Jump to content

Night Shift


Apeiron

Recommended Posts

Ok, ili sam ja nesto promasio, ili ove teme nema? Ako ima, napisite vec, pa cu copy/paste ovaj svoj post ispod tamo gde treba.

 

Sve u svemu, bio sam ubedjen da se ovaj bend raspao, ali novi album je tu, i odlican je! Hit do hita, odlicna svirka, odgovarajuca produkcija, vokal bolji nego ikad, peva covek odlicno za ovaj zanr.

 

Tek par pesama mi se mozda ne svidja, ali ove su vrh: Ranjena, Snovi, Nikada, Znam, Ogledalo. Super sve zvuci.

 

Tako, kako vam se svidelo ako ste culi? Sviranje obrada ipak nije ostalo do veka, bio je red da izadje autorski materijal, a ovo je bas ono kako je i trebalo da zvuci.

 

Veliki plus za domacu rock scenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album je dosta grunge/hard rock orijentisan (Bez Snova), rekao bih da su slicni Creed-u...

Mene je produkcija ponajvise odusevila, bolja od recimo Vang Gogh-ovog Lavirinita. (poredim ih zato sto su oba benda po meni komercijalni, i zato sto mi je Night Shift manje ljigav od VG)

E da ujedno ocekujem da naprave veliki proboj sa ovim albumom, na srpskom je, pesme su pevljive, iako su tekstovi kliseizirani, ali nema veze.

Nego mala trivija, osvojio sam bio na nagradnoj igri multimedia records-a novi album ( :redface: ) pa sam malo i procaskao sa momcima na promociji deluju sasvim kao ok ljudi, trebalo bi da na jednoj od hala na sajmu ove godine urade promociju novog albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je neko moje vidjenje, sve to spada pod "mejnstrim rok". A za Van Gogh se slazem taj bend je poodavno izgubio na kvalitetu...

Da i mislim da je veliki korak za Night Shift sto su konacno izdali svoj materijal, koliko god da su mi neke od obrada bile zanimljivo obradjene u njihovim aranzmanima, ipak vise cenim autorske bendove...

 

http://www.youtube.com/watch?v=qik9tVeWoIs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj bend je po licnom misljenju, u svakom mogucem segmentu iznad preforsiranog (i opet licno kazem - odvratnog) Van Gogha danas. VG vise zaista ne znam ni za koju je publiku, pesme su neinspirativne, i predosadne.

 

Night Shift zvuci kao svetski rock sastav. Sve je na mestu, plasio sam se da ce biti kradje ili pozajmljivanja delova od stranih bendova, s obzirom koliko dugo tezgare, ali ne, pesme su skroz ok, a vokal sigurno jedan od najboljih na ionako losoj rock sceni domacoj.

 

Bolji je album za nekoliko klasa i od novog Negativa, u stvari, ne mogu da se setim domaceg rock albuma novijeg koji moze da se poredi sa Night Shiftovim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican bend, odlican novi (prvi autorski) album... Van Gogh je svoje najbolje godine odavno proziveo, trudim se da ih uopste ne posmatram

kao nastavak onog nekada dobrog benda(bar je moje licno misljenje takvo)... A Night Shift tek treba da dostigne svoj maksimum... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

VG vise zaista ne znam ni za koju je publiku, pesme su neinspirativne, i predosadne.

 

 

Reci slobodno: za decu od 13-14 godina. :da:

Preslušao sam album, k'o što neko reče gore - srpska varijanta Creed-a, najpogodniji opis. Ovo sve odlično zvuči, komercijalno, a opet ima neku svoju vrednost. Zaista sjajni aranžmani. S druge strane, previše im je vremena trebalo za autorski materijal, skoro da su pali u zaborav, iako su imali sjajnu pol poziciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolji je album za nekoliko klasa i od novog Negativa, u stvari, ne mogu da se setim domaceg rock albuma novijeg koji moze da se poredi sa Night Shiftovim.

 

I nemas neki izbor takvih bendova ovde, jedino ako ne smatras Amadeus Band isl. pod tu sortu...

Nego meni se recimo taj novi Negativ nije uopste svideo, bas mlak album naspram prva dva izdanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i mene isto ..kurchi se sa nekim tupavim naglaskom :haha:

 

zasto onaj bubnjar ima dva bas bubnja kad koristi samo jedan,to sam se oduvek pitao?

 

 

treba da se zovu prevara bend..istripovalli se sa nekim obradama,gurali ih po televizijama,devojcice im djuzgale na koncertima..

 

tamann sam mislio da su nas postedeli svog stvaralastva,kad oni,evo ih opet..

Edited by april ethereal
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Nervira me kako peva "luuuuuvvvvv!!!!" :haha:

http://www.youtube.com/watch?v=o_uyG1TDPaE

 

 

i mene isto ..kurchi se sa nekim tupavim naglaskom :haha:

 

Poslušajte pesmu u originalu, pa onda duvajte u kožnu flautu. Milan ima odličan naglasak, džaba kenjate, ali to je već viđeno na našim prostorima. Sve sami profesori engleskog, a u stvari niko nema pojma.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam mislim jedan spot na TV- u i nesto malo pesama sam preslusao na jutjubu.. ono furaju taj post-grunge fazon, instrumentalno to lepo zvuci ali su im tekstovi najblaze receno nezanimljivi; dobro im stoji poredjenje sa Creed-om, cisti mejnstrim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo već kod tekstova, slučajno lično poznajem osobu kojom je većina njih s ovog albuma inspirisana. :bigblue:

 

Kada je reč o poređenju sa stranim bendovima, stoji to da većina pesama vuče na Creed, 3 Doors Down i taj fazon, ali mislim da bi svako trebalo da provali da je pesma Ogledalo čisti Alice in Chains.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...