Jump to content

Potcenjeni, nepoznati, zaboravljeni filmovi


Guest Bata Životinja

Recommended Posts

Guest Bata Životinja

tema za starije dobre, ali skrajnute filmove iz različitih kinematografija, na koje su mnogi zaboravili

 

i red bi bilo da se govori o filmovima iz XX veka, pošto gotovo ništa u novom milenijumu ne valja

 

 

 

 

eo prvog kojeg svako treba da pogleda, ludilo od filma

 

 

 

Dolazak Joahima Štilera

 

De komst van Joachim Stiller (1976)

 

http://www.imdb.com/title/tt0122571/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jevropski je dosta skrajnut oduvek bio.

 

Skoro sam pominjao jedan u preporukama

 

Bekstvo iz Sobibora, u nasoj i britanskoj koprodukciji.

Film je nepravedno pao u drugi plan, a Sindlerove liste, pijanisti i ostali pateticni filmovi koji jevreje prikazu tako da i gledaocu idu na kurac koliko su jadni, su preuzeli primat.

Ovde bre imali muda, borili se, organizovali bekstva, a ne ko stada ovaca stalno, u logor, u vurunu...

http://www.imdb.com/title/tt0092978/?ref_=fn_al_tt_1

dobar deo glumacke ekipe cine nasi glumci, tv film je u pitanju, i to jedan od najkvalitetnijih tv filmova, koji brije sve sto danas stize sa tematikom drugog svetskog rata, iako nema neke akcije i epskih bitaka.

Cak i glumac koji mi najvise ide na nerve, ovde je bio odlican, cak je i silne nagrade pokupio, ali avaj, nije Holivud, nema oskara....

 

 

Dosta potcenjen film je i Bekstvo iz Sosenka, zato je verovatno neka kosmicka pravda zadovoljena na imdb-u i raznim listama gde ga ubrajaju u najbolje i medju najboljim filmovima ikada snimljenim..danas ga stalno pominju u nekim listama, pa i nema nekog osecaja potcenjivanja ali..film je verovali ili ne, ispusio za oskara.

Ali ne zbog prevara, patriotizma i mutljavine kakvo je danas stanje, vec zbog toga sto su te iste 1994. godine izasla dva bezvremena filma(doba kada je bilo vise od jednog dobrog filma godisnje, tad izasli i Lion king, Clerks, Istinite lazi, Leon Profesionalac, Vrana, Intervju s vampirom...jedna od najboljih godina za film), pa je neko morao da izgubi....Zbog Foresta Gampa i Petparackih prica, ali vreme je pokazalo da je i ovaj film iako bez nagrade, nasao put do srca gledalaca i postao kult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slucajno sam naisao na gifove iz ovog filma, i zainteresovao me. Nikada pre nisam cuo za njega. Ako neko ima torrent linkove neka postavi.

 

Don's Plum is a 2001 low-budget black and white drama film directed by R. D. Robb. Robb co-wrote it with Bethany Ashton, Tawd Hackman, David Stutman, and Dale Wheatley. The film features Leonardo DiCaprio, Kevin Connolly and Tobey Maguire, who make crude jokes while hanging out in a Los Angeles diner. It was filmed in 1995–96.

It was later agreed between DiCaprio, Maguire, Stutman, Wheatley and Jerry Meadors that the film would be released outside the US and Canada only. It premiered on February 10, 2001, in Berlin, Germany. Time Out New York writer Mike D'Angelo called it, "the best film [i saw] in Berlin". Variety Magazine called it an "unpleasant and tedious ensemble.

 

 

http://www.imdb.com/title/tt0119004/

Share this post


Link to post
Share on other sites

po cemu je Sosenik potcenjen, kad je izgleda svima medju omiljenim filmovima?

meni je cak malo i precenjen, od te zatvorske tematike bolja mi je npr zelena milja ili leptir

 

red violin mi je ostao nekako drag film, davno sam ga gledao, a nije nesto poznat. http://www.imdb.com/title/tt0120802/

Share this post


Link to post
Share on other sites

po cemu je Sosenik potcenjen, kad je izgleda svima medju omiljenim filmovima?

meni je cak malo i precenjen, od te zatvorske tematike bolja mi je npr zelena milja ili leptir

 

red violin mi je ostao nekako drag film, davno sam ga gledao, a nije nesto poznat. http://www.imdb.com/title/tt0120802/

 

pisao sam bas gore, sad je to tako, tj poslednjih desetak godina se ispravlja nepravda, ali '94. je bio u senci Petparackih prica i Foresta Gampa, koji su pokupili sve zive nagrade po festivalima, a Sosenk nista(cak i za oskara, nista nie osvojio, a brdo nominacija)...film prosao skoro neprimecen, i kod nas se kratko u bioskopima prikazivao tada....tek s internetom, kad su pocele te liste i ljudi da pominju omiljene filmove, shvatilo se koliko je Bekstvo iz Sosenka omiljen film, pa sada malo i preteruju.

 

al to je film koji mogu u svakom trenutku da gledam, jednom se zaredjalo da je svaki dan nedelju dana bio na tv-u(ovih filmskih kanala ima milion, pa dok izemituju sve+reprize), kad god da sam upalio, samo sam nastavljao da gledam, odemo na neku sedeljku, neko upali tv, jao vidi, sosenk, svi gledamo iako je bio dan pre toga..

 

crvena violina je odlican film..pravi umetnicki film, poput ovogodisnjeg The Best Offer, sa Dzefri Rasom, koji je cini mi se, isto dosta potcenjen, samo zato sto je pocetkom godine prikazan i zbog idiotskih holivudskih blokbastera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, ali tom logikom svi Hickokovi filmovi su potcijenjeni, jer on nikad nije dobio oskar. Naprotiv, meni su njegovi North by Northwest, The Birds i Rope precijenjeni. Svi ostali su bolji.

 

E da, jedan strasno precijenjen film - Thr Night of the Hunter. Toliko naivan i cak komican, a vazi za triler klasik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da, Pacino....svi se lepe za one koje svi znamo, a ima takve kultove koji su davno zaboravljeni...Panika u Nidl parku, Dog day afternoon(ovde glumi sa svojim "bratom" iz kuma, Fredom :mhihi:, i sto se tice glume, pet puta bolje od ionako upecatljive glume u Kumovima i ima govornu manu koju je sabio kroz ceo film ), Bobi Difild i Pravda za sve

 

Da pomenem i tog Freda, kao jednog sada potcenjenog i zaboravljenog glumca.

Dzon Kazal, covek sa kratkom filmskom karijerom koju je prekinuo rak...ali kakvi filmovi.

 

Kum 1, Kum 2, Lovac na jelene, Dog day afternoon i Prisluskivanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

ovo moram da overim, gledao sam Rose Red, isto mini seriju koju je King pisao, stvarno sam uživao, horor komedija je bila

 

King kad napiše retko koji reditelj može da uprska stvar

 

@Voivod

guglaj

Dons.Plum.2001.DVDRip.XviD-SAPHiRE

 

kickass sajt ima torrent, a i još neki, mada ja koristim smo kickass

 

al malo seedera

 

ovo na piratu je očigledno za ipod ili mp4 plejer, pa je manja rezolucija, slabija slika, vidiš po pikselima da je kvalitet gori od streama za fudbal, al moralo bi da radi, svaki converter bi mogao to da otvori

 

ali vidi i kickass opciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...