Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Sa jedne strane cenim bendove koji ostaju dosledni onome sto rade, sa druge strane takodje cenim i bendove koji eksperimentisu sa svojom muzikom. A to da li je nesto sranje ili ne, to je pitanje ukusa. Kome se ne svidja, moze samo da kaze da eksperiment nije uspeo, onaj kome se svidja nije pozer ili sta vec, to je jednostavno licna stvar. Ko smo mi da tvrdimo da li se neko prodao ili ne?

Mislim da je red da se kaze da li vam se svidja ili ne, a ne da donosite zakljucke kao da ste u kontaktu sa njima...

Mozda nisam u pravu, ali ja tako mislim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada bi Kreator napravio koncert na kome bi svirao stavri samo sa poslednja 2 albuma, koncert bi bio krcat, a samislite samo koliko bi desetina ljudi doslo da to uradi Metalika... taj bend odavno nije taj bend, pricati o njima ravnopravno i isto do Black-a i posle njega je isto kao i pricati o filmovima " Mi nismo andjeli" i "Mi nismo andjeli 2" kao o dva nastavka jednog istog filma... nema veze jedno s drugim, to prosto nije to, ovo sto postoji posle Black-a nije Metalika vec ekstremno bleda senka i parodija nekada najmocnijeg benda na svetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

st anger je odlican album, tacnije verovatno i najbolji album ovog benda - u produkcijskom smislu

ima mnooogo zajeban zvuk

cuj recimo kako dobosh zvuchi i sve ce ti biti jasno

takodje, album ima par extra pesama - unnamed feeling, frantic, st anger

mozete da serete do sutra po st angeru, al tih par pesama su odlicne u svakom smislu, jedino su textovi bljutavi - dalje je stvar ukusa

to sto vi placete za nekom thrash mentalicom koja je postojala 80ih je vas problem

to su ti isti ljudi i bogu hvala sto im muzika evoluira pa makar to bilo i u negativnu stranu - nego da sviraju thrash 30 godina iste riffove da bi ste vi, nabedjena deca, mogli da kazete kako su oni bend koji se "nije prodao"

ko vas bre jebe, idite slusajte maidene - oni imaju iste riffove, harmonizacije i textove vec punih 30ak godina, to je po vama verovatno do jaja - ostali su dosledni svom fazonu

kakav debilizam

nemoj slucajno da pogledate negde u stranu

ko konji sa zazorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad pomenu Maidene, dogurali su sa istim rifovima do 3. mesta zvanicnih top lista u Americi, iako je ovaj album daleko od sjajnog. Nuf said.

E, sad, sto se ljutkove produkcije tice... Svako moze imati svoje misljenje o muzici, tj. da li mu se svidja ili ne. Produkcija je vrlo precizna kategorija i tu nema misljenja, vec samo objektivnosti. Objektivno je da je produkcija tog albuma golo govno! Ko en veruje, nek' uzme "Master Of Puppets". Tvrdim da bi sa takvom produkcijom ljutko, i pored ocajnih pesama, zvucao bar duplo bolje i bio barem slusaljiv i za sire mase, a ne samo za fanatike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada bi Kreator napravio koncert na kome bi svirao stavri samo sa poslednja 2 albuma, koncert bi bio krcat, a samislite samo koliko bi desetina ljudi doslo da to uradi Metalika... taj bend odavno nije taj bend, pricati o njima ravnopravno i isto do Black-a i posle njega je isto kao i pricati o filmovima " Mi nismo andjeli" i "Mi nismo andjeli 2" kao o dva nastavka jednog istog filma... nema veze jedno s drugim, to prosto nije to, ovo sto postoji posle Black-a nije Metalika vec ekstremno bleda senka i parodija nekada najmocnijeg benda na svetu.

U, ljubim te pametnog, ni ja to ne bih bolje rekao. Stvarno, zasto Metallica nije svirala vise od jedne pesme sa ljutka na turneji za taj album? Uobicajeno je da opice bar 5-6, kad vec ima 12 pesama na njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni su u skladu sa svojim godinama prešli u blues, pa zatim u punk.

Jeste, a sa godinama bas ide da je bend koji je poceo da radi hard rock i bluez odjednom poceo ponovo da svira metal ili pank. Idi molim te!

Share this post


Link to post
Share on other sites

,29. 10. 2006, 04:09] st anger je odlican album, tacnije verovatno i najbolji album ovog benda - u produkcijskom smislu

ima mnooogo zajeban zvuk

cuj recimo kako dobosh zvuchi i sve ce ti biti jasno

takodje, album ima par extra pesama - unnamed feeling, frantic, st anger

mozete da  serete do sutra po st angeru, al tih par pesama su odlicne u svakom smislu, jedino su textovi bljutavi - dalje je stvar ukusa

to sto vi placete za nekom thrash mentalicom koja je postojala 80ih je vas problem

to su ti isti ljudi i bogu hvala sto im muzika evoluira pa makar to bilo i u negativnu stranu - nego da sviraju thrash 30 godina iste riffove da bi ste vi, nabedjena deca, mogli da kazete kako su oni bend koji se "nije prodao"

ko vas bre jebe, idite slusajte maidene - oni imaju iste riffove, harmonizacije i textove vec punih 30ak godina, to je po vama verovatno do jaja - ostali su dosledni svom fazonu

kakav debilizam

nemoj slucajno da pogledate negde u stranu

ko konji sa zazorima

 

 

E, maleni, ne tupi

 

pogotovo za Harrisa & co

 

i ja sam Metallicin fan ali ne zelim da vredjam ljude, ili umanjujem kvalitet drugih bendova

 

iskuliraj musik20.gif

Edited by Vilhelmina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad pomenu Maidene, dogurali su sa istim rifovima do 3. mesta zvanicnih top lista u Americi, iako je ovaj album daleko od sjajnog. Nuf said.

E, sad, sto se ljutkove produkcije tice... Svako moze imati svoje misljenje o muzici, tj. da li mu se svidja ili ne. Produkcija je vrlo precizna kategorija i tu nema misljenja, vec samo objektivnosti. Objektivno je da je produkcija tog albuma golo govno! Ko en veruje, nek' uzme "Master Of Puppets". Tvrdim da bi sa takvom produkcijom ljutko, i pored ocajnih pesama, zvucao bar duplo bolje i bio barem slusaljiv i za sire mase, a ne samo za fanatike.

laugh.gif

ne zna se koji ti je "argument" smesniji

ajmo redom:

 

1. Maideni su dogurali do 3. mesta na top listi u Americi? Jel to merilo kvaliteta? Onda mora da mnogo postujes i cenis rad Britney Spears, Linkin Parka i Bijons icon_smile.gif

urnebesno laugh.gif

2. Produkcija se moze "meriti" objektivno, mada mozda preterujemo obojica sto je poredimo sa ranijim radovima, ipak su to drugacija vremena i drugaciji zanrovi. Ljutkova produkcija je odlicna u svakom smislu. Takodje i Gospodareva, al za to vreme (80e). Za danasnje standarde moderne gitarske muzike, Ljutko je veoma zajebano isproduciran album i to je fakat. Rame uz rame (produkcijski naravno) sa albumima SOAD-a, Slipknota, Killswitcha i ostalih "moderno-aktuelnih" high budget bendova

Na konto one price od malopre za poredjivanje, tvoja konstatacija da bi poslednji album bolje zvucao sa "starom" produkcijom je blago recheno retardirana. Zamisli recimo riff Unnamed feelinga sa onom thrasherskom gitaricom sa Mastera...haha vec se smejem icon_smile.gif

ajde, mozes ti to i bolje (da lupis) icon_smile.gif

 

------------------------------------------

 

@ Vilhelmina:

ja nisam neki Metallicin fan, valjda sam to bio sa 16god - al samo zato sto nisam kapirao da postoji i druga muzika na ovom svetu

valjda cete i vi doziveti neko takvo prosvetljenje odrastajuci, jebem li ga

takodje, ne vredjam ja ovde nikoga - samo iznosim svoje mishljenje na najnormalniji moguci nacin - argumentima

to sto se ti pronalazis u tome, nije moj problem

konkretno, prica za maidene je: niko ne kaze da nisu kvalitetni, i da su los bend - al brate svirati 30 god pesme sa istom konstrukcijom i harmonijama je vise nego neinventivno. Meni je to DOSADNO i ja NECU to da slusam - a ponajmanje da tvrdim da su genijalni, tr00 i kreativni zbog toga, sto ne znaci da moras i ti isto to da radis. Nije tesko razumeti to, nadam se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, moje misljenje je da St.Anger uopste nije los album. Nije trash, pa sta? Ako slusate Metallicu samo zbog vrste muzike koju sviraju, a ne i zbog nacina na koji je sviraju, niste pravi fan. Sve dok ostaju u okviru metala, ja ih volim, pa makar i poceli da sviraju power ili industrial ili sta god. Bend je bre genijalan, pa nema ko nije cuo za metaliku, i sta sada tu serete? Neka, ljudi malo experimentisu, kome se ne svidja, nek cuti. Album je extra. I stari albumi su extra. Metalika je car, sta god da sviraju. My 2 cents.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, moje misljenje je da St.Anger uopste nije los album. Nije trash, pa sta? Ako slusate Metallicu samo zbog vrste muzike koju sviraju, a ne i zbog nacina na koji je sviraju, niste pravi fan. Sve dok ostaju u okviru metala, ja ih volim, pa makar i poceli da sviraju power ili industrial ili sta god. Bend je bre genijalan, pa nema ko nije cuo za metaliku, i sta sada tu serete? Neka, ljudi malo experimentisu, kome se ne svidja, nek cuti. Album je extra. I stari albumi su extra. Metalika je car, sta god da sviraju. My 2 cents.

METALIKA TVOJ DOBAR DRUGAR! icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za bend sa ogromnim budzetom danas produkcija nije nikakav problem tj. danas imati dobru produkciju (ako imas da platis Endija Snipa, Endija Klasena, Bila Metojera ili nekog cetvrtog) nije apsolutno nikakva filozofija, zato je apsurdno pricati o istoj (iako se meni st. anger ni tako ne dopada), hocu da kazem, problem je napraviti pesmu, a ne snimiti je i isproducirati, i tu je Metalika totalno pukla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

produkcija na st. angeru nije nekvalitetna, nego se jednostavno ne uklapa, ja kad sam cuo uzivo par stvari sa angera u bg-u, skapirao sam da uzivo i nisu toliko lose, ali album su jednostavno sjebali. bitno da oni uzivo sviraju stvari sa svih albuma do justice-a, a neka snimaju i gora govna od nu metala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...