (sa Ihsahnom) i Where All the Twigs Broke (koja mi najvise vuce na Leprous).

Najveci problem je sto album ima cak 11 pesama koje traju oko 70 minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je svaki single bio ultimativni cringe tako da nema boga da cu pustiti ovaj album. 

bukvalno kao da je izbacio sve sto valjda kod Leprousa i naglasio sve sto je lose (zavijanje i kukanje + uzasni tekstovi)

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

bolje od Leprousa svakako, meni su oni generalno dosadni, tako da mi prija ova pesma koja ne pokusava da bude previse proggy.

refren prilican Muse wanna-be ali fino spakovano sve. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Zanimljivo mi je uvek kako ljudi dozivljavaju novu muziku dragih bendova, a na internetu svakako ne mozes da pobegnes od tudjih utisaka. Postoji ta "hejterska" struja koja ovde zna da dominira i ja sam kriv isto - jedini put kad mi je nova pesma omiljenog benda bila do jaja na prvo slusanje je valjda bilo kad je Cynic odsvirao Evolutionary Sleeper 2007 na onom nekom festivalu u Holandiji sto se streamovao.

Ovaj Atonement mi je bas pakao i realno mi je da oni mogu svaki dan da izdzemuju ovakvu pesmu bez rifa, melodije, bilo cega - a ona jos prvi singl. A komentari tipa Love it! ️ The vocals, the guitars, the layering, the sci-fi vibes... And that first "all because of you" murdered me! - to je valjda ona druga krajnost, ljudi koji sebe ubede da je zlatno doba danas i da je sve vrh. Zdravije je biti u toj grupi.

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam, meni je pesma okay iskreno, ali vise ne slusam kao Leprous, vec kao neki pop metal koji je kao lana del rey depra wannabe. Pesma kao pesma kompozitorski je super, nemam sta da kazem, da zivim od muzike i da mogu da radim neke edgy pop pesme, ovako bi zvucalo vrv. Samo sto mene ovo ne radi i ja ne slusam ovako nesto i Leprous koji sam zavoleo je odavno umro. Tako da jbg, kod ovakvih bendova samo preslusam i nastavim sa zivotom ako mi se ne dopadne, ne hejtam, jer nema poente, imam previse stvari u zivotu da radim osim da hejtam sto bend nije uradio nesto sto ocekujem. 

Ovo je ista stvar kao i sa Evergrey. Sve sto rade u poslednjih 5-10 godina je jako popularnije nego kad su imali onu eru u kojoj smo ih svi zavoleli. Al' mene ova nova era ne radi i to je to. Al' cinjenica je da oba ova benda imaju jako vecu publiku i following kod mladjih generacija jer jednostavno koketiraju sa tim pop / mainstream elementima i guraju to koliko mogu. Isto tako se uvek iznenadim kad odem na neki metalcore / deathcore koncert i skapiram koliko publike u tim zanrovima ima, dok u metalu koji smo mi gotivili jedva da se skupi 300 ljudi u klubu. Djent i taj modern metal ceo fazon je jako popularan, iz meni jbg nepoznatih razloga, al' kapiram da je do toga da mladje generacije zele agresivniju muziku koja nije neki EDM agresivni, a metal kao pravac ima jako sranje konotaciju, i onda se hvataju za te neke subzanrove koji mesaju sve i svasta, jer je lakse da okolina svari da to slusaju nego direktno neki konkretniji "metal" pravac.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nikakvog hejta ni sa moje strane, samo tužna konstatacija da su i def nepovratno otišli u kaljugu iako uvek postoji tračak nade sa svakim novim izdanjem da možda neće biti tako. Ova muzika očito ima svoje fanove kao i svaka druga i nemam problem sa tim. Meni bolje da slušam dobar metal i dobar pop nego loš pop metal.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 5/31/2024 at 5:11 PM, Haos sam ja said:

Nema nikakvog hejta ni sa moje strane, samo tužna konstatacija da su i def nepovratno otišli u kaljugu iako uvek postoji tračak nade sa svakim novim izdanjem da možda neće biti tako. Ova muzika očito ima svoje fanove kao i svaka druga i nemam problem sa tim. Meni bolje da slušam dobar metal i dobar pop nego loš pop metal.

njima je uvek cilj da se probiju u malo veci mejnstrim, sami to kazu, i opet su rekli da se nadaju da ce ovaj album da ih dalje pogura. ne treba se nadati. jedino ako skroz ispuse pa moraju da rade Bilateral anniversary turneje da bi mogli uzivo da sviraju kao Dream Theater. Znaci moraju nesto lose na nivou The Astonishing da snime :haha: 

https://www.loudersound.com/features/leprous-einar-solberg-melodies-of-atonement-interview-2024

“We’re very optimistic with this album. Optimism is fine, it’s just a positive feeling; expectation is worse. I try to live my life without expectation, but we’re optimistic, and we feel we have what we need to take the band some steps up the ladder. I think the worst-case scenario is that we grow just a little bit, because we always grow a little bit after each album. We’re never a band that’s been ‘trendy’ and, when you’re not trendy, you’re not relying on trends. It’s quite liberating. We’re super optimistic and believe that Melodies Of Atonement can take us a lot further.”

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa njima je ista prica kao sa Evergrey, Borknagar, itd., noviji albumi su daleko vise slusaniji nego ono sto mi smatramo zlatnim periodom (Bilateral/Coal), evo i Baard okacio na Instagram da im je ova nova rekord po broju slusalaca u prvih par dana, tako da tesko da ce bas da ga ispuse bar u tom komercijalnom smislu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imali su u poslednjih 2-3 godine i ceo Bilateral i Coal nastupe, plus by request setove. Nisu cele turneje, ali mi deluje da su daleko od toga odu full Evergrey i da im lista 95% bude samo zadnja tri.

Usput, iritantna pesma, a i čim ima ovaj neki performance dance spot znaš da ne može ništa dobro tu da izađe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...