Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

Jbg, pola Politike su pristojne novine (onaj dio koji nije dnevno politički važan), a pola teško smeće. Nedeljnik ima možda i najveće kontraste, trči-trči pa pristojan i ozbiljan tekst, uglavnom neozbiljno smeće niskog nivoa. Pečat smeće.

 

Samo Sportski Žurnal...

 

Nikad. :bigblue:

Ranije Sport >>> Žurnal, danas i Sport smeće.

Tako da nam je sada sva dnevna sportska štampa smeće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Како год, Политика је била и остала најозбиљнија дневна новина.

 

Ја узимам Њузвик и Недељник, Време с времена на време. Њузвик ми је све бољи из броја у број.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Како год, Политика је била и остала најозбиљнија дневна новина.

 

Danas je ostao pristojan u pristupu, ali je potpuno minoran i beznačajan.

 

To sve i govori o nivou dnevne štampe danas, kad je ova i ovakva današnja Politika najozbiljnija.

 

najveće đubre su Blic, Kurir i Informer

 

Apsolutno. S tim što se i u ovoj konkurenciji Informer takmiči u zasebnoj ligi i nema dostojnog izazivača.

 

Ova ostala govna koji su derivati pomenutih poput Alo, 24 sata i slično, nikad nisam ni pročitao.

 

Њузвик

 

Nisam nikad kupio zbog odbojnosti prema Kuriru i ne vjerujem da ta ekipa može praviti pristojan Njuz magazin ovog tipa. Na šta liči?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја ове што си навео као ђубре и не рачунам у новине.

 

А кад је реч о најгорима, никад нисам могао да сварим Вечерње новости.

Новина за радничку класу, текстови дужине три прста, да се обавести пензионери из Љубовије кад се деле поморанџе или самит ткаља златиборског округа.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да, да, Данас има одличне текстове, заборавих да наведем.

Не купујем, али скокнем до библиотеке кад могу и увек прелистам.

 

Био сам болесник кад је дневна штампа у питању. Од 365 дана узимао сам бар 300 Политику и Журнал. Чак уплаћивао и на нету кад ме мрзело да излазим до киоска. :bigblue: Сад купујем Политику понедељком због шаха и Журнал недељом и понедељком, да испратим ниже лиге Србије.

 

Политикин забавник, редовно, годинама.

НИН узимао некад, док га нису усрали за сва времена.

Недељник почео да читам преко Лагуне јер га дају за динар. :bigblue:

Време сам пратио још од средње школе. Вечита опозиција и увек најскупљи.

Већину недељника чувам и данас, архивирано, злу не требало.

Edited by Мајор Гашпар

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad. :bigblue:

Ranije Sport >>> Žurnal, danas i Sport smeće.

Tako da nam je sada sva dnevna sportska štampa smeće.

 

Da l' misliš da znam ko je najbolji od sportskih novina, al' odmah je bolje kad je sport, jer te na ovim, što kažeš, važnijim dnevnopolitičkim temama automatski farbaju. Kad sednem negde gde ima novina, samo prebiram da l' ima Sportski Žurnal, jer su druge opcije Kurir, Blic, Deformer... ili Story, pa da gledam šta je tajna uspešnog braka Ivana Bosiljčića i Jelene Tomašević...

 

 

Je l' se seća neko časopisa Bager? Izašlo fazon 4 broja tamo 2002, prilično zabavan i nesvakidašnji tip humora je bio, barem za naše prostore.

Malo zezanje malo politička satira, natam naovam. Ugasile ga demokrate, kažu. Eto materijala za hejtere :D

 

Ja ga zaboravio kod babe i dede i oni podložili vatru njime, 'oću dupe da pojedem.

 

Ovako je izgledala naslovna, nema ništa hi res:

 

slika-Ilustrovano-humoristicki-magazin-Bager-broj-9-10-79332605v140h105.jpg

 

 

Bila je i naslovnica sa Larom Kroft, kad traži blago Lepenskog Vira.

 

 

Verovatno bih ga i kupio ako neko hoće da se otarasi, ove slike što nalazim po netu su sve nekadašnji oglasi sa limunda kupinda itd.

 

Mislim da sam ga pominjao pre par godina na 'Žal za mlados' u naletu te neke nostalgie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam svaki Politikin zabavnik od 1995. godine

doduše, sad ga čitam samo kad odem kući, što znači 4-5 puta godišnje

u mojoj kući se uvek kupovala samo Politika, dok keva i ćale nisu počeli da čitaju novine na Internetu

 

advance.hr je dobra stvar, za to sam i pretplatu plaćao

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Major - ako nisi vidio pitanje gore:

Њузвик

 

Nisam nikad kupio zbog odbojnosti prema Kuriru i ne vjerujem da ta ekipa može praviti pristojan Njuz magazin ovog tipa. Na šta liči?

 

Био сам болесник кад је дневна штампа у питању.

 

Политикин забавник, редовно, годинама.

НИН узимао некад, док га нису усрали за сва времена.

Недељник почео да читам преко Лагуне јер га дају за динар. :bigblue:

Време сам пратио још од средње школе. Вечита опозиција и увек најскупљи.

Већину недељника чувам и данас, архивирано, злу не требало.

 

Isto.

 

Ja sam Vreme krenuo da kupujem 1995/96. Prvo sam kupio Vreme zabave, a onda odmah zatim i Vreme. I mislim da od tada nisam propustio više od 5 brojeva. Isto tako, imam i ogromnu gomilu sačuvanih. I dalje kupujem svaki broj.

 

Negdje 97. recimo sam krenuo sa NIN-om, a njega sam batalio prije desetak godina sigurno kad je postao sprdnja.

 

Isto tako, gomile muzičke štampe strane i domaće dok je još bilo nešto pristojno da se kupi. I naravno stripovi. :bigblue:

 

Od dnevnih sad kupim Danas i ponekad Politiku, ali više ni to ne moram obavezno. Sport sam batalio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' se seća neko časopisa Bager? Izašlo fazon 4 broja tamo 2002, prilično zabavan i nesvakidašnji tip humora je bio, barem za naše prostore.

 

Hmmm, kao fanatiku štampe, teško mi je da priznam, ali ne sjećam se... :bigblue: A nemoguće je da ga nisam ni primijetio u tim danima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pamticu glas javnosti kao mozda jedine novine koje su svojevremeno napale dinkica u vezi sa jednom jako zanimljivom temom. djile supernaut je tu nedeljom uredjivao muzicko/filmsku rubriku (cela strana, nekad i dve), draza petrovic je tek pocinjao sa kolumnama, a dragan vucicevic je vec pokazivao znake ludila

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Descender

 

Извини, не видех питање.

 

Њузвик раде лиценцно. Јбг, и иза домаће Националне географије стоје Родићи (узима се и то), па ту нема лажи и преваре.

Ок је, шибају од првог броја по Вучићу (Славиша Лекић, не треба даље да ти причам). Опљували по Марићу, па га је срчка закачила.

Половина су ауторски текстови домаћих новинара и интервјуи, а половина преведени текстови који прате актуелне теме.

Имали опасне текстове о Мики Антићу, Исаковићу, Капору, Ујевићу, Кишу.

Шта знам, имам утисак да су све бољи како време иде.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...