Jump to content

Burzum


sevast

Recommended Posts

Apsolutno podrzavam Varga, al me iznervira kad kaze za sebe da je 90% norvenazin a 10% svedjanin, a ovamo juzne slovene napada kako su se mesali sa turcima. Jbt. mi smo izabrali da branimo evropu od turskog smeca ali i da zivimo u lepim umerenim predelima, norvezani su odlucili da zive u miru i cuce na krajnjem severu evrope i to je kraj price. Mi smo platili svoju cenu, zato smo sad takvi kakvi smo, ali to ne daje pravo norvezaninu kojii nema pojma sta je rat i krvoprolice da prica tako o nama. Jedino Srbi imaju pravo da kazu: THIS IS WAR!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne,ne,neeee..on vise ceni istocne narode, medju njima i slovene nego zapadne.Ne veruj glasinama koje kruze o njemu.Veruj mi, nema on nista protiv ijednog evropskog naroda.On je cak govorio o nama i sta nam se desilo kada smo potpali pod turke.Sta vise,osudio je nemacke naciste sto su napali slovene za vreme rata.Nemoj verovati glasinama koje kruze o njemu, mnogo njih zeli da ga ocrni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zbog cega to mislis,brate po metalu?U redu, razumem, svako ima drugacije interesovanje.Ja sam opsednut istorijom i mitologijom starih naroda,paganskim obicajima i uopste zivotom starih naroda koji su kroz zivot pratili moralne kodekse koji su nestali tokom vremena i zamenjeni ljudskom gluposcu i sveopstim nazadovanjem.Moja razmisljanja su se apsolutno preklopila sa njegovim i zbog toga ga veoma cenim.A i njegova muzika mi je ubedljivo najbolja.Varg Vikernes je drugaciji od svih ostalih muzicara i zbog toga ga mnogi ne razumeju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

E da, jel nelo provalio pesmu "Once emperor"..svaki put kad je slusam cujem nesto novo.Cuje se i neki glas,mrmljanje..Sta sve to znaci?I na koga li je mislio?

To me je oduvek zanimalo.

 

Nazalost, jos nigde nisam nasao tekst od doticne pesme... U svakom slucaju, Once Emperor je definitivno superiornija verzije pesme koja je na Filosofem albumu poznata kao Gebrechlickeit (I i II).

 

Ukoliko iko pronadje tekst od ove numere neka ga obavezno okaci na ovu temu.

 

Nije mi jasno sto se vi ljudi palite na njegove opaske. Covek lupa a vi se odusevljavate. On nije normalan brate

 

Ne znam za postojanje srpskog internet recnika, tako da ce engleski posluziti:

 

http://dictionary.reference.com/search?q=counter-argument

 

Dobro prouci ovo i probaj da ga koristis ubuduce kada pokusavas da dokazes da neko nije u pravu.

Edited by Mati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ovo:

Tears from the eyes so cold,tears from the eyes,in the grass,

so green.

As i lie here,the burden is being lifted once and for all,

once and for all.

Beware of the light,it may take you away,

to where no evil dwells.

It will take you away,for all eternity.

Night is so beautifull(we need her as much as we need Day).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ovo:

Tears from the eyes so cold,tears from the eyes,in the grass,

so green.

As i lie here,the burden is being lifted once and for all,

once and for all.

Beware of the light,it may take you away,

to where no evil dwells.

It will take you away,for all eternity.

Night is so beautifull(we need her as much as we need Day).

Prepoznao sam stihove 'for all eternity' i 'night is so beautiful'. Sto se ostalog tice, udavljeno je u sumu.

 

Ono sto fali u tom tekstu su same reci 'once emperor', koje Varg vise puta izgovara na kraju pesme. Istina, to bi moglo biti 'once and for all', zvuci slicno kada se izgovori.

 

Tekst odgovara pesmi Gebrechlickeit, ali ne savim i Once Emperor -- ja mislim. Ne mogu biti siguran zato sto jednostavno ne razumem sta covek izgovara. Mislim da je bezbedno predpostaviti da tekstovi obe verzije manje vise identicni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Zasto bi osecao uopste neku krivicu

kada tvrdi da je E. planirao da ga ubije? Znaci, to je bila, u neku ruku, samoodbrana. Mozda je i bilo:

ili ce Euronymous biti mrtav ili ce Vikernes biti mrtav.

Vikernes je mrzeo Euronymousa.

Ne vidim razlog za kajanje...

A to sto nije bolje planirao i cekao na hapsenje mozda ima veze sa tim da nije hteo da se krije i bezi... Covek se suprotstavio sa svime sto ga je cekalo. Mozda bi to trebao da bude primer ljudima. Kada uradite nesto cega ste svesni, ne treba se kriti i bezati nego stati iza svoga dela. Tu mozemo da uporedimo kako se ponasaju hriscani i kako se ponasa Vikernes koji predstavlja anti-hriscanina i coveka posvecenog Paganizmu. Hriscani ne priznaju svoje grehove vec kazu da to nema veze sa hriscanstvom nego to je satansko delo(vec svi znamo da je satana deo hriscanstva i to je odmah prva laz). Vikernes, posle onog sto je uradio, je znao da ce drustvo na to gledati kao na greh i da ce krenuti na njega. Za njega to sto je uradio nije greh(covek se ponasao prema svojim ubedjenima i mislim da je to u redu). Branio je svoja ubedjenja i to jos uvek radi. Ne trazi neke besmislene razloge kao hriscani.

 

Stoji iza svojih dela i to treba postovati.

Svaka cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za postojanje srpskog internet recnika, tako da ce engleski posluziti:

 

http://dictionary.reference.com/search?q=counter-argument

 

Dobro prouci ovo i probaj da ga koristis ubuduce kada pokusavas da dokazes da neko nije u pravu.

Moram priznati da je ovo veoma duhovito...

Edited by Frankenchrist

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez svadja na mojoj temi. icon_smile.gif

Ne moras da brines, nemam nameru da se svadjam, narocito ne sa ljudima koji ne mogu nista bolje nego da serviraju besmislene prozivke.

 

Nego, molim te, reci mi u sta to gleda Varg u tvom sig-u? Izgleda kao da se sevaju neki svemirski brodovi ispred njegovog prozora.

Edited by Mati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se meni cini,to je zatvorski prozor,a ono svetlo je reflektor koji osvetljava verovatno dvoriste..

Sto se mene tice,kada bude izasao(a trebalo bi uskoro),ne mora da snimi vise nijedan album.Verovatno ce pisati samo knjige..Jesi li citao od njega stogod?..

Mada ne verujem da ce njegove knjige biti u normalnoj prodaji..danas je u modi pljuvati Varga i nazivati ga nazi ubicom..a pljuju ga svi-od hriscana,preko satanista i pagana do raznoraznih moralista..

Sto samo potvrdjuje njegovu genijalnost..ljudi se uplase coveka koji ZAPRAVO veruje u ono sto govori.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Koliko se meni cini,to je zatvorski prozor,a ono svetlo je reflektor koji osvetljava verovatno dvoriste..

Sto se mene tice,kada bude izasao(a trebalo bi uskoro),ne mora da snimi vise nijedan album.Verovatno ce pisati samo knjige..Jesi li citao od njega stogod?..

Mada ne verujem da ce njegove knjige biti u normalnoj prodaji..danas je u modi pljuvati Varga i nazivati ga nazi ubicom..a pljuju ga svi-od hriscana,preko satanista i pagana do raznoraznih moralista..

Sto samo potvrdjuje njegovu genijalnost..ljudi se uplase coveka koji ZAPRAVO veruje u ono sto govori.

VARG JE MOJ BOG!!!!!!!!!!!!!Slavicu taj momenat kada izadje iz cuze slazem se u potpunosti da on stvarno misli ono sto govori i zato ga postujem vise od bilo koga drugog! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moras da brines, nemam nameru da se svadjam, narocito ne sa ljudima koji ne mogu nista bolje nego da serviraju besmislene prozivke.

 

Nego, molim te, reci mi u sta to gleda Varg u tvom sig-u? Izgleda kao da se sevaju neki svemirski brodovi ispred njegovog prozora.

Sta je ovo trebalo da znaci? icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

VARG JE MOJ BOG!!!!!!!!!!!!!Slavicu taj momenat kada izadje iz cuze slazem se u potpunosti da on stvarno misli ono sto govori i zato ga postujem vise od bilo koga drugog! icon_rockdevil.gif

to brate! totalno te kapiram! ko me zna, zna da sam i ja to isto rekao i da mislim isto kao ti! VARG je zakon, ko ne voli varga moze da mi pusi!

tako je dobro znati da postoje pametni ljudi koji nisu bez veze ispaljeni.

pivopije.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gifmusik19.giforangelistening.gifviolent.gificon_rockdevil.gificon_spava.gificon_sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...