Jump to content

Nove igre


Жвакић

Recommended Posts

Mass Effect obavezno,i naravno prvi Witcher.Sto se tice FPS-a,prvi Crysis i obavezno probaj Singularity.

Moram da probam tog Withera kad ga svo toliko hvale na sav glas.

Je l' sam dobro skontao da su borbe potezne? Nešto kao u Sacredu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu potezne, samo u kecu imas fazon da ako u pravom trenutku komboa koga zapocnes i odrzavas kliknes, onda kombo postane zajebaniji i brzi (i nastavlja se, jelte) - ako zajebes - moras izpocetka, i pritom popijes udarce. Nije los sistem kad se covek navikne, ali bolji je u dvojci. Igraj obe obavezno, najbolji RPG-ovi poslednjih godina, bez dileme, ili makar u top 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije bolji u dvojci,u kecu mi je neuporedivo bolji.I zaista treba malo da se navikne covek,meni je u pocetku bilo uzasno,ali kada udjes u stos ekstra je.I nikako se ne slazem da je drugi deo u top 5 RPG-a u poslednjih par godina,tek nikako da je najbolji.Cak meni je totalno razocarenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije bolji u dvojci,u kecu mi je neuporedivo bolji.I zaista treba malo da se navikne covek,meni je u pocetku bilo uzasno,ali kada udjes u stos ekstra je.I nikako se ne slazem da je drugi deo u top 5 RPG-a u poslednjih par godina,tek nikako da je najbolji.Cak meni je totalno razocarenje.

 

Sto? Jel si igrao EE verziju, od Aprila? Dodaje jos kul kvestova i bolje objasnjava kraj (a ima i cinmatice za kraj i pocetak) Ne moze igra da bude dugacka i kompleksna kao prva iz dva razloga.. prvi - imas dve kompletno razlicite price u drugom cinu koje se drugacije stapaju u finalnom,a za to je trebalo napisati brdo dijaloga itd. I drugi - igru bi cekali jos 3-4 godine.. prva je bila u produkciji fazon 7 godina ili tako nesto. Jbg, sto se toga tice tako je moralo biti. Ali mislim da prica i ostalo predstavljaju odlican nastavak onoga iz keca, jedino sto je meni realno smetalo je sto sad imas 10 a ne 50 tipova neprijatelja i vise nema toliko balkanski flejvr :) Igraj opet, videces da je i kombat fenomenalan, upeglan je malo od prve verzije igre i kada ga skontas dosta je zabavan ali i dalje tezak.

 

*edit* Bas to sto truli reche.. da je u konkurenciji sa pravim velikanima zanra bilo bi malo teze dati preporuku ali u poslednje vreme (ukljucujuci skajrim) nismo bas na vrhuncu rpg-ova svih vremena.

Edited by Salvation

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvale ljudi ovaj Game of Thrones... trebalo bi to da se overi.

 

Inače, ako neko voli potezne 4X igre u maniru Civilizacije, danas instalirah Warlock: Master of the Arcane. Izgleda gotovo kao fantazijski klon za CIV V (što i ne obećava, jer je to i najgori CIV do sada), bukvalno sve je pokradeno iz te igre, naravno, nešto pojednostavljeno i siromašnije (ipak je u pitanju igra manjeg budžeta).

Preporuka za zaraznu zabavu na kraće vreme.

Edited by truliandedzombileš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio ubedjen da sam ovde napisao, ali moguce je da sam debil to napisao u Diablo temi ili tako nesto.. igrao sam malo Game of Thrones i mogu vam reci da je igra prilicno obecavajuca.. naravno, ne treba slusati glupe amere kojima ako grafika, animacije i produkcija nisu upeglani igra je odmah sranje.. jeste totalno rough around the edges, ali igra ima dusu, definitivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne vidim sta vama tacno smeta u gameplay 6ice? Sta 2ka i 3ka su imali super gameplay? Nigga pls. ja ne znam koji ste vi RE 2 i 3 igrali. Dvojka je definisala izgled i kako ce izgledati buduci Resident Evili, ali vremenom verujem da je cetvorka zapravo postala najbolji deo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam za ostale, ali glavni problem koji ja imam sa novijim nastavcima, pocev od cetvorke, jeste taj sto je iz njih nestala prepoznatljiva horor atmosfera, a na mesto nje dosla besomucna i haoticna akcija. daleko od toga da mislim da su nove Resident Evil igre sranje. i cetvorka i petica, a verujem i ovaj novi deo, nude dosta zabave i spektakla; pogledajte samo ovu scenu sa helikopterom iz Resident Evil 6 i sve ce vam biti jasno. medjutim, tim igrama nedostaje napetost prvih delova, ono neprijatno osecanje koje se javlja jer ne znate sta ce vas sacekati u narednoj prostoriji ili prolazu, ona konstantna tenzija uzrokovana skrivanjem od Nemesis-a, kao i ono olaksanje ili radost kada se ubije neka grdosija ili resi neka glavolomka. to novi delovi, iako nisu losi, jednostavno nemaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E u tome i jeste glavni problem.. postalo je mindless zombi akcija, a npr. Dead Island to bolje radi, i pritom ima iznenadjujuce tripoznih momenata i potresnih side questova, sto RE nema. Jednostavno, igra je prestala da bude iole psiholoski horor i postala samo zombie grind, a to je meni krajnje dosadno.

Edited by Salvation

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dead Island radi to bolje, WTF momenat.... XD

 

Forever Autnum: Stoji neke stvari sto si rekao, i to sam i ja dosta ranije rekao. Da je RE postao vise action game nego survival horror. Meni je RE5 sranje igra, tessko sranje ali mi je RE4 mnogo dobar. Zasto, prvo meni atmosfera cela tog nekog izolovanog sela u Spaniji je bas dobro uklopljena sa celim tonalitetom igre. Borba sa zombijima je veoma dobra, daleko je interesantnije nego u bilo kom proslom delu pre toga, gde je ceo combat veoma los. Karakteri koji se pojavljuju u tom delu su isto daleko bolji od supljih karaktera iz proslog dela, i naravno voiceover je miljama ispred. Ima i napetosti u ovom delu, ali nema puno horor momenata. I prica, paceing radnje je mnogo prirodniji i zabavniji od proslih delova.

Sve u svemu pre bih igrao RE4 ponovo, nego RE3 ili RE2. Mozda ja sada imam vecu zelju da igram RE2 ili RE3 od RE4, ali to je zbog nostalgije. Uglavnom pocnem da igram onako sav hajpovan, i brzo batalim posle. Zato sto na svaki dobar trenutak i stranas ima mnogo dosadnog hoda i bezvezne tuce sa zombijima.

 

Salvation: Lol sada sam procitao ceo post, onaj put sam samo procitao Dead Island deo i tu sam izneverovao i nisam nastavio dalje. Koji to RE tacno ima side questove pa su to ovo novi Residenti izbacili. Ajmo slicno pitanje samo drugacije argumentovano, koji to survival horror, pogotovo psiholoski survival horror ima side questove? Ajmo slicno pitanje samo drugacije napisano, i u kom to univerzumu je RE spadao pod psiholoske horore??? Staviti Resident Evil i Silent Hill u isti kos, je debilizam teski i obican danak ne iskustvu. I na kraju poslednje pitanje, zasto ubaciti u poredjenje teski propast od igre pod imenom Dead Island, kome je najveci plus u celoj igri njen trailer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

RE3 je fenomenalna igra za svoje vreme i legenda zanra, pravis gresku ako poredis nesto sto je bilo aktuelno za vreme soni kec ere sa necim sto je potpuno drugacije od prethodne tri igre u svim segmentima.

 

Dead Island je potresno monoton, a RE6 je bio smrt serijala u najavi, sada je to i potvrdjeno. Mogli su bar da promene naslov tipa chronicles of resident evil or somethin jer ovo sa prve 4 igre veze nema. CODizovani proizvod za fast food mase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lunar - side questovi ne u smislu "idi uzmi mi oci od zombija treba mi za supu" nego vise fazon, prilika da naidjes na nesto off the beaten track, ono, neki dogadjaj, zanimaciju, nesto sto nema veze sa glavnim kvestom direktno, a opet je povezano. Slazem se, nema toga ni SH ni RE, samo kazem, takve stvari su zanimljive, mogu da prodube pricu. A realno znam ja da su RE i SH uvek bili veoma drugaciji serijali, ne sporim to, samo je nekako taj psiholoski horor momenat postojao za mene nekada u serijalu (RE) a sada ga apsolutno nema. A Dead Island sam naveo bas zato sto ga svi zivi napljuvase.. cak i takva igra je manje dosadna meni bila od Resident Evila 5, i duze sam uspeo da je igram pre nego sto sam se smorio (circa 5 sati, umesto sat vremena), to sam hteo da kazem x)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...