Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

Imam jedno pitanje za one koji su upuceni. Juce sam povredila ledja u toku obuke za prvu pomoc (znam, ironija), to je obavezna obuka za firmu. Da li to moze da se okarakterise kao povreda na radu i da li u tom slucaju imam pravo na 100% placeno bolovanje.

 

Da. 100%.

Povreda na radu jer se aktivnost odvijala u firmi i u sklopu tvog strucnog osposobljavanja.

Imas pravo na sve sto sleduje Zakonom o bezbednosti i zdravlju na radu.

E sad, pitanje je da li je tvoj poslodavac prijavio tu povredu ( RZZO-u, inspekciji rada,MUP-u, da li je izvestaj dao prvi lekar koji te je pregledao, da li su ispostovani zakonski rokovi za slanje izvestaja upravi za bezbednost, kakva je klasifikacija povrede itd itd ). Ako je jednostavno iskulirao tesko da ces moci da dokazes da je povrede bilo bez nekog ogromnog napinjanja sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne priznaje mi se kao povreda na radu. Kontaktiran je covek koji vodi poslove u vezi zastite na radu, povredu karakterise kao moju nesmotrenost (mamu mu ja nesmotrenu).

Ja nemam volje da se natezem oko toga tako da ce proci ovako. Bar sam se obratila poslodvacu i rekla sta mislim, sad mi je bar sa jedne strane lakse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

nisam pravnik, ali ako su primenjeni svi bezbednosni standardi onda oni i jesu u pravu, ako nisu primenjeni standardi onda je druga priča, ali tu se valja jebati s advokatima

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nasem univerzumu, potpuno je nebitno da li su "primenjeni svi bezbednosni standardi", ako se povredila na poslu, to je povreda na radu, sad, posto su ti ljudi sljam, ispada da je njena greska sto tog momenta nije nesto preduzela da se ta povreda prijavi ili sta vec, sad ispada njena rec protiv gazdine da li se povredila na poslu ili ne, verovatno ima i brdo svedoka koji mogu da potvrde da se povredila na toj obuci, ali su se oni usrali da ne izgube posao.

 

Treba ih tuziti i popisati se po njima

 

'Ajde Kuruze picko, idi da se boris za pravdu :bigblue:

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bavimo se takvim stvarima, al mogu da preporučim nekoga

 

 

danas zove neki čovek i kaže:

"kupio sam malopre flaširanu vodu, popio malo i osetio da sam progutao stakliće koji su bili u vodi"

"pa dobro, i šta vam se desilo?"

"ništa, čekam da vidim šta će se desiti, al sam odmah zvao advokate" :haha: :haha: :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas zove neki čovek i kaže:

"kupio sam malopre flaširanu vodu, popio malo i osetio da sam progutao stakliće koji su bili u vodi"

"pa dobro, i šta vam se desilo?"

"ništa, čekam da vidim šta će se desiti, al sam odmah zvao advokate" :haha: :haha: :haha:

 

Pametan covek

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nasem univerzumu, potpuno je nebitno da li su "primenjeni svi bezbednosni standardi", ako se povredila na poslu, to je povreda na radu, sad, posto su ti ljudi sljam, ispada da je njena greska sto tog momenta nije nesto preduzela da se ta povreda prijavi ili sta vec, sad ispada njena rec protiv gazdine da li se povredila na poslu ili ne, verovatno ima i brdo svedoka koji mogu da potvrde da se povredila na toj obuci, ali su se oni usrali da ne izgube posao.

 

Treba ih tuziti i popisati se po njima

 

'Ajde Kuruze picko, idi da se boris za pravdu :bigblue:

jesi li nekada probao da se suprotstaviš ili da se sudiš sa gazdom sa namerom da sutra nastaviš da radiš kod njega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemam ja nameru da se natezem ni sa kim niti da tuzim bilo koga. Pitala sam cisto da vidim sta znate o toj temi.

Za 6 dana bolovanja necu propasti. Ima naravno gomila toga sto je firma lose odradila sto se tice organizacije, ali ja sam realna, nije vredno mog vremena i zivaca bilo kakvo raspravljanje sa njima.

 

Svakako hvala svima. :pivopije:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi li nekada probao da se suprotstaviš ili da se sudiš sa gazdom sa namerom da sutra nastaviš da radiš kod njega?

 

E ovo.

Verovatno najmučniji period mog života. Godinu i po dana izgubljenog u totalno retardiranoj i mučnoj atmosferi ali sam toliko bio tvrdoglav da sam hteo da idem do kraja.

Nije našao modul da me otpusti, što zbog njegove nekompentetnosti, što zbog nekog mog snalaženja i vezama sa nekim ljudima. Postojao je način da me se reši ali bi se svakako suđenje nastavilo samo što ja ne bih bio više zapošljen kod njega.

Radilo se upravo o povredi na radu, gde je radnik ostao invalid ( čistom krivicom gazde izrabljivača ) a onda nakon toga ga je jednostavno ovaj otpustio i ostavio na cedilu.

Ja sam podneo tužbu zajedno sa otpuštenim radnikom i to se završilo u našu korist i to jako brzo ( ok, godinu i po dana možda i nije toliko brzo ali za Srbiju je to premija ).

Doživljavao sam svakakva šikaranja ali izdržao do kraja i iako smešna kazna na kraju, meni je dovoljna satisfakcija to što sam pobedio robovlasnika.

Ali Johny je skroz u pravu, ako se iko ikada odluči na takav korak mora da bude spreman na sve bukvalno. Svaki dan je sve gori, samim tim što moraš osam sati da gledaš tu babunsku facu u istoj kancelariji.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja govorim o proizvodnoj delatnosti. Vecina firmi koje se bave proizvodnjom radi po odredjenoj normi, to su najgori poslovi i uglavnom najgori uslovi rada. I medju njima ima izuzetaka, ali vecinom jesu robovlasnici. Svi se oni vode time da treba da si zadovoljan platom od 20 000-21 000, i jos im drzava dozvoli da ti daju 70% od minimalca. Kod mene u firmi 100% plate je minimalac, tj. ako nemas ostvarenje norme ne dobijes ni ono minimalno sto je zakonom propisano. A zasto, zato sto postoje rupe u zakonu koje to omoguce poslodavcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne vodi se on time da treba da si zadovoljan minimalnom platom, nego činjenicom da ima jako puno zaposlenih koji bi uleteli na svako mesto

zbog toga mu se jebe ako si nezadovoljan, zameniće te istog dana, javiće mu se njih bezbroj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodje ti na isto.

 

Jos je strasnije sto je u pitanju poslodavac koji je dobio zemljiste za firmu, lovu za svakog skinutog sa biroa, i ko zna koje jos olaksice. I strasno je sto za deranje dupeta od posla mozes da dobijes 16000-17000 din. platu.

Edited by Night's Blood

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Srbiji je svaka sredina mala.To znaci da su svi privrednici u Srbiji robovlasnici?

 

Nisu svi, ali nije ni svaka sredina mala. Ne mozemo porediti Novi Sad, Beograd, Kragujevac(kakvi god ovi gradovi bili), sa npr. opstinom Odzaci(odakle sam ja)(i slicne opstine) gde se zaista vecina poslodavaca ponasa kao robovlasnik. I tu je kuruz u pravu, jednostavno moze im se, na svako radno mesto dolazi 10 nezaposlenih koji bi ubili da bilo sta bilo gde rade. Jbg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...