Jump to content

Najbolji metal album 2010. godine


Breakthru

Recommended Posts

A šta fali Đorđu Davidu? Istina, ono što sam čuo od pesama s tog albuma i nije mi se baš svidelo i nije baš u pravom smislu heavy metal kao što kaže da jeste, ali se radi o vrlo kvalitetnom bendu i muzičarima, a da je Đorđe David veća faca od frontmena bilo kog metal benda u Srbiji (osim možda Lotketa), to je jasno.

 

potpuno ocekivani stav

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta fali Đorđu Davidu? Istina, ono što sam čuo od pesama s tog albuma i nije mi se baš svidelo i nije baš u pravom smislu heavy metal kao što kaže da jeste, ali se radi o vrlo kvalitetnom bendu i muzičarima, a da je Đorđe David veća faca od frontmena bilo kog metal benda u Srbiji (osim možda Lotketa), to je jasno.

 

Veća faca je pevač Grbavih tangi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovako, albumi koji su zaista sjajni i negde su bas onakopo mom ukusu su :

 

Rottin Christ - AEALO

God Dethroned - Under The Sigh Of The Iron Cross

CoF - Darkly Darkly Venus Aversa

Enslaved - Axioma Ethica Odini

 

To mi je nekako najsvezije sto je izaslo. E sad sa pocetka godine ok mi je bio

 

Eluveitie - Everything Remains As It Never Was

Ihsahn - After

 

Za sada toliko :bigblue:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veća faca je pevač Grbavih tangi.

 

Takav ne postoji. Pevač Altane, možda.

 

Lotke je faca.Najstarija osoba koju sam čuo da to kaže uživo je tada imala 15 godina.

 

Zanimljivo da sam ja čuo isto to od ljudi koji su stariji od mene. Počni malo za promenu da se družiš sa oldschool metalcima, umesto sa klincima od 15 godina, pa ćeš čuti i ti. I dođi neki put na svirku Apartmana, garantujem bolji provod nego na Consecration sigurno.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su stihovi bez kojih danas ne bi bilo metal scene u Srbiji. Za razliku od nekih drugih, normalnih zemalja kao što su Mađarska, Poljska ili Rusija, mi nemamo pravi metal bend koji je pržio osamdesetih i nastavio u kontinuitetu da prži do danas. Najviše što imamo, to je Kraljevski apartman, koji je krenuo da prži sredinom devedesetih, dovoljno da započne preporod metal scene, a danas je i dalje jedan od glavnih na njoj. Jeste da je i sam u krizi već par godina, ali nema neku konkurenciju, jer slabo ima mlađih bendova koji uspevaju da se probiju svirajući pravi heavy metal.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su stihovi bez kojih danas ne bi bilo metal scene u Srbiji. Za razliku od nekih drugih, normalnih zemalja kao što su Mađarska, Poljska ili Rusija, mi nemamo pravi metal bend koji je pržio osamdesetih i nastavio u kontinuitetu da prži do danas. Najviše što imamo, to je Kraljevski apartman, koji je krenuo da prži sredinom devedesetih, dovoljno da započne preporod metal scene, a danas je i dalje jedan od glavnih na njoj. Jeste da je i sam u krizi već par godina, ali nema neku konkurenciju, jer slabo ima mlađih bendova koji uspevaju da se probiju svirajući pravi heavy metal.

 

која црна сцена?!?!?! ако ће главни бенд на тој назови сцени да нам буде Алогија која се вуцара по Пинку, онда нека хвала. Осамдесетих је било брдо веома квалитетних бендова, широм СФРЈ, и може се слободно рећи да смо имали једну од јачих сцена у Европи. данас једино што може да се уради је да се максимално подрже нови, млади бендови, а не неквалитетни пензионери попут Апартмана.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Wonderfall

која црна сцена?!?!?! ако ће главни бенд на тој назови сцени да нам буде Алогија која се вуцара по Пинку, онда нека хвала. Осамдесетих је било брдо веома квалитетних бендова, широм СФРЈ, и може се слободно рећи да смо имали једну од јачих сцена у Европи. данас једино што може да се уради је да се максимално подрже нови, млади бендови, а не неквалитетни пензионери попут Апартмана.

 

Koga, Zlatka Manojlovića, Viktoriju i Divlje Jagode, možda? Ovo može da se kaže za punk i new wave, al' mi metal scenu respektabilnu u nekim širim okvirima nikada nismo imali. Niti ćemo u skorije vreme.

Edited by Wonderfall
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

сине, мислио сам на бендове као што су Heller, Bombarder, Annathema, Amnesia, Evil Blood, Hatross, Ludilo, E.H.E., Parricide, Bloodbath, Dead Joker, Megera, Mortuary, Pergament, Monolith, Devastation, Gordi (албуми Краљица Смрти и Паклени Трио)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja scena?

 

Ona koju si izdao. :mrgreen:

 

која црна сцена?!?!?! ако ће главни бенд на тој назови сцени да нам буде Алогија која се вуцара по Пинку, онда нека хвала. Осамдесетих је било брдо веома квалитетних бендова, широм СФРЈ, и може се слободно рећи да смо имали једну од јачих сцена у Европи. данас једино што може да се уради је да се максимално подрже нови, млади бендови, а не неквалитетни пензионери попут Апартмана.

 

Alogia bila glavna do pre nekoliko godina. Jeste nam scena u krizi što se tiče mladih (heavy) bendova, ali to je zato što nemaju na koga da se ugledaju. Ako neko konstantno proziva Apartman kao "nekvalitetan" bend, šta onda da očekuju mladi koji bi hteli da sviraju muziku u fazonu Apartmana?

 

сине, мислио сам на бендове као што су Heller, Bombarder, Annathema, Amnesia, Evil Blood, Hatross, Ludilo, E.H.E., Parricide, Bloodbath, Dead Joker, Megera, Mortuary, Pergament, Monolith, Devastation, Gordi (албуми Краљица Смрти и Паклени Трио)...

 

Među nabrojanim su i bendovi koji nisu iz Srbije, ja sam se ograničio samo na Srbiju. Svi ti bendovi koje si nabrojao bili su underground, malo ljudi ih je slušalo i znalo za njih i većina njih se zato raspala početkom devedesetih. Neki su posle obnovili rad, pa i danas sviraju, ali su i dalje totalni underground. Metalci kod nas kad im kažeš Annathema, pomise na doom metal bend iz Engleske. Tačno je da smo imali kvalitetne bendove - recimo Pergament je izdao po meni najbolji metal album na domaćoj sceni svih vremena - ali im to nije pomoglo da steknu širu popularnost, da postanu ikone domaćeg metala (pa i rocka) koje će puniti hale, proslavljati jubileje i koje će voleti čak i mnogi nemetalci - kao što je to Aria u Rusiji, Pokolgep u Mađarskoj ili Turbo u Poljskoj. Ono što je Kraljevski apartman uspeo je da heavy metal makar i privremeno izvuče iz tog underground položaja i utiče kako na publiku, tako i na mlađe bendove da se scena obnovi. To što im ponestaje energija ne može da izbriše doprinos koji su do sada dali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alogia bila glavna do pre nekoliko godina. Jeste nam scena u krizi što se tiče mladih (heavy) bendova, ali to je zato što nemaju na koga da se ugledaju. Ako neko konstantno proziva Apartman kao "nekvalitetan" bend, šta onda da očekuju mladi koji bi hteli da sviraju muziku u fazonu Apartmana?

 

 

 

Među nabrojanim su i bendovi koji nisu iz Srbije, ja sam se ograničio samo na Srbiju. Svi ti bendovi koje si nabrojao bili su underground, malo ljudi ih je slušalo i znalo za njih i većina njih se zato raspala početkom devedesetih. Neki su posle obnovili rad, pa i danas sviraju, ali su i dalje totalni underground. Metalci kod nas kad im kažeš Annathema, pomise na doom metal bend iz Engleske. Tačno je da smo imali kvalitetne bendove - recimo Pergament je izdao po meni najbolji metal album na domaćoj sceni svih vremena - ali im to nije pomoglo da steknu širu popularnost, da postanu ikone domaćeg metala (pa i rocka) koje će puniti hale, proslavljati jubileje i koje će voleti čak i mnogi nemetalci - kao što je to Aria u Rusiji, Pokolgep u Mađarskoj ili Turbo u Poljskoj. Ono što je Kraljevski apartman uspeo je da heavy metal makar i privremeno izvuče iz tog underground položaja i utiče kako na publiku, tako i na mlađe bendove da se scena obnovi. To što im ponestaje energija ne može da izbriše doprinos koji su do sada dali.

 

набројао сам бендове из СФРЈ, само да покажем колико је јака сцена била. многи људи данас занемарују или заборављају да је један Heller био предгрупа Destruction-у. а млади данас не морају да се угледају на домаће бендове. чак шта више, и не треба то да раде. а то што ниједан од тих бендова није КОД НАС постигао популарност, за то сматрам да је крив рат и распад државе. кажем код нас, јер један Monolith сада ради у Канади, и тамо имају скорз фину базу фанова. из Evil Blood-а се развио бенд Djinn (да, да, имају ретардирано име), који је један од најпопуларнијих бендова у Шкотској, Bloodbath је својевремено важио за један од најпопуларнијих Death Metal бендова и Европи. једини од тих бендова који су и дан данас мање-више популарни као у то време је Бомбардер коме још увек на свирке не дође испод 200 људи, што је, мора се признати, у Србији успех. Апартман може да иде заједно у кош са бендовима попут Освајача, Дивљих Јагода, Алогије, итд... који су се, мора се признати, продали. и свакако да нису најбољи пример на који данашњи млађани металци требају да се угледају. имају те бендове из 80-тих, па ето им правих узора. а нама све то остаје за успомену и дуго сећање...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Wonderfall

сине, мислио сам на бендове као што су Heller, Bombarder, Annathema, Amnesia, Evil Blood, Hatross, Ludilo, E.H.E., Parricide, Bloodbath, Dead Joker, Megera, Mortuary, Pergament, Monolith, Devastation, Gordi (албуми Краљица Смрти и Паклени Трио)...

 

Sine, pola tih bendova je nastalo početkom devedesetih, a druga polovina niti je imala značaj koji im ti pripisuješ, niti je ostvarila neki poseban uticaj na evropskoj sceni.

Edited by Wonderfall

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heller - 1985

Bombarder - 1986

Annathema - 1982

Amnesia - 1986

Evil Blood - 1982

Hatross - 1990

Ludilo - 1989

E.H.E. - 1991

Parricide - 1988

Bloodbath - 1988

Dead Joker - ????

Megera - 1985

Mortuary - 1991

Pergament - 1986

Monolith - ????

Devastation - 1986

Gordi - 1977

 

Pola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Wonderfall

Dodaj tu i Dead Joker, počeli su početkom devedesetih, odnosno '91. I sve i da nije tačno polovina bendova u pitanju, to je periferna stvar i ne menja poentu onoga što sam hteo da kažem, a to je da su ti bendovi u kontekstu evropske scene bili gotovo potpuno nebitni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heller - 1985.

Bombarder - 1986.

Annathema - 1982.

Amnesia - 1986.

Evil Blood - 1982.

Hatross - 1990.

Ludilo - 1989.

E.H.E. - 1991.

Parricide - 1988.

Bloodbath - 1988.

Megera - 1985.

Mortuary - 1991.

Pergament - 1986.

Monolit - 1988.

Devastation - 1986.

Gordi - 1977.

 

ја видим само три бенда са почетка 90-тих, и то из оних година када распад СФРЈ није био готов. да је све остало како је било, ти бендови би данас жарили и палили Европом, а зашто да не и целим светом. овако имамо Алогију која жари и пали по вашарима и осталим народним весељима, Освајаче који нису ништа бољи, и К. Апартман који суделује у оргијама са Б.Р. (нећу да наводим пуно име, зна се ко је). е, баш због тога треба подржавати нове, младе бендове. свакако да ће сваки трећи да се распадне после треће свирке (ма колико талентовани и квалитетни били), кад за те три свирке неће скупити 50 људи да их гледа. а Б.Р. и остала братија боље тим бендовима да се посвете, уместо што се бакћу са трећеразредним рокерима којима више не може да се дигне курац па певају о младим пичкама како би лечили комплексе!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Wonderfall

Ih, šta bi bilo kad bi bilo. Pusti te priče, "da je bilo ovako, bilo bi ovako..." I ja da imam jaja ispod pazuha, imao bih najveću i najdeblju kitu u istoriji ljudskog roda. To su hipotetičke priče koje veze s vezom nemaju. Kad stvarno budemo imali neki bend koji "žari i pali Evropom i svetom" i ne samo to-kad budemo imali bend koji je ujedno i uticajan-onda ćemo moći da pričamo o ovim stvarima. Ovako samo možemo da raspredamo o mitovima i urbanim legendama i da se tripujemo da smo u nekom trenutku bili bitni, a u stvari smo u globalnim okvirima što se metala tiče oduvek bili popuno marginalni, kao što smo i sada. Alogia i Apartman su prava mera naše zatucane metal scene.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...