Jump to content

Symfonia


Totamealand

Recommended Posts

ima nade!

 

ovo lici na Matosa vec malo

 

http://www.youtube.com/watch?v=Mfpfsp-tX6s

 

mada sve sto je dobro ovde je Matos, sve sto je izlizano i bezidejno je Tolkki.

 

zvuci kao da je napravio neku sablonsku, vec vidjenu milion puta, stratovarius pesmu pa onda zvao Matosa da spasi situaciju koliko god moze.

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Kad ne mogu da editujem, moram post za post-om...

 

Elem, nakon jednog slusanja celog albuma, mogu reci da sam prijatno iznenadjen :) Ovaj album zvuci kako bi Stratovarius trebalo da zvuci sve vreme. Hocu reci, neodoljivo potseca na starije radove Stratovariusa :) Harpsichord na klavijaturama (Jensova skola), vokal me isto dosta potseca na Kotipeltov, samo jos bolji...

 

Mrzi me sada da pisem o svakoj pesmi pojedinacno, nisam dovoljno preslusao, ali na prvo slusanje super zvuci :pivopije: Detaljniji izvestaj kad se preslusa sve lepo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt ovaj Tolkki je totalno prs'o sa inspiracijom.

 

K'o da slusam neke demo verzije pesama Stratovariusa i Avantasie, u maltene svakoj pesmi ima barem jedan deo koji je maznut iz neke druge pesme. Jedina koja koliko-toliko valja je naslovna, a i ona ima delove kopirane iz pesme The Tower od Avantasie.

 

Polaris i Elysium su bolji jedno milion puta od ovoga. Nadam se da ce Andre da batali ovo sranje i da se vrati solo karijeri, a mogao bi i Uli sa njim. Za ovu drugu dvojicu me boli kurac, a specijalno za Jarija koji se pickinski vratio Tolkkiju.

 

Bolje poslusajte Andreov album Time To Be Free ili poslednja dva Stratovariusa nego ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Word, brother.

Ovo je toliko isklišeizirano da boli, Tolki se nije maknuo od Strato šema, čak Uli svira iste prelaze na bubnjevima kao što je Jorg radio u Stratovariusu, a da ne pričamo što veći deo pesama podseća već na nešto. Ovo bi mi bilo super da sam deceniju najmanje mlađi i da nisam čuo Strato diskografiju i brdo stvari koje su iz nje proizašle. I Matos ekstremno pičkasto zvuči, muževniji je bio u Wuthering heights izvedbi. :haha:

Stratovarius danas je daleko pošteniji bend ovih Tolkijevih silnih bljuvotina, fala kurcu što su šutnuli budalu.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Come By The Hills: http://www.youtube.com/watch?v=4G0E0nGeQ8g

 

Samo malo ustratovarena, ali basically, to je ta melodija :]

 

Santiago - E, ova pesma je tek pobednik, krece sa "I'm Alive" riffom, i u 25. sekundi se pretvara u "Kill The King".

 

I Walk In Neon - Uh, i ovo podseca na nesto...neki Strato. Recimo "S.O.S." melodija, ali verovatno ima i bolje poredjenje, no mrzi me razmisljati...

 

Kap'ram da je Tolkki hteo da dokaze da opet moze da pise speedy power numere, ali samo zato sto zna jos uvek da ih pise, ne znaci da jos uvek zna da napise dobre. Sada samo svom aranzmanu predugih "ubi-boze-dosadnih epic" pesama ("In Paradisum", ne priseca li vas "slavnih" Elements albuma?) pridodaje samo jos dosadne brze pesme.

 

Matos - dobar, s tim sto ne dosta mesta na albumu podsetio na Sammetha, sto ne moze bas da bude dobar znak, no neka bude samo to moja impresija

 

Jari Kainesto - u Stratou ga slabo primecivah, ovde je jos naglasenija ta uloga

 

Kusch - Ima tu i tamo svetlog trenutka, ali od coveka koji je briljirao '90ih dosao je do ovog generic power rezima. Vrlo dosadan i bazican, da ne poveruje da je isti ovaj covek svirao na "Better Than Raw". No, on ionako ni na sta casno nije stavio ime ima vec 6-7 godina...

 

Tolkki - Laku noc.

 

4/10

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...