Jump to content

Liga šampiona 2012/2013.


Grob Bez Dna

Recommended Posts

одувек готивим Дортмунд

 

Od sinoc.

 

Ни теби нико не брани да ставиш Хајнкеса или Милера на аватар.

 

Mislis da sam toliki kompleksas poput tebe?

 

Вероватно хоћеш да кажеш и да би правда била да Челзи опет освоји?

 

Ne seri.

 

Реал је синоћ попишан горе него Барса

 

Jebote... :haha: :haha: :haha:

 

I posle govoris drugima da se blamiraju... Haos.

Edited by El Pistolero
  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2013&mm=04&dd=25&nav_id=708386

 

Jebote, onog smrada agenta Levandovskog i sve medije koji su brze bolje to razglasile u neki jos uvek funkcionalni logorcic, koga kapiram Svabe i dalje imaju. Pa dokle vise, ovo vec postaje kampanja protiv BvB-a.. ali dzabe, ljudi ulaze u finale, a nadam se idu i stepenik dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako i on ode u Bajern, a Bavarci postanu dominantni narednih godina, taj tim će postati omražen kao što je Barselona sad.

 

Neće biti najomraženiji, to je uvek osovina zla iz Mančestera, ali kapiram da će ih mrzeti i više od Barselone, jer samo kupuju i kupuju.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako i on ode u Bajern, a Bavarci postanu dominantni narednih godina, taj tim će postati omražen kao što je Barselona sad.

 

Neće biti najomraženiji, to je uvek osovina zla iz Mančestera, ali kapiram da će ih mrzeti i više od Barselone, jer samo kupuju i kupuju.

 

Потпис.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Kažu da je to latinski naziv za Prusiju.

 

Kingdom of P-RUSSIA

 

Ne izigravam Deretića nego je stvarno tako. Kao što je postojala zemlja Duklja (ilirski naziv) a u njoj živeli Sloveni, ili kao što su Franci germansko pleme a Francuska nosi to ime, tako je i Pruska ili Prussia slovenski naziv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Бајерн је кренуо после толико година озбиљно да купује док су остали бацали кеш низ провалију.

Извините колеге, али можете се само сагнути.

 

 

Pa i ja sam navijač Bajerna pa mi ipak smeta ovo sakaćenje rivala. Dvojicu kupiti iz jednog tima je već previše. I da budemo pošteni, više liči na Barselonino sakaćenje Arsenala, mada ne čudi pošto znamo ko će biti Bajernov trener.

 

Dakle, hajde da ne slavimo napuštanje nemačke logike i uključivanje katalonske lukavosti u priču, inače će 5-6 igrača da pokradu kao Barsa iz Arsenala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kingdom of P-RUSSIA

 

Ne izigravam Deretića nego je stvarno tako. Kao što je postojala zemlja Duklja (ilirski naziv) a u njoj živeli Sloveni, ili kao što su Franci germansko pleme a Francuska nosi to ime, tako je i Pruska ili Prussia slovenski naziv.

 

Mene je baš zanimalo da vidim u čemu je caka sa imenom kluba, na wikipediji su tako napisali za latinski naziv, mada kontam da je jasno da je taj jezik bio već poodavno mrtav u doba Pruske. Ali evo sad videh na stranicama koje govore o samoj kraljevini i vidim da su stari Prusi bili baltičko pleme, tako da sam nešto naučio danas. Za ime ne piše ništa posebno, ali je dosta staro pa mi Sloveni ne deluju kao 'krivci' za naziv :da: Ali nemam sad vremena da čitam :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

boRUSIJA je slovensko ime.

 

The name Borussia is Latin for Prussia but was taken from the Borussia beer from the nearby Borussia brewery in Dortmund.

 

Ako i on ode u Bajern, a Bavarci postanu dominantni narednih godina, taj tim će postati omražen kao što je Barselona sad.

 

Neće biti najomraženiji, to je uvek osovina zla iz Mančestera, ali kapiram da će ih mrzeti i više od Barselone, jer samo kupuju i kupuju.

 

tako su svojevremeno i otmara hicfelda ukrali žuto-crnima iz dortmunda.

cork >>> zamer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Mene je baš zanimalo da vidim u čemu je caka sa imenom kluba, na wikipediji su tako napisali za latinski naziv, mada kontam da je jasno da je taj jezik bio već poodavno mrtav u doba Pruske. Ali evo sad videh na stranicama koje govore o samoj kraljevini i vidim da su stari Prusi bili baltičko pleme, tako da sam nešto naučio danas. Za ime ne piše ništa posebno, ali je dosta staro pa mi Sloveni ne deluju kao 'krivci' za naziv :da: Ali nemam sad vremena da čitam :haha:

 

 

ma sto posto je slovensko, čitao sam ranije same nemačke autore koji to tvrde, uostalom, valjda znaš za Lužičke Srbe, Mihael Balak?

 

 

elem, sad sam našao samo ovo

 

Other German place names, particularly in eastern Germany, were originally Slavic. Leipzig was once called Lipsk, from the Slavic word lipa, "lime tree." Berlin was founded by Albert the Bear in the 12th century (hence the city's bear symbol) but the name comes from a Slavic word for "fishing village" (or "swamp," depending on the source). Lübeck in the north of Germany gets its name from a Slavic king, Luiby. Dresden on the Elbe river was once a Slav village known as Drezdzany, meaning "forest dwellers on the plain.

 

http://german.about.com/library/weekly/aa051099.htm

 

i to ti ne govore deretićevci, jer ne misli se da je Švajnštajger Sloven već da su Sloveni tu živeli i da su neki nazivi slovenski, kao što je Ruma Keltska, Sremska Mitrovica i Niš rimski itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To znam, evo me u Lajpcigu trenutno :haha: Kontam ja to, ovo su ranije bili gradovi koji su bili pretpostavljam u sastavu Poljske, koja je bila do jaja kraljevstvo ranije. Ali ima mapa na stranici Old Prussians ili tako nešto, i dosta je daleko odavde ta njihova 'prapostojbina', treba celu Poljsku preći, dosta je daleko od tih gradova koje si naveo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

dalja je nama srpska prapostojbina nego Nemcima pruska, realno, a Pruska kao država u 19. veku je zasigurno imala i Dortmund

 

uostalom, ovde pričamo o imenu a ne o razdaljini, ime potiče od Prusa, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ne bre Medveđa, nego od močvara, odnosno bara, dakle Barlin :haha:

 

Divčibarlin!

Edited by Bata Životinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Nego, Efenberg bi mogao da prokomentariše kako to čim je došao jedan Katalonac Bajern počeo da sakati Dortmund kao Barsa što je Arsenal sakatila?

 

http://footballspeak.com/post/2012/08/25/The-Magnificent-Seven-Arsenal-to-Barcelona-.aspx

 

Da li to znači da će Bavarci prelomiti mozak i postati separatisti kao i brat Gvardiola?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...