Jump to content

Navijači


kuruz

Recommended Posts

ДТ у некој селендри:

 

По мени највећи нереди су били у столицама 2001 год.Тада смо се буквално 90 минута тукли са мештанима и полицијом.Друга су то времена била,нигде није било полиције,нико није могао да очекује да ће се појавити Казнена експедиција у право смислу те речи.Када смо стигли у то место одмах су избиле прве чарке,два жандара која су се ту случајно затекла су добила батине које ће памтити до краја живота.Током целог првог полувремена ми смо терорисали домаћу публику.Вла.... је чак и неку бабу од 80 година ударио лопатом умало је није убио.Утрчавали смо у терн барем 5 пута у првом полувремену јурећи судију и сељаке.Управа нашег клуба је покушавала да нас смири али безуспешно.На локалном радију је објављено да су у Столице дошли навијачи из Ваљева и руше све пред собом.Убрзо су се сви мештани скупљали у близини стадиона и спремали се да нас нападну.Кад их се скупило преко 100 почели су да нас гађају камењем.Ми смо жестоко узвратили а било нас је само 18.Док смо имали каменица добро смо се држали,после смо морали да се повлачимо.Ускочили смо у терен прекинули текму,и на терену смо се добро држали једно време док сељаци нису провалили ограду и ушли на исти.Тада је насто масакр,тукли су нас летвама,каменицама чак су и са оближње пумпе донели шмрк са водом и прскали нас.Признајем никад у животу такве батине нисам добио :cry: .Жндари нису могли да смире сељаке па су колима и марицом јурили по терену и једног по једног нас извлачили и водили у суп.Имали смо неколико теже повређених,који су завршили у Крупњу у болници.Сви до једног смо били приведени у суп,сељаци су се разишли када је им је јављено да је неко погинуо.У Ваљеву смо дочекани као да се враћамо из рата,у ствари тамо је и био рат.Био сам поносан на све момке који су били тамо и од којих ниједан није побегао,иако је ових сељака било сигурно 200.Тада је кренуо навијачки талас на петом пуку који ће надам се бити све већи и већи.Ако некога од вас млађих интересује нешто везано за те Столице нека слободно пита одговорићу свима,јер ме нека језа обузме када се сетим тих дешавања у том месту

 

 

Следеће године некако у исто време,дошло је поново на ред гостовање у столицама.Тада смо већ постали озбиљна навијачка група која је већ имала неколико инцидената.Седам дана пред одлазак на текму су почеле припреме,тада смо се скупљали у чувеном касперу.Закупили смо аутобус,набавили пиротехнику,анимирали цео пети пук,чак смо и неке друге навијаче из града исцимали да крену са нама.Вече пред ту суботу буквално смо прседели у парку и само размишљали како да се осветимо.Када је дошао час окупљања у парку нисам могао да верујем ко је све дошао да крене са нама.Сав олош овог града се скупио у парку. Многи од њих сада су покојни(Жи...,Гв....)многи су на вишегодишњим робијама,неки на лечењу од болести зависности итд.Кренули смо доста раније,јер нас уствари текма није ни занимала,једино је битно било да се сретнемо са мештанима.Мислим да нас се у аутобус нагурало негде око 80 људи.Међутим већ пред Осечином десио нам се квар на аутобусу,због којег смо стигли тек на 2.полувреме.Нон стоп смо били у контакту са нашима из клуба,који су нам преносили да нас у Завлаци чекају жандарске препреке с циљем да не стигнемо до Столица.Када смо стигли у Завлаку,жандари када су нас видели у каквом смо стању и да смо спремни на све,одлучили су да нас пусте ка Столицама.Стижемо тачно на полувреме,и имамо шта да видимо.Пуна трибина сељака буквално бежи са стадиона.Док нас полиција држи у обручу и претреса,трибина се скроз испразнила.После десетак минута,нас спроводе на трибину,оно мало сељака што је остало не сме ни да нас погледа.Попалили смо оно бакљи што смо имали,мало прозивали сељаке и бодрили наше момке који су одиграли 1-1.Једину чарку са њима су изазвали Нинковић и Јапанац али ништа озбиљно.По завршетку утакмице уз мање кошкање са полицијом крећемо кући.Имали смо пратњу само до Завлаке,што је испоставиће се касније био кобан потез.Већ код оне чесме пред Осечином правимо прве нереде,заустављамо аутобус и толико га љуљамо да је у једном тренутку био близу превртања.Само да сте могли да видите лица путника у бусу :shock: :shock: :shock: .И онда на ред долази питомо место Осечина.Аутобус се паркира у оној њиховој главној улици,сви излазимо из њега и ту креће невиђена пљачка.Дивља телад иду од једне до друге радње и износе буквално све из њих.Све што је покрадено баца се по улицама,гађају се пролазници,гађамо се између себе тотално расуло.Ја лично улазим у једну од највећих продавница и узимам једну гајбу пива(само то остало у истој)прилазим радници да платим а она вришти на мене и виче носи и то ионако све однеше.Некако се скупљамо и улазимо у бус,међутим после пређених неколико стотина метара,зауставља нас полиција и приводи нас све пред станицу милиције.Е то је требало видети,они опколили аутобус а ми им не дамо да уђу унутра а нећемо ни да изађемо :lol: .После дугог натезања пристајемо да нас тројица изађемо како би дали изјаве,уз пандурско обећање да нас не

ће дирати.Тек тада настаје циркус,нас тројица у супу тумарамо по згради тражећи неког од старешина а испред зграде кордон полиције брани зграду да навијачи не уђу у исту.Испред супа се пале бакље,цела Осечина се скупила и гледа шта се дешава.После неколико сати они доносе одлуку да нас пусте.Има много анегдота о дешавањима испред супа,а најзанимљивија је та када један пандур коме је опљачкана продавница пита једног гробара из града који је био са нама како се зове.Овај му одговори Немања Дивнић,пандур се истрипује сети се да у Ваљеву има колегу који има сина који се исто тако зове,назове колегу и пита га где ти је Немања овај одговори ево га испред зграде игра баскет,а овај вришти у тел.<које зграде опљака ми продавницу>Стижемо у Ваљево,без два типа које смо заборавили у Осечини,данима после тога следе хапшења,локални медији нас разапињу на крст,убрзо се десила и трагедија на Видану и једно време Дивља Телад престају са активностима

:cry: Колико смо тада били сложни доказује и то да тада за та дешавања у Осечини никада нико није одговарао,јер смо се сви држали исте приче да нико од нас није крао.Тада је и настала песма<могу да ме пребију,кичму да ми поломе,ништа нисам украо,остајем при томе>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Дивља Телад, каква победа од групе, видео сам слике са неког гостовања овог викенда, лепа бројност и кореографија. А Курузе ти си и у тој групи :lol: ? Шалу на страну, поштовање за ту групу !

Share this post


Link to post
Share on other sites

nego mene interesuje da vi mene kazhete gde ovde ima da se nadje dobra pegla na ruke

 

jbt, poslednjih par puta svi vade neke nozheve. moracju da krenem da se bavim nekom borilachkom veshtinom da bi mogao lepo da se bijem sa nekim.

 

Не заноси се, раставиће те неко од живота.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Тога је било и раније и уобичајено је у Енглеској. Тамо међу навијачима супарничких клубова нема никаквог поштовања, за разлику од нпр. Италије, Немачке, Француске.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...