Jump to content

Жал за младос'


kuruz

Recommended Posts

pitam juče učenike 3. razreda u školi u kojoj predajem šta rade u slobodno vreme, vezano za lekciju, i odgovori su se uglavnom kretali između "igram igrice na kompjuteru ceo dan" i "koljem se mačevima s drugovima". samo su njih dvojica rekli da idu napolje da igraju fudbal ili košarku.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E baš ti hvala što ti je žao nas koji nismo to gledali i što se moliš za nas, mi sedeli kao klinci, gledali Duška Dugouška, i sve se mislimo - e kad će Mašu i Medveda da smisle, da ne gledam ova govna više. :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

oni neki ruski СМЕШАРИКИ!

Sad sam se istripovala da li je to stvarno novi crtać ili je bio ranije (tj, čini mi se da sam to gledala, a možda sam puštala sestričini :bigblue: )

Bilo to pre Hrista kod nas, to je išlo pred školu, al na nekom nebitnom kanalu, gledao se vitez Koja na rts1 ofc :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E baš ti hvala što ti je žao nas koji nismo to gledali i što se moliš za nas, mi sedeli kao klinci, gledali Duška Dugouška, i sve se mislimo - e kad će Mašu i Medveda da smisle, da ne gledam ova govna više. :D

 

Vidiš mogao bi da izvedem jedan eksperimenat, pustim klincima Peru kojota-supergenija, da vidim da li će biti u fazonu, ma vrati Mašu i Medveda, što nas smaraš sa tim sranjima :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:P

 

A šta znaju deca šta je kvalitet, oni će da traže ono što im najbolje legne na prvu, neće da vare crtaće, a mi koji nismo imali izbora nego smo mogli da gledamo samo Peru Kojota u tom momentu na tvu, mi smo spoznali vrednost :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam je l' se klinci u Srbiji još igraju onih igara u ulici kojih smo se mi igrali, baš sam o tome pričao pre neki dan sa ženom, oni su igrali iste igre iako smo odrastali na suprotnim krajevima države.

 

Pričam o stvarima tipa:

- Između dve vatre (mi smo to zvali još i srede)

- Žmurke

- Ledene vije (ono kad se ćerate pa kad ga pipneš zalediš ga pa mora neko da ga odledi)

- Lastiš

- Aračkinje - baračkinje (Aberečke abertude?)

- Grupa grupu traži (kao žmurke samo u timovima)

- Žabice u kanalu (ovo je kad se ćerate i pretrčavate kanale za odvod vode ispred kuća, karakteristično za Vojvodinu možda)

- Čepe (mi smo to zvali još i Sandokan, to je ono kad se čepate nogama, nešto kao turn based nagaziš nekog, od ovoga su se patike kidale ko ništa)

- Janjine banjine (kupusa i slanjine :haha:, to je ono kad se preskačete ko kozlić)

- Kauboja i indijanaca (...)

 

 

Sigurno ima još puno, može neko da doda ako se seti. Meni je žal' ako ove stvari izumru i zamene ih igrice potpuno. Ipak su sve ovo fizičke aktivnosti koje pomažu u razvoju i dok se ovo igralo, tad se još nisu igrali sportovi tipa fudbal, i igrali su se uvek devojčice i dečaci zajedno, što je danas sigurno retkost.

 

Kad sam zadnji put bio u Srbiji video sam da klinci tipa 2-3 razred nose dresove partizan / zvezda, pevaju navjiače pesme i vijaju se nekim motkama, tuga jedna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...