Jump to content

Hardware


Јарослав

Recommended Posts

4gb rama je dovoljno cak i za win 7, sem ako necete imati vise sistema ukljucenih u isto vreme (virtual machine), ili se bavite 3d modeliranjem i ostalim stvarima, takvi softveri umeju cesto da "pojedu" dosta memorije, mada je i tad redak slucaj da je potrebno vise od 4gb.

BruceBruce@ Odlicna konfa!! Blago se tebi! Ja se jos uvek mucim na "zastareloj" 5770 :D

Edited by vegeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ti odgovorio na tvoja lupetanja o GTA i photoshopu.To su teska lupetanja.Za ram sam rekao da 99% ljudi nema apsolutno nikakve potrebe za vise od 4GB,sem ako nece da se kurce.Procitaj sta pisem pre nego sto pocnes pametovati.

stize mi sutra 2gb rama i onda cu imati sve ukupno 4.nece mi biti tesko da instaliram gta 4 i snimim video istog da ti dokazem koliko nisi upravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako,posto me je AMD konfiguracija strasno strasno zajebavala,uzeo sam bio AMD Athlon X4 840 3.2,radeon 6770,asus plocu i 8gb ram DDR3 i menjao serviser sve komponente sem procesora i nije mogao da ustanovi zasto izbacuje crn ekran pri instalaciji sistema a tvrdio je kako procesor nema sanse da bude,popizdeo sam,dobio pare natrag,dodao sam kes i uzeo intelovu config. da ne bijem glavu vise jer su mi zivci otisli u kurac ovih 7 dana:

 

intel i5 2400 3.1ghz

msi ploca

ge force gtx-ti 550 DDR5 1gb

4gb DDR3 ram

kuciste i napajanje skroz ok i prezadovoljan sam kako radi.

ovde bih samo sebe ispravio,u pitanju je bio AMD PHENOM x4 840 a ne athlon...

Share this post


Link to post
Share on other sites

stize mi sutra 2gb rama i onda cu imati sve ukupno 4.nece mi biti tesko da instaliram gta 4 i snimim video istog da ti dokazem koliko nisi upravu.

 

Ne moras.Pre 3 meseca sam presao GTA 4 na masini od 4GB rama,sa GTS450 i Dual Core pentiumom.Sve je bilo na maksimumu.Sve sto mozes da mi dokazes je da imas go kurac od grafike i procesora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo sam GTA4 da testiram malo komp i igrica počela neviđeno da seče, krv ti jebem mal' nisam bacio komp kroz prozor. Kasnije sam izguglao i video da je bag oko pečeva nekih. Skinuo se danas ovaj Liberty City novi i radi bez greške na high.

HHahah mogu misliti kako si se iznervirao ,komp moze ubedljivo najvise da iznervira coveka,pogotovo nov :))).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moras.Pre 3 meseca sam presao GTA 4 na masini od 4GB rama,sa GTS450 i Dual Core pentiumom.Sve je bilo na maksimumu.Sve sto mozes da mi dokazes je da imas go kurac od grafike i procesora.

sve na maksimumu sem view distance jer mi graficka ima samo 1gb pa je isti isao malo preko 60 i ostalo je slobodno jedva 900mb.ono sto sam ja spominjao je ICEnhancer

narocito sad sa ovim real modovima koji trose uzasno puno..

koji probaj na svojoj masini+bolje teksture grada pa javi kako ce ti gta 4 raditi.ja se nisam ni usudjivao da probam,a sa screenshotova vidim da donosi povecu razliku.

sto se tice procesora i nije neki,a da je kurac bas i nije.lepo gura igre u pitanju je i3300 na 2.5ghz koji se po potrebi sa fabrickim kulerima moze klokovati na 3.5ghz i to sam vec probao.sve ok radi.graficka je skromna sapphire 5570 1gb hdmi.ipak je ta konfiguracija stara godinu dana.

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve na maksimumu sem view distance jer mi graficka ima samo 1gb pa je isti isao malo preko 60 i ostalo je slobodno jedva 900mb.ono sto sam ja spominjao je ICEnhancer

 

Ti si rekao da za GTA na maksimumu treba od 6-8GB.Na 4GB igras bez problema sve na maksimumu,i jos ti ostala 1/4 rama neiskoriscena.Toliko o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si rekao da za GTA na maksimumu treba od 6-8GB.Na 4GB igras bez problema sve na maksimumu,i jos ti ostala 1/4 rama neiskoriscena.Toliko o tome.

stvarno mi je mrsko da dva puta ponavljam sta sam napisao.

jos jedan plus za win win.odlicna prodavnica,a i cene su skroz ok sto se tice sombora definitivno su najpovoljniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno pitanjce:kolika je razlika u brzini izmedju najjeftinijih ssd i ovih regularnih sata3 7200 rpm hardova?mislim,koliko je pametno ulagati u hdd u pogledu brzine?ja sam namjerio najvise oko 50tak evra za hdd ali ako je bas tolika razlika onda da mlatnem jos pedesetak e i uzmem taj hdd.

 

znaci samo me brzina interesuje,kapacitivnost me ali uopste ne interesuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1

 

Kakva su vam iskustva sa EMMI-em? Nekako mi cudno svo to narucivanje tehnike, sutra treba da uzmem monitor (ne kod njih, vec u LIST-u ili Atomu ) a cela ta njihova fora mi deluje nesigurno. Kako bih ga proverio pre kupovine i ostalo...?

Edited by -Mare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emmi bez ikakve rasprave.Dosta stvari sam uzimao od njih,i najpovoljniji su,najbrzi i najprofesionalniji.Ukoliko imaju artikal na lageru (u mom slucaju su uvek imali),roba ti stize za maksimalno 2 dana od porudzbe.Takodje,sto se tice garancije veliki plus.Crkla mi je graficka koju sam uzeo od njih,jutro nakon sto sam ih obavestio su poslali kurirsku sluzbu po karticu,i nakon 3 dana sam dobio novu.

Sve preporuke za Emmi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno pitanjce:kolika je razlika u brzini izmedju najjeftinijih ssd i ovih regularnih sata3 7200 rpm hardova?mislim,koliko je pametno ulagati u hdd u pogledu brzine?ja sam namjerio najvise oko 50tak evra za hdd ali ako je bas tolika razlika onda da mlatnem jos pedesetak e i uzmem taj hdd.

 

znaci samo me brzina interesuje,kapacitivnost me ali uopste ne interesuje.

 

Srednje vreme pristupa je oko 10 puta manje nego kod hardova (što ti se jezivo oseti u svakodnevnom radu), transfer se može porediti sa brzinom 2 HDDa u RAID 0

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...