Jump to content

Dødheimsgard


Demon Seed

Recommended Posts

Nikada nisam slusao ovaj bend ali na talasu Haosovog odusevljenja odlucih se da pustim Supervillain Outcast i nisam pogresio, bas mi se dopada album, evo vrtim ga vec neki 4,5 put na repeat, dobri su isto bonus instrumentali na ovom bonus disku. Dopada mi se Khvostov vokal, ovo HC dranje mi lezi skroz ovde na albumu. Pustio sam neke pesme sa 666 International, ima zanimljive ideje al sta vredi kad sve zvuci kao da je snimljeno na kasetofon i pusteno sa istog, odron od produkcije, kapiram da je namerno tako al meni ne lezi.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Da se zapljunem i ja na ovoj temi kroz necropost. Kasno se udubih u sazrevanju u DHG vode, ali kako god, strašna magija od benda. Albumi su mi ili sasvim ok ili čista ljubav, što je više nego dovoljno za jedno poštovanje i, još dužu, ljubav. U prinicpu ide hladno-toplo-hladno... prvi uredan, ali u poređenju sa svim što ide posle jeste najravniji i najmanje zanimljiv na papiru, 666I ludo ali baš ne moj zvuk, i Omega em najgori cover em neka ravna avangarda, em Aldrahn mi ovde ide na k sa over-the-top vokalima, kao Nicolas Cage da mu davao tips za pevanje. No, verovatno najbliže nekom VBE2 albumu što postoji.

Sa druge strane, meni je BMC potpuno zasenio AUO (slušao ih u sl periodu) i lagano u top5 za prošlu godinu. Ako su tri albuma pre njega imala neki negativan ludi šmek, ovaj udara u neko pozitivno ludilo i skroz me pogađa zvuk. Album putovanje, a jedva čekam da vidim za 7 godina gde se putuje dalje :haha: Sa treće strane, najbolja izdanja su mi Supervillain Outcast i Monumental Possession. MP - ništa lepše nego kad nađeš Aura Noir album koji nisi čuo pre, a SO jedno unikatno šuntavilo, možda najzabavniji black album koji sam ikada čuo, ali isključivo po istim kriterijumima gde je i Lost Highway zabava.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi ništa posebno. Nije loš, ali ni blizu najboljim albumima iz tog vremena. Drugi isto (mada ja ne slušam ni Aura Noir). Satanic Art je već druga priča i Traces of Reality verovatno jeste njihova najbolja pesma, a retko kad intro i outro imaju smisla kao ovde. 666 International je ubica, iako mi nije legao u startu, mada nije mi ni trebalo mnogo da shvatim koliko je dobar. Sonar Bliss je još jedan kandidat za najbolju njihovu pesmu. Supervillain Outcast možda nema mnogo veze sa black metalom, ali kakve veze ima kad je muzika ludilo. Kao da su Prodigy rešili da snime black metal album ali im nije baš uspelo, ali im je zato uspelo da snime remek delo. Onda ide malo duža pauza pa A Umbra Omega. Iako ima i dobrih i ideja i svega što treba, nešto mu fali. Posle onakva dva albuma ne bih mogao da mu dam više od sedmice, mada i za to nisam siguran. Pa onda još jedna duga pauza pa izbaciše ovaj zadnji. Bolje da nisu...

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 hours ago, kuruz said:

 

I smell sarcasm

Traces of Reality kult

 

Apsolutno ne :haha:nego mi samo malo smešno što samo po tom EPu drviš ovuda iskreno.

A sem te pesme ostatak EP-a samo uredan.

edit: Ovaj hejt blekera na BMC mi je urnebesan takođe

Edited by Angelystor
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ceo EP odličan, al ta pesma se baš izdvaja 😄

o ostalim albimima smo pričali davno, još pre Velikog Brisanja, pa me mrzelo da ponavljam (za razliku od priče o EP-ju 🙃)

666 International mi omiljeni album, a i o ostalom mislim sve što i Miloš, ko što rekoh

Share this post


Link to post
Share on other sites

12 hours ago, Miilos said:

"blekera..." :haha:

O kakvom hejtu pričaš, zar ne vidiš da sam ga samo elegantno preskočio? Po zasluzi. Kao da nikad nije ni izašao.

Pa vidi svoj opis sa prošle strane :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav opis? To što volim black metal više od svega ne znači da sam nekakav bleker (1% black metala, da budemo precizniji, pišam se na ostalih 99%). A i rekoh gore da mi prvi albumi nisu ništa posebno, a za najeksperimentalnije da su najbolji, čitaj malo kad me već citiraš.

Jedino urnebesno u vezi tog zadnjeg albuma je muzika na njemu. Ok, sviđa ti se, ali to ne znači da sad ti imaš prefinjeniji muzički ukus od mene. Nikad u životu ne bi pustio tako nešto da čujem i sad treba to da slušam jer svira DHG?! Inače, oni tu nisu odsvirali ništa što nije odsvirano 1000 puta do sad.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, zadnji je kanta totalna..

Inace meni je samo 666 International odlican od njih i u rangu klasika, ostalo sve blago iznad prosecno ali ne pogadja te visine, s tim sto Supervillain Outcast nisam slusao jos, mrzi me da odvojim vreme ko covek..

Share this post


Link to post
Share on other sites

21 minutes ago, Miilos said:

Jedino urnebesno u vezi tog zadnjeg albuma je muzika na njemu. Ok, sviđa ti se, ali to ne znači da sad ti imaš prefinjeniji muzički ukus od mene. Nikad u životu ne bi pustio tako nešto da čujem i sad treba to da slušam jer svira DHG?! Inače, oni tu nisu odsvirali ništa što nije odsvirano 1000 puta do sad.

Pa iznova neki hate na BMC, pa mi to urnebesno, slušaj bre šta ti se sluša, a iskreno kad pročitam ove rečenice kao što je druga, nemam volje ni živaca da razvlačim (nepostojeću) diskusiju. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh ti da se ne slušam takvu muziku... A još manje pamtim kako se šta zove. Ali odeš na metal archives, ima ono similar artists pa biraš, sigurno ima šta da se probere.

Mogu jedino nešto bolje da ti preporučim, a i ako još nekom fali ono ludilo od pre, mnogo je bolji izbor Nohon iz ove godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 hours ago, Miilos said:

Rekoh ti da se ne slušam takvu muziku... A još manje pamtim kako se šta zove. Ali odeš na metal archives, ima ono similar artists pa biraš, sigurno ima šta da se probere.

Mogu jedino nešto bolje da ti preporučim, a i ako još nekom fali ono ludilo od pre, mnogo je bolji izbor Nohon iz ove godine.

Metallum ne podržava similar artists po pojedinačnom albumu, tako da taj predlog otpada za DHG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...