Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

To znaci da su Maideni krajnje neprofesionalni?

 

Ne bih se slozio.Svaki bend ima neku svoju filozofiju.Da li se neko menja ili ne,nije ni bitno.Ako zele 20 godina drljati isto,a to rade jebeno dobro,samo napred!Ako neko zeli iz albuma u album da se menja,a to rade jebeno dobro,samo napred!Bitno je da je muzika dobra.I da sadrzi odredjenu dozu prepoznatljivosti.Sto je odlika svih Metallica albuma.

apsolutno ne.

naravno da svaki bend ima svoju filozofiju, ali isto tako ja licno mislim da Maideni i ne prave bas iste albume godinama... Zavisi sad kako ko vidi, ali ne bih rekla da su isti u svakom slucaju. Nebitno za njih na ovoj temi. Svaki bend se mijenja manje vise, a Metallica je posljednjih 15 godina napravila drasticne preokrete, sto u muzici sto u imidzu - pa nam u odnosu na njih sve ostalo izgleda `zastarjelo`. icon_smile.gif Btw, sto se tice prepoznatljivosti - u svakom slucaju.... Evo ovdje mi se desava da cesto slusam radio (jer ima dobrih stanica i ne moram da okrecem frekvenciju svaki cas) - i bukvalno ima nekoliko tih jacih bendova, tipa Slayer, Metallica, Sabbathi i jos nekoliko njih koje automatski prepoznajem na prvih par sekundi cak i ako pjesmu nisam cula godinama. Ovdje metalac nisi ako ne volis Metallicu sto je postalo uzasno pretjerano. Lijepo je da gotive bend, ali ga gotive samo zato sto je na svim rok stanicama ovdje po ugovoru propisano da na svakih sat vremena mora ici po jedna Metallica pjesma, posebno kad im izlazi novi album. To malo iritira, ima i drugih bendova, jakih stvari, ali ono... Kako ces ti Amerikanca da smoris s Motorhead sad..

Bleeding Me - u pravu si. kad sam dobila album, ijao - upakovan original, Load i Reload, bijase to prije 10 godina (a do tada sam se zezala s kasetama) - mislim da je pjesma koju sam najmanje slusala, nesto me bila smorila. no poslije, usla mi u krv malo po malo.. I Jackova kuca, i dosta toga..

Kao sto neko vec rece, to su odlicni albumi ali da na njima ne pise Metallica. E pa jebi ga sad, pise i Metallica je sve dok to pise na albumu - kako Lars uzvraca icon_smile.gif

 

 

p.s. ima li ko ovdje da banuje ovog Srndeta, stvarno mi se na klinac popeo debilisanjem.. no.gif sjebo je temu kako je nas pet spamera nismo mogli sjebati za ovih par godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

apsolutno ne.

naravno da svaki bend ima svoju filozofiju, ali isto tako ja licno mislim da Maideni i ne prave bas iste albume godinama... Zavisi sad kako ko vidi, ali ne bih rekla da su isti u svakom slucaju. Nebitno za njih na ovoj temi. Svaki bend se mijenja manje vise, a Metallica je posljednjih 15 godina napravila drasticne preokrete, sto u muzici sto u imidzu - pa nam u odnosu na njih sve ostalo izgleda `zastarjelo`. icon_smile.gif Btw, sto se tice prepoznatljivosti - u svakom slucaju.... Evo ovdje mi se desava da cesto slusam radio (jer ima dobrih stanica i ne moram da okrecem frekvenciju svaki cas) - i bukvalno ima nekoliko tih jacih bendova, tipa Slayer, Metallica, Sabbathi i jos nekoliko njih koje automatski prepoznajem na prvih par sekundi cak i ako pjesmu nisam cula godinama. Ovdje metalac nisi ako ne volis Metallicu sto je postalo uzasno pretjerano. Lijepo je da gotive bend, ali ga gotive samo zato sto je na svim rok stanicama ovdje po ugovoru propisano da na svakih sat vremena mora ici po jedna Metallica pjesma, posebno kad im izlazi novi album. To malo iritira, ima i drugih bendova, jakih stvari, ali ono... Kako ces ti Amerikanca da smoris s Motorhead sad..

Bleeding Me - u pravu si. kad sam dobila album, ijao - upakovan original, Load i Reload, bijase to prije 10 godina (a do tada sam se zezala s kasetama) - mislim da je pjesma koju sam najmanje slusala, nesto me bila smorila. no poslije, usla mi u krv malo po malo.. I Jackova kuca, i dosta toga..

Kao sto neko vec rece, to su odlicni albumi ali da na njima ne pise Metallica. E pa jebi ga sad, pise i Metallica je sve dok to pise na albumu - kako Lars uzvraca icon_smile.gif

 

 

Load je toliko Metallica,da boli!Jeste da je drasticna promena,ali nemozes reci da se tamo Metallica ne oseti.U svakom riffu,u svakom solu,u svakom udarcu bubnja,i pogotovo u svakoj vokalnoj deonici se oseti ko je taj album radio.To je Metallica.Nije thrash,ali se oseti da su oni.Jebiga,tako je.

Jaki bendovi ne bi bili jaki da nemaju svoj karakteristican i prepoznatljiv smek...a Metallica to ima.Makar to bio "Kill em all","Load" ili "St.Shit",jebeno se oseti.

Ja sa Loada ne mogu izdvojiti nijednu pesmu posebno,posto ih sve obozavam,ali "Bleeding me" mi je nekako najpunija emocijama i ima neku specificnu atmosferu...sjajna stvar.Perfektna.I recimo "Outlaw thorn".I ta je strasno specificna.Ma jebeno,LOAD RULES! biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nije thrash, naravno da nije, i to odavno. ne radi ni megadeth thrash odavno, pa? btw, meni jedino sto se iskreno ne svidja s oba ta albuma jeste ispeglanost zvuka koja je malo pretjerana, mozda su mogle gitare biti sirovije. e sad, ja nisam muzicar pa mozda i ne znam da se izrazim, ali znam da slusam, pa zato kazem.

 

jebi ga, odo` malo da cujem ono sto nisam godinama icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovdje metalac nisi ako ne volis Metallicu sto je postalo uzasno pretjerano. Lijepo je da gotive bend, ali ga gotive samo zato sto je na svim rok stanicama ovdje po ugovoru propisano da na svakih sat vremena mora ici po jedna Metallica pjesma, posebno kad im izlazi novi album. To malo iritira, ima i drugih bendova, jakih stvari, ali ono...

pa ne da "malo iritira" nego je bacanje pegle za medalju. Cisto jebanje u mozak. I to sve dodje od benda koji ze zaklinjao da nece imati nijedan radijski hit pukeface.gif

 

Najbolji primer je mozda Soundgarden, kad su skontali da su se iscrpeli i da vishe nemogu da prave "Soundgarden" muziku, ljudi su se lepo razisli. Svako u neki drugi kakav takav projekat, ali je Soundgarden ostao to sto je uvek i bio i to je jako zdrav potez.

 

btw, moja lista met albuma bi isla ovako:

 

1. Master

2. Lightning

3. Justice

4. Garage Days

5. Kill Em All

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pushi kurac pederu, ovo je tema o najvecem bendu na svetu a ne topic za lechenje tvojih bolesnih komplexa ! evotigana.gif

Ako je ovo tema o najvecem bendu na svetu i ti bi mogao da imas malo ozbiljniji pristup i da bar argumentujes svoje tvrdnje. Onda mozemo da razgovaramo, a ovako samo prozivas bezveze.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U redu onda.Kao prvo, ne slazem se da je Load odlichan album.Ima dve dobre pesme, Owtlaw Torn, Bleeding Me, i to je to.Mada je to ipak stvar ukusa, ali ako neko obozava Load, onda on ne voli metal vec pop muziku.Blizanci za mene dva najgora albuma Metalike.I kad je Lars rekao da sve dok na omotu pishe MetallicA da je to Metalika, onda se posrao na prvih pet albuma. wallbash.gifwallbash.gif Shto se tiche St.Angera, ili St,Shita kako ga je Lemi nazvao, po meni je to najbolji album od '91 ne rachunajuci Garage INC.Pljujte ga koliko hocete, ima sjajan kontekst i sjajne tekstove. icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

AKO NEKOGA INTERESUJE PRODAJEM SLEDECE STVARI :

dvd metallica- Metallica: Rock Warriors Unauthorized-15

user posted image

 

VHS-Metallica: A Year and a Half in the Life of Metallica- NTSC format, dve kasete novo! 20evra, 4.h traje.

user posted image

 

Knjige:

Metallica: The Frayed Ends of Metal- 15e.

user posted image

 

Metallica- Metallica Unbound, Vol. 1- 30evra

 

user posted image

 

Metallica: In Their Own Words-15e

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

srnde je zreo za debeo ban - ja sam mislila da se foliras u pocetku, ali sad vidim da si dobro glup i zatucan najgore.

i jos jednom me prozoves s glupim komentarem (cijenim samo pametne), neces proci bez posljedica.

 

ja volim pop muziku i ne stidim se toga. mogu do besvijesti da slusam Roxete, Stinga, Phil Colinsa, Madonu, Cher, ali isto tako mogu da se ubijem uz Metallicu, Megadeth, Manowar, Grave Digger, Maidene, Dimmu Borgir itd itd.......

 

Metalbeer: u pravu si za Soundgarden, ali oni ipak nemaju Larsa a on je vise biznismen nego muzicar. i sami su stvorili cudoviste s kojim ponekad ne znaju sta ce (slucaj St. Anger).

A sto se tice radijskih hitova ili kako vec... Ono si u pravu sto posto, ali vidis ovdje recimo konkretno u mom selu ima par stanica koje su strogo metal i na njima moze da se cuje stvarno extra muzika (cak i stvari s KillEm All). e sad tu i nije strasno, ali kad uzmes neku pop-rock stanicu koja tri puta dnevno pici po Nothing Else Matters, pa onda oni pederi Green Day e to je za povracanje. icon_da.gif

 

 

Frubi: odlicno. da sam tamo, bila bih musterija. icon_da.gif ali kladim se da Jaymz recimo sve to ima biggrin.gif btw, imas i nekih stvari koje jos vidjela nisam........ poz.

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metallica: Rock Warriors Unauthorized?

 

Sta je to? To ni u najavi nije iole zvanican DVD? Pojasni!

Pa pazi ja mislim da sam to jednom gledao... neki dokumentarac, cek da pogledam na netu pa cu poslati sta ljudi kazu o tome icon_smile.gif . Inace nemoj da brines original je stiglo mi iz amerike icon_smile.gif.

Evo sta kazu:

 

This DVD tells the story of Metallica through DJ's, music critics and actual Metallica documentary footage, including their testimony against Napster, plus lots more.

 

One of the most intriguing aspects of this DVD is how DJs and music critics brought Metallica to the fans without the benefit of radio airplay.

 

Another awesome aspect is that you get to witness the band’s actual testimony against Napster...the most controversial issue they’ve faced to date.

 

In any case, this DVD is a must for Metallica fans as well as Rock N' Roll and Metal fans everywhere!

 

Pa ako oces javni jer vec imam drugara koji je zainteresovan, ali si se ti prvi javio...

Poz

TO BLondie:

Des bre drugarice sto godina !!?!?!?!?! Imas na berzi sta sam ponudio za prodaju...

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

i sami su stvorili cudoviste s kojim ponekad ne znaju sta ce (slucaj St. Anger).

E svaka ti cast. Ovo si sjajno ilustrovala That`s fuckin IT.

 

 

Sto se tiche pop muzike, ohoho...pa ima itekako kvalitetnog pop-a. Ja muziku prvenstveno delim na dobru losu i komicnu biggrin.gif i zanrovske podele me zaista ne zanimaju. Jebene gluposti, nije muzika zvezda-partizan pa da sad tu nesto vodim rat sa nekim. Moja priroda je ipak takva da najvise vremena slusam metal/hardcore/punk/rock muziku i to je razlog zasto ljudi za mene kazu da sam "metalac", mada ja sebe tako nikada nisam nazvao. Ne ogranicavam se, ali metal sound obozavam i ne verujem da cu ikada prestati da ga slusam.

 

Ajd opet, za mene je metallica ono sto sam pre post dva napisao, ona lista od 5 albuma. To ja dozivljavam kao metallicu, a ostalo ko voli nek izvoli. Lars moze da prica sta hoce, i mora, jebi ga ko ce jos da prica za svoj bend lose stvari. I mada mislim da je obichan seronja, hvala mu za ovih prvih par komada. True respect.

 

A kad kazem da je Load odlican i originalan album, ja ga stvarno uopste ne gledam kao metallica piece, vec kao jedan rock/metal/bluesy album i kao takav on je zaista sjajan. A sto se mene tice, metallica posle justice ladno nije morala ni da izda nista. Meni je to dovoljno i bilo bi mi sjajno da se tu prica zavrsila.

Jedino bitno je da ti muzika prija i da te vozi kako volis, ako nekom prija St. Anger, super.

 

Jaymz, evo malo infa o tom DVD-u

http://www.rottentomatoes.com/m/metallica_...s_unauthorized/

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tiche pop muzike, ohoho...pa ima itekako kvalitetnog pop-a. Ja muziku prvenstveno delim na dobru losu i komicnu biggrin.gif

 

 

nisi uopste TROO, kako ovdje vole da kazu icon_smile.gifbiggrin.gifpivopije.gif

 

ok, u pravu si sve.. jebi ga, ljudi su institucija, a najlakse je pljuvati. da se razumijemo, ako nista, doveli su metal na stadione i otvorili put svim ostalima. a i zasluzni su za stvaranje megadetha - pa im hvala i na tome!! icon_da.gif

 

 

Frubi: ja bih to sad pokupovala, ali nisam tamo. hvala ti na ideji, odmah poslije SKOM, na listi mi je taj dokumentarac! biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...