Jump to content

Лига шампиона


Јарослав

Recommended Posts

Да сам тренер, а нисам, увек би радије волео у тиму да имам Манџукића (говорим о Бајерну).

Човек је радио све, трчао као луд, добијао ваздушне дуеле, давао голове. Ложим се на нападаче који се врате на 30 м од свог гола и уклизају, шта ћу.

Зато и Олића ценим, мада нису исти профил нападача. Олић све ради, прави мотор.

 

Барселона игра боље зато што су променили систем, напустили тика така срање.

 

Клоп прави играче који само код њега могу да играју на врхунском нивоу. Зато ништа нисам ни очекивао од Пољака.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Можда и Гвардиола јесте урнисао Бајерн, али немогуће је играти против онакве синоћње Барселоне. Људи имају најбољи напад свих времена, а о Месију да и не причамо, човјек дословно није са ове планете. Доказао је да је најбољи играч свих времена и против тога једноставно не можеш, као што већ рече Леми. Џаба Јуп, џаба природне позиције играча, џаба све.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, bre, nemojmo sad preterivati, ajde najiskrenije. Jeste mesi totalni vanzemaljac i necu da budem sad djavolji advokat, ali apsolutno je preterivanje prica da njega nijedna odbrana APSOLUTNO NE MOZE ZAUSTAVITI nikako i nikad. Dajte mi neku od legendarnih bek-lajnova Milana, Juvea ili italijanske repke pa da vidite kako bi coveka stavili u dzep. Cinjenica, ni to ne bi pomoglo zato sto oni imaju previse drugih dobrih igraca, i upravo u tome i lezi caka.. kao sto ce i Zvezda biti kurac kad ode Bobi zato sto nece vise biti toliko prostora za druge igrace tako i Mesi ponajvise pravi razliku zato sto moraju da vise paznje posvecuju njemu.. ali kada ga cuvaju kako treba ni on ne moze da izmisli toplu vodu, vise je fora sto onda ne cuvas druge ubice u timu. Bajern je juce samo fejlovao da ima makar jednog polukrstenog odbrambenog pa je zato covek radio sta je hteo.. necu da kazem da i dalje nije najbolji na svetu i da ne moze da izigra maltene bilo kog jednog, ili cak i dvojicu stopera lako, ali da je on kao on sam po sebi potpuni potop svake svetske odbrane je bullshit.. setite se samo kako je znao da bude nevidljiv protiv Atletika u mnogim mecevima prosle sezone.

Edited by Salvation
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe, ako ove godine uzmu LS sledece ce popusiti. Tako to uvek ide.

 

Ljudi, bre, nemojmo sad preterivati, ajde najiskrenije. Jeste mesi totalni vanzemaljac i necu da budem sad djavolji advokat, ali apsolutno je preterivanje prica da njega nijedna odbrana APSOLUTNO NE MOZE ZAUSTAVITI nikako i nikad. Dajte mi neku od legendarnih bek-lajnova Milana, Juvea ili italijanske repke pa da vidite kako bi coveka stavili u dzep. Cinjenica, ni to ne bi pomoglo zato sto oni imaju previse drugih dobrih igraca, i upravo u tome i lezi caka.. kao sto ce i Zvezda biti kurac kad ode Bobi zato sto nece vise biti toliko prostora za druge igrace tako i Mesi ponajvise pravi razliku zato sto moraju da vise paznje posvecuju njemu.. ali kada ga cuvaju kako treba ni on ne moze da izmisli toplu vodu, vise je fora sto onda ne cuvas druge ubice u timu. Bajern je juce samo fejlovao da ima makar jednog polukrstenog odbrambenog pa je zato covek radio sta je hteo.. necu da kazem da i dalje nije najbolji na svetu i da ne moze da izigra maltene bilo kog jednog, ili cak i dvojicu stopera lako, ali da je on kao on sam po sebi potpuni potop svake svetske odbrane je bullshit.. setite se samo kako je znao da bude nevidljiv protiv Atletika u mnogim mecevima prosle sezone.

 

Tebi treba dati zlatnu medalju u izvlacenju iz konteksta i pisanju epova od toga.

Ja nigde nisam rekao da Mesija niko nikada nije zaustavljao i da ga niko nikada nece zaustaviti, vec da ga juce niko ne bi mogao zaustaviti. Da stavis najbolje stopere na svetu i Bufona pored Nojera, opet bi ih izjebao ko beba zvecku. On jeste najbolji na svetu, ali pored svih njegovih kvaliteta najveci kvalitet je sto nema igraca na svetu koji pravi takvu razliku. A jacina Barselone ove sezone je sto pored njega im jos 4-5 takvih igraca, koji prave razliku. I kada na to dodas timsku igru, cao, nemamo o cemu pricati.

 

Dajte mi neku od legendarnih bek-lajnova Milana, Juvea ili italijanske repke pa da vidite kako bi coveka stavili u dzep

 

Ma malo kurca, ajde ne lupetaj. Ti bek lajnovi su igrali pre 15-20 godina, kada se po utakmici trcalo 5 km i kada je fudbal bio duplo slabiji nego danas. Sada bi im tamo neki Obi Mikel pravio decu, a ne Mesi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to je jedenje govana, isto kao i u NBA-u.. sta kurac danas toliko bolje rade nego sto TRCE pumpani steroidima. Da su ti likovi sa svojim defanzivnim talentima i tadasnjom snagom/kondicijom igrali, da, prejebao bi ih, ali ne ako ih stavimo u realan kontekst gde i njima bude pre-requisite da budu fizicki tako spremni kao ovi danas. I drugo, brate, ponavljam, sta je on to TOLIKO spektakularno uradio, ajde realno?! Kod prvog gola je bio do jaja sut, kod drugog je jednog jedinog igraca izbacio prilicno naivno jednom jednostavnom fintom.. wow. Da je tu bila postavljena odbrana kako treba kurac bi se on tako prosetao ko iz picke. Apsolutno je cinjenica da na njega moras da posvecujes vise paznju sto daje prostora DRUGIM vrhunskim igracima faktor X a ne cinjenica da je on nezaustavljiv sam po sebi, i to je to, tu se slazemo eto.

Edited by Salvation
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jeste, sve je do steroida, a nista nije do napretka u pogledu na taktiku,sport generalno i tehnologiju. Ajaks je u 70-ima samo pumpan steroidima, nista to nije bilo do revolucije u pristupu igri. Zvucis ko moj deda jebote, po njemu bi Sekularac danas jebao keve Ramosu i Tijagu Silvi. A ovo kada vas cujem da je NBA bolji samo zbog steroida... :haha:

Mesi je juce jebao keve, zabio dva vrhunska gola, odvalio Bajerna. Svi to kazu, samo ti palamudis. Zivota mi, tacno mi zao ponekada sto navijas za Zvezdu, ti si nas Trlaja, samo malo kulturnija verzija. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kazem ja da on nije odigrao do jaja, samo kazem da ne bi radio bas sta je hteo da je imao neko krsten da ga cuva..velika razlika. I ne kazem da je danas razlika samo u steroidima, kazem samo da nije realno reci da bi danasnjim majstorima ondasnji pusili kurac posto sam kazes, ima i do steroida ima i do taktike itd. ali talenat je talenat. Poenta tu je da bi ti stariji igraci imali sve vrline koje su imali samo bi ih nadogradili danasnjim dostignucima u sportu, ishrani, treninzima ludackim itd.. Dakle, ako poredimo stare i nove igrace, poredimo ih u istom kontekstu, isto kao sto bi neki tamo zajebani vojnik u prvom svetskom ratu popusio kurac protiv danasnjeg lika sa laserskim navodjenjem i dronovima da njemu das opremu iz prvog a ovom ovo sto danas ima, ali to ne znaci da je ovaj danas bolji vojnik nego sto je onaj bio.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to je jedenje govana, isto kao i u NBA-u.. sta kurac danas toliko bolje rade nego sto TRCE pumpani steroidima. Da su ti likovi sa svojim defanzivnim talentima i tadasnjom snagom/kondicijom igrali, da, prejebao bi ih, ali ne ako ih stavimo u realan kontekst gde i njima bude pre-requisite da budu fizicki tako spremni kao ovi danas. I drugo, brate, ponavljam, sta je on to TOLIKO spektakularno uradio, ajde realno?! Kod prvog gola je bio do jaja sut, kod drugog je jednog jedinog igraca izbacio prilicno naivno jednom jednostavnom fintom.. wow. Da je tu bila postavljena odbrana kako treba kurac bi se on tako prosetao ko iz picke. Apsolutno je cinjenica da na njega moras da posvecujes vise paznju sto daje prostora DRUGIM vrhunskim igracima faktor X a ne cinjenica da je on nezaustavljiv sam po sebi, i to je to, tu se slazemo eto.

 

pa mora da mu se posvećuje tolika pažnja baš zato što je nezaustavljiv

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kazem ja da on nije odigrao do jaja, samo kazem da ne bi radio bas sta je hteo da je imao neko krsten da ga cuva..velika razlika. I ne kazem da je danas razlika samo u steroidima, kazem samo da nije realno reci da bi danasnjim majstorima ondasnji pusili kurac posto sam kazes, ima i do steroida ima i do taktike itd. ali talenat je talenat. Poenta tu je da bi ti stariji igraci imali sve vrline koje su imali samo bi ih nadogradili danasnjim dostignucima u sportu, ishrani, treninzima ludackim itd.. Dakle, ako poredimo stare i nove igrace, poredimo ih u istom kontekstu, isto kao sto bi neki tamo zajebani vojnik u prvom svetskom ratu popusio kurac protiv danasnjeg lika sa laserskim navodjenjem i dronovima da njemu das opremu iz prvog a ovom ovo sto danas ima, ali to ne znaci da je ovaj danas bolji vojnik nego sto je onaj bio.

 

Ok, sa jedne strane si u pravu. Ali, danas je mnogo teze biti vrhunski igrac. Sto je i normalno, jer zahteva mnogo vise talenta, odricanja, fizickog potencijala...sto u neka druga vremena nije bilo potrebno. Samim tim, tada je i mnogo lakse bilo postati vrhunski igrac. Tako da, ne mozes to bas tako jednostavno gledati. Talenat onda i talenat sada nisu ista stvar. Ne kazem, oni bas top igraci bi i uz danasnji rezim bili identicno dobri, ali to je jako mali broj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu si skroz u pravu, slazemo se. Ali ja i jesam potencirao najbolje igrace, nisam sigurno mislio da ce neki Gatuzo da ga zaustavlja :haha: Ljudi, ja ne pljujem Mesija, daleko od toga, mislim da je i juce dokazao da mu nema ravnog, i to ne samo trenutno, nego, realno, uopste.. hteo sam samo da kazem da me malo nervira sto i Gvardiola i svi mediji skrecu krivicu sa lose postavke igre Bajerna i cinjenice da su do jaja oslabljeni i ispada da ih je Mesi sam pobedio. Covek jeste genije, sve stoji, ali realno Barsa ih je timski unistila, on ih je samo urnisao mozda vise nego drugi.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dojajna tekma, samo mi je zao sto je bilo vidno da je Enrike pustio Gvardiolu u drugom poluvremenu, onakav pristup se ne igra protiv Bajerna ni kad vodis 10-0. Svaka cast Bavarcima sto su uspeli da makar iskoriste poklon, Miler i Levandovski su pakleni igraci. Jbg, da je ovako nonsalantno kao ovo drugo poluvreme igrala Barsa a da je u Bajernu bilo Riberija i Robena, ko zna sta bi bilo.. ali naravno, kapiram to sve ne bi tako izgledalo onda, ukljucujuci i prvu tekmu.

Edited by Salvation
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...