Jump to content

Smrt poznatih ličnosti


Havočka

Recommended Posts

Kod mene u ulici bio neki skup porodica, drugar sa 10 godina izašao i otpevao Kad sam bio mlad, tetke i mame se zgranule na Pala je ali bila je tucana. Jedan od prvih ukusa zabranjenog rokenrola. Nedugo posle je crnja krenuo da svira gitaru ali Čorbi se nije vraćao. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate onu staru: O pokojniku sve najlepše.

Utrkuju se viđeniji lešinari i otimaju o komad mesa, a Bora je po mnogo čemu bio i ostaće sočan komad.

Nisam ni ja negde od 15-te bio najveći fan Čorbe, ali pre toga jesam, a njegovi stihovi i stav najviše su doprineli tome.

Sasvim dovoljan razlog da mu oprostim sve gluposti jeste možda najbolji tekst srpskog rokenrola, Pogledaj dom svoj anđele — veća od života, zasenjuje sve Borine krajnosti, bolno istinita i, nažalost, još uvek aktuelna. I biće.

Jebiga, to je bio i moj prvi pravi rok koncert u životu, april 1986, Riblja Čorba u krcatom Domu kulture. Sestra i ja desetogodišnjaci, stariji brat nas poveo sa zadatkom da nas vrati u komadu. On celih četrnaest.

Večeras svratio kod njega, da popijemo po jednu Bori za dušu.

On već popio i za duše fanova, plače k'o malo dete i gura mi u ruke par fotki s tog koncerta. Kakvi smo balavci bili, kao Pere Kvržice. :)

A Borivoje namunjen, osmehom skida džins oko sebe. :)))

Neka mu je laka zemlja.

  • Like 2
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prve moje preslušavačke odiseje kod kuće su bile sa snimljenim best ofom kasete jedna strana Zabranjeno Pušenje,, druga Riblja Čorba, mislim da mi i prva šutka u životu bila na Čorbi u Kšu :haha: Osnovna škola jebiga, povukao nas lik iz razreda više na Jedino Moje. Vazda sam bio više ZP čovek, ali bio je i taj rani period kad sam BČ držao u nekom uzvišenom panteonu. Tako da mi je čovek vrlo značajni deo muzičkog odrastanja, i to nikakve njegove svinjarije posle toga ne mogu da oduzmu. A iskreno, svinjarije su krenule dosta rano, sećam se negde Pišanje/Ovde godine, cert u nekoj seoskoj hali kod Varvarina (hello yes this is provincija), Boru bukvalno dva čoveka penju i skidaju sa bine, ne znam šta mu je stvarno tad bilo, samo se sećam neke priče o alkoholizmu, ali svakako u kombou sa tim nekim užasnim novim materijalom sam već tad nekad raskrstio sa Čorbom i slabo pratio prethodnih ~20 godina, sem kad mi iskakao u nekim lošim vestima, kao kad peva pesmu Dačiću, ili ako ih vidim u retkom pohodu na beerfest.

Šteta je generalno za gomilu tih muzičara, i domaćih i stranih, što treba da im se desi ovako nešto konačno kako bi se zaustavili sa blamiranjem, lošim materijalom i sl.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

14 hours ago, HellAwaits said:

Pogledaj dom svoj anđele — veća od života

Na žalost ta pesma je verovatno plagijat i to težak. Jednom prilikom sam slušao neki progg rock radio koji je bio odličan sa fenomenalnim izborom muzike. U jednom trenutku kreće Pogledaj DomSvoj Anđele samo malo izmenjeno, onako u starom engleskom progg stilu. Bend i pesma su bili skroz dobri i ono što sam čuo od teksta je bilo skoro identično Borinom tekstu. Po stilu pesme dalo bi se zakjlučiti da je ta pesma na engleskom snimljena bar 20 godina pre Borine. Nisam nikada saznao ime benda, ali ću pokušati da pronađem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Срцад и плусеви свима за Бору, колико сам могао да удијелим... Ипак нас је већину ОН ЛИЧНО увукао у ношење црних мајица и дугих косију, па макар преко будалаштина типа "Амстердам" и "Немој да идеш мојом улицом".

С обзиром на ону фору да је он "једини човјек који је за живота ушао у легенду и изашао из ње", сад се враћа у легенду и више неће имати прилике да се брука глупостима (којих је било поприлично)... Након свега остају пјесме и не видим да ће се на овим просторима још дуго времена другачије почињати учити свирати гитара него уз његове...

Збогом, Боро.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se mene tiče Bora se nigde obrukao nije. Šta ga zabole ona stvar šta o njemu misle  likovi koji su glasaju Đinđića, Tadića, Mariniku Tepić, Đilasa i ostalu bagru. Što on kaže kada pogledam opoziciju onda je valjda jasno zašto pevam za vlast  iako se ne slažem sa istom. U Americi cela scena peva za Bajdena i Hilari koji su gori od Vučića ili da kažem u najmanju ruku ista banda pa im niko ne kaže da su izašli iz legende.

Jedina moja zamerka bi bila to što je radio protiv poslednjeg našeg predsednika pre nego što smo okupirani. 

  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slagali se vi ili ne oko 90% rok zvezda iz sveta koje slušate su privatno obični imbecili i način na koji oni glasaju u svojim zemljama je jedan od faktora koji oblikuje i našu sudbinu. Prvi su oni potrčali da pljuju nas i naš narod zajedno sa CNN, BBC i ostalim fake news media organizacijama. Savijaju kičmu pred globalistima i Sorošem  i još nama kukaju kako treba da se vozimo samo rikšama i da pijemo bademovo mleko. Bora je bar bio buntovnik kada mu je bilo vreme, a to što ga niko nije nasledio od mlađih generacija je druga stvar. Retko ko šilji resu i sa 70 godina, a Bora bukvalno na aparatima zadnjih 15 godina. Jedan je Joe Lynn Turner koji je uvek bio dosledan sebi i bio pravi roker. Većina se sa vremenom pogrbi i više liče na babe ili neke beskičmenjake nego na ljute rokere.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, HEFEST said:

Prvi su oni potrčali da pljuju nas i naš narod zajedno sa CNN, BBC i ostalim fake news media organizacijama. Savijaju kičmu pred globalistima i Sorošem  i još nama kukaju kako treba da se vozimo samo rikšama i da pijemo bademovo mleko

Navedi mi jednu rok/metal zvjezdu koja je potrčko za WEF na nivou kakvom ti opisuješ. S druge strane imaš Varga (koji je Srbe nazvo braćom u jednom svom videu), Trej Azagthotha, KK Warsluta itd koji su potpuna suprotnost svemu tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi to se ne vidi na prvi pogled jer su svi skrajnuti sa TV ekrana u tešku ilegalu, ali ako ste na primer prijatelji na FB ili na nekoj drugoj društvenoj mreži onda vidite koliko su plitki. Naravno da uvek ima normalnih ljudi kao što su Waters, Turner pa čak i Varg u ovom slučaju, ali većina njih su dedekanje sada već i jedino što je od nekog rok bunta ostalo su oni. Ovi ostali su LGBT aktivisti, podržavaju abortuse čak  i živih ljudi 😄, kasapljenja genitalija dece i sve ostalo što ide uz to. Kada je zadnji put rok scena ustala protiv nekog rata koji vodi NATO? Ima jedno 50 godina. 

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro to, ne sumnjam ja da su mnogi od njih na globohomo stranu (konkretno mi na pamet padaju Mile Petroza i Peavy Wagner koji malo to i uvlače u svoje tekstove), al realno nema puno (ako uopšte) njih što se aktivno zalažu za to da jedemo bube i soju, širenje natoa, komadanje Rusije itd i idu po intervjuima tako to da govore. Od ovih što se zalažu za abortuse, privilegije manjina itd, to je u njihovo vrijeme bilo bunt pa im je tako i ostalo iako je to danas norma gdje oni žive. A mlađi koji su takvi su uglavnom sojboji bež života van interneta koji uopšte ne predstavljaju prosječnog metalca.

Sad sam malopre istražio malo nešto. Idem na metallum - advanced search - search songs, ukucam "kosovo" u lyrics i većina pjesama su antiameričke/prosrpske i većina su od bendova bez srpskih članova. Jest da je svaka od njih teški andergraund, al i to je eto nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 hours ago, Srbin Hamza said:

Mož' serendamo svi šta hoćemo, više nikad nijednog rokera neće ovako sahraniti.

Hahahha i bolje, ovde su samo falili pičkousti, dačitelj, ceca i vulin da upotpune (sve)srbsku elitu

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

70-ih bio žutokošuljaš + Suncokret, Rani mraz; 80-ih je izdavao epohalne albume, usledio je meteorski uspon, Bajaga i Čutura, ovo-ono, a šrvrljalo se okolo poprilično...

90-ih naišle poveće količine alkohola, bankrotiralo se, skresao je svima sve u brk, u to vreme se najbolje i provodio po birtijama, šištala mu jaja za sve živo... I natamburao je Olivera Mandića - u narodu poznatog kao vreća govana. Da se ne zaboravi...

2000-ih ga spopala neka čudna depra, skinuo se sa pića, napustio ženu koja je ubrzo počinila samoubistvo, sin se distancirao od njega, pokušao nešto da se ogrebe u Koštuničinoj stranci, tumarao okolo...

2010-ih se nastanio u deželi kod mlade obožavateljke, bili su tu neki Beer festovi, slizao se sa naprednjaklukom, nosio stomačić ko Ivica Dačić...

Moglo je i bolje, ali jebi ga...

Nakon odličnog albuma ''Ovde'' nije ni morao ništa više da objavljuje...

Edited by vudun
  • Like 2
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...