Jump to content

Tema za ekipu


Baal

Da li je Kuruz Delija ili Grobar?  

70 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

први коментар :haha: :haha: :haha:

 

 

имам заједничке пријатеље са тим ликом, па сам проверио, није Египћанин

гробарска стока се спрда

Share this post


Link to post
Share on other sites

супер, ајде онда да пишемо Лондн, Манчеста, Њујооооо'к, Јуесеј, Фгсуон, ...

 

Не пише се 'ко се изговара или чује него по правила за транскрипцију. А неки градови си имају називи који нису у складу са транскрипцију, па су изузеци, ко што је Марсељ.

 

А ја пишем на нашки, па затој није у склад са књижевни српски.

  • Upvote 1
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

A транскрипција нема везе са изговором? И која су то правила? Она из Правописа или Прчићева?

Ако се нечије име изговара "Ћави", онда он може бити само Ћави, никако Шави.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зато што у разни језици постоје гласови који не постоје у српски и не могу зато да се напишу. Зато постоје правила за транскрипцију. Изговара се Са Пинту, али се на српски пише Са Пинто, јер је у српски поприродно да се завшршава на -о. Имаш негде по нет та правила, па читај.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Око транскрибовања се увек ломе копља и ту увек има разлика. Али, ако нечије име јасно изговарају "Ћави", онда он може бити једино Ћави.

 

 

управо приметих да ме је Лаловић обрисао са Фејсбука :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Брат Довла је доказао своју приврженост толеранцији и мултикултуралности, паметноме доста. У сваком случају много је боље бити искрени десничар него салонски четник и ројалиста у 21. веку.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Треба ствари поставити на своје место. Коки је одувек кокетирао са Коштуницом и кришом држао у једној руци устав, а у другој АК47.

С друге стране, Лаловић је толико отишао у лево да би га неки тамо социјални револуционари изљубили 2 пута у образ као брата. Не би ме чудило кад би почео људима да пали жито као ономад што је Штимац са другарима радио у Малом Риту.

 

Благоју и мени не преостаје ништа друго него да вас пустимо да се покољете.

Edited by Ефенберг
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Оде Војводина у курац. Тек променили тренера, започели реновирање стадиона, а онда оде главни финансијер.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...