Jump to content

Жал за младос'


kuruz

Recommended Posts

Prica ide kao sto si rekao da taksista vozi zenu na groblje vise noci uzastopno, a ona ga svaki put upozorava da je ceka u kolima i za to mu da veliki baksis. I on naravno, ceka dobra kinta, ne zanima ga sta se desava na groblju. S' tim da se ona stalno vraca okrvavljena i pocepane odece... I jedne noci on resi da krene za njom, onaku sunjajuci se prilazi grobu sa njenom slikom i imenom, godina smrti prosla itd. itd. i onda zena iskoci iz groba i vikne na njega: "Jesam li ti rekla da me cekas u kolima"??? :D I onaj koji prica pricu treba da se prodere na najblizeg slusaoca :haha:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica ide kao sto si rekao da taksista vozi zenu na groblje vise noci uzastopno, a ona ga svaki put upozorava da je ceka u kolima i za to mu da veliki baksis. I on naravno, ceka dobra kinta, ne zanima ga sta se desava na groblju. S' tim da se ona stalno vraca okrvavljena i pocepane odece... I jedne noci on resi da krene za njom, onaku sunjajuci se prilazi grobu sa njenom slikom i imenom, godina smrti prosla itd. itd. i onda zena iskoci iz groba i vikne na njega: "Jesam li ti rekla da me cekas u kolima"??? :D I onaj koji prica pricu treba da se prodere na najblizeg slusaoca :haha:

Dzole je ceka kod kolima :haha:

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas je bila neka prica za kamiondziju koji je povezao lepu plavusu mladu devojku i dao joj jaknu kako joj ne bi bilo hladno i ona ode i da mu adresu gde da pokupi jaknu.On ode tamo posle par dana i kazu mu da je ta devojka mrtva vec dug niz godina,on ode na grob da joj zapali svecu i zatekne jaknu okacenu na spomenik. :D

 

Kod nas je bila priča da je kamiondžija povezao jednu kaluđericu, pa ona krenula da mu se jada kako je zajebano u celibatu, nema seksa, a nagoni divljaju i krenula da mu se nabacuje, ovaj se sažali i aj kao on nju da kara negde u šumi. I kad je trebalo da je kara, kaže mu kaluđerica da će morati da je kara u bulju, jer je pičku, jelte, zaveštala bogu. I šta će on, pristane i na to, kad ju je na kraju iskarao, krenu oni nazad u kamion i tek će ona njemu: "Blago vama kamiondžijama, možete da karate kad god hoćete, samo pokupite devojku pored puta i povezete je, a mi pederi moramo da se snalazimo kako znamo i umemo.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica ide kao sto si rekao da taksista vozi zenu na groblje vise noci uzastopno, a ona ga svaki put upozorava da je ceka u kolima i za to mu da veliki baksis. I on naravno, ceka dobra kinta, ne zanima ga sta se desava na groblju. S' tim da se ona stalno vraca okrvavljena i pocepane odece... I jedne noci on resi da krene za njom, onaku sunjajuci se prilazi grobu sa njenom slikom i imenom, godina smrti prosla itd. itd. i onda zena iskoci iz groba i vikne na njega: "Jesam li ti rekla da me cekas u kolima"??? :D I onaj koji prica pricu treba da se prodere na najblizeg slusaoca :haha:

 

Друкчије сам чуо. Нађе јакну, однесе до куће испред које ју је остављао сваке вечери, тамо види њену мајку и чује да је девојка мртва већ годинама. После неколико дана, поново стане у шуми, повезе девојку и када заустави ауто да она изађе, упита је: "Јеси ли ти вештица?", а она одговори: "ЈЕСАМ!" и ту треба да се продере на слушаоце онај који прича.

 

Причу сам чуо у дому у првој години, од једног дечка из Крагујевца (ти га можда и знаш). Испричана је једном човеку око 8 сати, а неколико сати касније,ишли смо у групи од 20 људи од собе до собе и причали свима. :haha:

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali najjace mi je ono, desilo se svacijem dedi jelte, pa i mom... Kad su isli u susedno selo da traze zensko prolazili su pored groblja i vikali "Pokojnici 'ajmo na igranku". a pijani grobar im vikne: "Evo, samo da uzmem kapu", a oni se satro razbeze :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mora da je neka druga verzija. Ko zna koliko je priča stara, ja sam je čuo kada mi je bilo oko 10 godina.

 

A kada sam imao oko 15-16, nas trojica izašli za vikend u disko, popili malo i posle toga otišli kod ortaka i pričali jezive, strašne priče sve do zore. Tu sam se naslušao svega i svačega, a sve priče su bile vezane isključivo za naše selo. Koja ludnica jbt, ljudi su nekada živeli jako zanimljivo. Bilo je tu veštica, ludih baba, drveća koje igra, čupavih kreatura sakrivenih u drveću, vradžbina i vanzemaljaca. Da sam sve popamtio knjigu bih napisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам у Петници слушао такве приче, мада је више фазон био у томе да се двојица искраду па да скоче на прозор собе и вриште. :haha:

Edited by Underkuruz
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

pokupili kolima 4 lika devojku nocu...ona usla u kola i oni se vozili...posle odredjenog vremena,oni se slupaju,neka sila ih sjebala,njih 4ica poginu,ona uspe da prezivi,pocene da bezi kroz kukuruz koji je pored puta i otrci u neku praznu kucu i sevne grom iz vedra neba i njoj se ukazu likovi ta 4 momka na prozoru...to su oni stari prozori koji su kao plus...svako imao svoje polje...to je sve najavila neka ptica koja ima odvratan krik(nije nijedna od ovih oficijalnih)...svaki put kada se cuje krik te ptice,neko umre...sve je to bilo u futogu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo se desilo kad sam bio 8.razred,dakle neka '98 godina..

 

kod mene u selu je kolala prica o nekoj zeni obucenoj u belo koja se na lokalnom fudbalskom igralistu pojavljivala nocu i tako stajala na jednom mestu,na nekoliko metara od puta koji prolazi tik pored igralista i jelte,nestajala odmah potom..

 

naravno,neki su tvrdili i da su je licno videli..

pa su je tako neka dva tipa,malo mladja od mene,koji su se vracali nocu pored igralista,navodno i videli..

i u tom jedan od njih koji je gurao bajs pored sebe,sede na bajs i pobeze,dok je ovaj drugi morao da trci..posle su se posvadjali, zasto ovaj sa bajsom nije hteo da ga saceka i nisu govorili neko vreme..

 

vrhunac cele price se desio drugom prilikom,kad su se trojica nekih likova koje poznajem,obukli u neke bele carsave i vilenili po igralistu nocu,pentrali se po golu,urlali(inspirisani celom pricom)..i kad su videli da se nista ne desava,krenuli su kuci..

i dok su prolazili pored klupskog bifea,u kojem se skupljaju lokalni alkosi,videse kako iz bifea izlazi jedno 5-6 njih..

 

stadose pred njih i rekose im da je neko dosao u bife i rekao da je video belu utvaru na igralistu ,pa su oni krenuli da vide sta se desava..

pitali su ih da oni nisu nesto videli,ovi momci se pravili ludi naravno..

sve bi bilo bezazleno,da jedan od ovih iz bifea nije nosio pistolj..ovi momci produzise kucama,a lynch mob nastavi ka igralistu..

ne prodje mnogo,zacuse se pucnji sa igralista..u sta su pucali ovi pacijenti,ostalo je tajna do dan danas.. :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deda mog druga je jedne zore, pre više godina, izašao da nahrani životinje i slučajno video u susednom dvorištu babu sa repom koji je visio ispod suknje. Baba je primetila da je ovaj video i te noći ga davila u snu. Osećao je jak teret na grudima, kao da neko sedi na njemu i to se dešavalo više noći uzastopno, sve dok nije odradio neki spell, koji sam zaboravio kako ide, koristi se neka prazna boca valjda, i novčić. I nakon toga je prestala da ga davi. :haha:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas je u selu pre par godina bila frka oko nekog čoveka koji je noću pored jednog groba nešto čučao, odeven u neku crnu mantiju, sa sve kapuljačom. Inače selo je podeljeno na dva dela, a umesto da idu okolo, ljudi se iz centra sela često vraćaju kućama preko groblja. Da stvar bude strašnija, groblje je na brdu, jako je tiho i često se čuje zavijanje vetra kroz kapelu i spomenike. Prvi koji su mantiju videli su se usrali, bojali se da mu priđu. Drugi su pobegli čim je mantijaš krenuo da se okrene i pogleda ih. Posle par takvih situacija, meštani su otišli po danu na taj grob i videli neke krugove od kamenja pored groba. Mislim da nije razjašnjeno ko je to na groblju po hladnoći i kiši kuckao kamenjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo, gde je to selo?

 

Ta podela na dva dela i groblje između podseća na moje selo. Naime, između dva sela je poljana sa nekoliko starih, napuštenih ciganskih kuća a groblje je u neposrednoj blizini. Tom poljanom sam išao nebrojano puta, jer kada smo izlazili vikendom, to je bila moja prečica do ortakove kuće, a noću bih se vraćao istim tim putem, tamo oko 2-3.

Jedne januarske noći je bila jako gusta magla, a sneg je zavejao staru stazicu koja je vodila preko poljane, pa sam manje više lutao i pogađao kojim pravcem da idem. I tako sam se odjednom našao na starom groblju. :haha:

A to groblje ima jako kul i jezivu kosturnicu, koja je sada blokirana. Bukvalno su zacementirali ulaz da niko ne bi mogao da uđe. Naravno, postoji mnogo priča o katakombama i zakopanom blagu unutra. Jedan lik je ostao zarobljen unutra nekoliko dana, ko zna kako. Kapiju je držao jedan veliki kamen koji se nekako pomerio s mesta i kapija se zatvorila i ovaj ostao zarobljen. Nakon tog incidenta su odlučili da zacementiraju ulaz.. bezveze.

 

Tom poljanom inače mnogi ne smeju da prolaze noću jer se stalno čuju neki zvukovi. Igra vetra, drveća i ruševina proizvodi raznorazne jezive zvukove. Često se čini kao da neko hoda iza tebe, i kad ti staneš i ta osoba stane. Ja sam uglavnom bio pijan kada sam se noću vraćao, pa me bila baš briga. :haha:

 

A van sela postoji nekakva rupa iz koje se niko ne bi vratio, nakon što bi ušao u nju. Tu priču sam čuo kao klinac, a ćale nikada nije hteo da mi kaže gde je tačno ta rupa, jer zna da bih otišao da je posetim. Kažu da su nakon nestanka ljudi odveli pse ali su životinje odbile da priđu.

Sada čujem da su i tu rupu zatrpali, i niko ne želi da priča o tome. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deda mog druga je jedne zore, pre više godina, izašao da nahrani životinje i slučajno video u susednom dvorištu babu sa repom koji je visio ispod suknje. Baba je primetila da je ovaj video i te noći ga davila u snu. Osećao je jak teret na grudima, kao da neko sedi na njemu i to se dešavalo više noći uzastopno, sve dok nije odradio neki spell, koji sam zaboravio kako ide, koristi se neka prazna boca valjda, i novčić. I nakon toga je prestala da ga davi. :haha:

AXAXAXAXAXAXAXAXXAXAXAXAXAX

:haha: :haha: :haha:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo, gde je to selo?

 

Ta podela na dva dela i groblje između podseća na moje selo. Naime, između dva sela je poljana sa nekoliko starih, napuštenih ciganskih kuća a groblje je u neposrednoj blizini. Tom poljanom sam išao nebrojano puta, jer kada smo izlazili vikendom, to je bila moja prečica do ortakove kuće, a noću bih se vraćao istim tim putem, tamo oko 2-3.

Jedne januarske noći je bila jako gusta magla, a sneg je zavejao staru stazicu koja je vodila preko poljane, pa sam manje više lutao i pogađao kojim pravcem da idem. I tako sam se odjednom našao na starom groblju. :haha:

A to groblje ima jako kul i jezivu kosturnicu, koja je sada blokirana. Bukvalno su zacementirali ulaz da niko ne bi mogao da uđe. Naravno, postoji mnogo priča o katakombama i zakopanom blagu unutra. Jedan lik je ostao zarobljen unutra nekoliko dana, ko zna kako. Kapiju je držao jedan veliki kamen koji se nekako pomerio s mesta i kapija se zatvorila i ovaj ostao zarobljen. Nakon tog incidenta su odlučili da zacementiraju ulaz.. bezveze.

 

Tom poljanom inače mnogi ne smeju da prolaze noću jer se stalno čuju neki zvukovi. Igra vetra, drveća i ruševina proizvodi raznorazne jezive zvukove. Često se čini kao da neko hoda iza tebe, i kad ti staneš i ta osoba stane. Ja sam uglavnom bio pijan kada sam se noću vraćao, pa me bila baš briga. :haha:

 

A van sela postoji nekakva rupa iz koje se niko ne bi vratio, nakon što bi ušao u nju. Tu priču sam čuo kao klinac, a ćale nikada nije hteo da mi kaže gde je tačno ta rupa, jer zna da bih otišao da je posetim. Kažu da su nakon nestanka ljudi odveli pse ali su životinje odbile da priđu.

Sada čujem da su i tu rupu zatrpali, i niko ne želi da priča o tome. :haha:

 

Ja mislim da je Stolet u stvari Novalis,a ovaj sto pise kao Novalis,neki duh nalog koji je riknuo davno...spooky.

spooky-house-default-smoky.gif

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Zanimljivo, gde je to selo?

 

 

Na nekih 12 km istočno od Sombora :da:

 

Prepoznao sam se u onom tvom postu sa izlascima i pričanjem strašnih priča, istu smo stvar i mi radili, i onda odlazili kućama u strahu :haha: Stalno smo govorili 'hajde da ne pričamo više' ali jbg, voleli smo :haha:

 

Inače, moje komšije su valjda u nekoj sekti, nisam nešto često u selu pa ne znam o čemu se radi, a za čoveka na groblju su govorili da je jedan deda iz te porodice, koji živi malo dalje. Nije čovek nešto star, ali nije baš sa mozgom kako treba; večito hoda bos, bez obzira na vreme, ali nije u tome fora, nego stvarno deluje kao da nešto nije u redu s njim. Moj ćale je jednom banuo kod tih komšija u kuću (neka svađa bezveze + alkohol) i rekao je da je jako čudno unutra, a šta je pod tim mislio pojma nemam. Živi tamo jedan dečko koji se družio manje-više s nama kad smo bili klinci, ali nikad nismo kod njega bili u kući, za razliku od moje kuće i kuće još jednog drugara koji živi odmah pored. Majka i ćerka iz te porodice skoro nikad ne izlaze iz kuće. Posebno majka. Mislim da sam nju video svega par puta u životu, i to eventualno na kapiji na ulazu u njihovo dvorište, čudna porodica stvarno :da: Ćerka ima dve drugarice i samo je s njima, a i one su tako neke da imaju samo nju za drugaricu, pa je stvarno moguće da su članovi neke zatvorene zajednice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliki je prečnik tog kruga od kamenja i zna li se čiji je to grob posećen, tj. da li je odrasla osoba ili dete? Pitam jer kada bih znao te detalje, znao bih i o kakvoj se sekti otprilike radi.

 

 

Jbg, svi mi volimo strašne priče, koliko god nas plašile. Postoji nešto u njima što nas privlači. :)

Edited by Novaliis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je u pitanju bila odrasla osoba, ali ne znam da li je bila neki rod čoveku. Za krug mislim da nije bio posebno velik, čini mi se da sam davno video i fotografiju na mobilnom telefonu jednog poznanika, ali nisam mogao oceniti koja je veličina u pitanju, ali recimo da nije bio većeg prečnika od nekih pola metra. Mislim i da nije bio sam krug, nego je nešto bilo unutra :da: Btw ovo je sve istina, nije izmišljena priča ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas je u selu pre par godina bila frka oko nekog čoveka koji je noću pored jednog groba nešto čučao, odeven u neku crnu mantiju, sa sve kapuljačom. Inače selo je podeljeno na dva dela, a umesto da idu okolo, ljudi se iz centra sela često vraćaju kućama preko groblja. Da stvar bude strašnija, groblje je na brdu, jako je tiho i često se čuje zavijanje vetra kroz kapelu i spomenike. Prvi koji su mantiju videli su se usrali, bojali se da mu priđu. Drugi su pobegli čim je mantijaš krenuo da se okrene i pogleda ih. Posle par takvih situacija, meštani su otišli po danu na taj grob i videli neke krugove od kamenja pored groba. Mislim da nije razjašnjeno ko je to na groblju po hladnoći i kiši kuckao kamenjem.

 

 

Nesto slicno sam odavno video na ovom forumu, samo su to bile fotografije...

 

 

Elem, tako je u selu iz kog je moj deda (ovaj gorepomenuti sto zove pokojnike na zurku :bigblue: ) neki lik nocu izlazio sa carsavom, zavijao, mlatio se itd. Tako se to proculo po selu kako ima drekavac bla, bla i uglavnom moj deda i njegov ortak su se vracali tuda kuci, taj lik je hteo da ih isprepada i oni ga ubiju k'o picku :D Zvuci kao urbana legenda, ali je ziva istina. Sudili se posle oni sa tim "drekavcem" dugooo :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...