Jump to content

Amon Amarth


Empty

Recommended Posts

Ma bre i mene nervira to viking, ne moze to da bude podzanr metala. Bendovi za koje se kaze da su viking su ili death, melo death ili folk/melo death, naravno sa viking lirikama. Kad bi stvarali zanr za svaku lyric temu, gde bi bio kraj.

Edited by Angrist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

LOL kao prvo Amon Amarth nema folka u sebi tako da nevidim zashto bi ga svrstali u Viking metal, kada je on chisti melodic death metal?

 

Dobro onda ajmo od sada da Burzum i sve BM bendove koji imaju Lord of the Rings tematiku svrstavamo pod Lord of the Rings metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Premo Luci Turilli-ju Rhapsody svira hollywood metal, to ne znaci da je odjednom novi zanr. Ne mogu se zanrovi deliti prema lyricama ili prema tome sta padne clanovima grupe na pamet da oni sviraju, to je sigurno.

 

E sad, kazes, epic, a sta je epic? Epic uglavnom ide kao epitet uz druge metal zanrove, epic ovo, epic ono. Ne moze da stoji samo sa sobom "Epic metal". Tako da AA moze da bude i "Epic Melodic death". Ali je melodic death u svakom slucaju.

 

Isto me nervira i "pagan metal", mislim to su ili black ili folk ili black/folk bendovi sa pagan lyricama.

Edited by Angrist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bre Viking metal ne postoji kao zanr. :)

 

 

ja i nisam rekao da ima folka u sebi, citaj malo bolje. :)

 

Izvini ako je tako isaplo ali moj post se nije odnosio tebi nego Black Desireu. : )

 

Choveche Black Desireu shvati da se neshto neetiketira prema tome kakve lyrics ima. Amon Amarth je chist Melodic Death, upravo ono sto In Flames danas nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Viking metal podzanr postoji kao i speed metal :)

Kakve su to karakterizacije? -.-' Amon Amarth su melo death, sta bi onda CoB bili goregrind(po lyricsima..)?

nema norveskog!

 

A sto se tice zanra, nisam nigde spominjao lirike, htedoh reci da je Amon isuvise epic da bi bio melo deth, nekako kad mu stavis melo deth zvuci isuvise obicno i prosecno, sta znam napisao sam ovo vec 6 puta cini mi se, al posto niko da se slozi samnom evo prestajem :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...