Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

Pa rekoh ti... mislio sam da si me skontao gore... isto ko i za predsedničke gore, tako i za ove sada su trebali.

 

Znači pre jedno mesec dana (ne sada, kada je ostalo svega mesec dana), da se okupe sve opozicione partije (Dveri, DSS, DJB, PSJ, DS...), i da kažu "zahtevamo ravnopravni medijski tretman od svih nacionalnih TV, radio i novina". I to je to. Samo jedan taj zahtev. Predaju svim medijima i daju rok do kada odgovor mora da dobiju.

U slučaju da se obeća, a ne ispoštuje (makar par dana pre izbora), svi idu u bojkot.

 

Onda je Vučić priteran uza zid i ima 2 opcije:

1) Da ih ignoriše, i napravi farsu od izbora sa Čedom, Šešeljem i Čankom.

2) Da ispuni.

 

Ako ih ignoriše, onda ponovo imaš kampanju, ovih koji pozivaju na bojkot i ovih koji pozivaju na izlazak. Naš narod nije teško naterati da ne uradi nešto (tj. da ne izađe na izbore), i opozicija posle može da svojata sve apstinente kao da su njihovi. I odmah posle izbora, protest protiv nelegitimne vlasti, gde se zahtevaju novi izbori, ovoga puta sa ravnopravnom medijskom zastupljenošću.

Taman je i mart, ljudi su tada u principu i najvoljniji da protestuju...

 

Kažem ti... ne bi uopšte bilo lako Vučiću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači pre jedno mesec dana (ne sada, kada je ostalo svega mesec dana), da se okupe sve opozicione partije (Dveri, DSS, DJB, PSJ, DS...), i da kažu

 

DSS, PSG, DS (i još neki) - nisu opozicione partije u smislu da su opozicija sistemu i problemu. njima je cilj da naslede vucica i njegov sistem (koji je on nasledio od DS-a, a DS nasledio od SPS-a). oni su samo formalno opozicija. suštnski su deo problema i zato se ne ponasaju racionalno u smislu kako bi opozicija trebalo da se ponaša.

 

samo jedan primer - pogledaj njihov odnos prema medijima Danas i N1, tu nema nikakve razlike izmedju odnosa SNS-a sa RTS i informerom, samo je sadržaj pristojniji.

 

Des' Imaginuse srbendo!

Uskoči deder u raspravu, ima još ljudi koje treba da posrbimo! :da:

 

kaži junače, gde da udarimo! :haha:

 

Možda eventualno naša Soul wandering, ali nema je nešto.

 

mislim da nema sanse da je SW za djilasa.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSS, PSG, DS (i još neki) - nisu opozicione partije u smislu da su opozicija sistemu i problemu. njima je cilj da naslede vucica i njegov sistem (koji je on nasledio od DS-a, a DS nasledio od SPS-a). oni su samo formalno opozicija. suštnski su deo problema i zato se ne ponasaju racionalno u smislu kako bi opozicija trebalo da se ponaša.

Utoliko bolje.

Ja mislim da bi oni pristali, jer bi to bio način da dođu brže do tog cilja (da kalif zameni kalifa).

Ali i generalno je bolje, prema svima, jer bi se i opozicija pročistila još pre izbora. Ukoliko neko od opozicije ne bi pristao na ovakav dogovor jasno bi se pokazalo da je Vučićev, a pogotovo ako bi bio za dogovor, pa nedelju dana pre izbora se predomisli.

 

Pazi, nije to nikakva koalicija. Jedan jedini najobičniji zahtev, gde najrazličitije stranke mogu da se slože.

Tu bi i Hitler i Gandi mogli da se slože.

 

 

kaži junače, gde da udarimo! :haha:

 

Imamo dvojicu, mada je Dimon Seed već blizu konverzije. Glasaće za Boška. Neprestano slušanje paganskog black metala mu je pročistilo um, pa ga nagoni na arhaični srbizam.

Malo teži slučaj je DMD. On ne živi u devedesetim, ali je zaglavljen negde od 2000, do 2005 (znaš ono... Milošević je za sve kriv... strane investicije... evropska unija med i mleko... i ti fazoni...).

 

:pivopije:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, nije to nikakva koalicija. Jedan jedini najobičniji zahtev, gde najrazličitije stranke mogu da se slože.

 

moze opozicija da "zahteva" sta hoce, vucic se samo nasmeje i radi po svom. imam transfer blama svaki put kad opozicija nesto zahteva. :haha:

 

 

Imamo dvojicu, mada je Dimon Seed već blizu konverzije. Glasaće za Boška. Neprestano slušanje paganskog black metala mu je pročistilo um, pa ga nagoni na arhaični srbizam.

Malo teži slučaj je DMD. On ne živi u devedesetim, ali je zaglavljen negde od 2000, do 2005 (znaš ono... Milošević je za sve kriv... strane investicije... evropska unija med i mleko... i ti fazoni...).

 

dimona sam upoznao licno pre par meseci i mogu samo da kazem da je faca i car!

- posrbljen i domacin covek.

 

DMD je tvrd orah, tu mora da radi crna reka i specijalno vaspitanje kod miroljuba.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, hvala, hvala! :pivopije:

Mogu isto i ja da rečem, mada ja nisam imao preteranih sumnji ni pre susreta :P

 

Čak sam i gore kod Elfa prošao bolje nego DMD, sa kojim se slažem sve što je napisao (ne sa Elfovom verzijom toga, gde je nepravedno prikačen pipe dream o EU, kao što uvek bude kad Elf propusti nekog člana kroz svoju prizmu :P), doduše on je imao živce da ulazi u podatke :D

 

Onda je Vučić priteran uza zid i ima 2 opcije:

1) Da ih ignoriše, i napravi farsu od izbora sa Čedom, Šešeljem i Čankom.

2) Da ispuni.

 

Realno, opcija 2) Da ispuni delimično, ispoštuje ih do minimuma, napravi pat poziciju, da narodu iluziju da je ispoštovao, a u udruženju opozicije koje broji 12 nekih fićfirića poglavara izazove polemiku da li je to dovoljno ili nije, i onda je opet njihov potez. Opozicija bi morala kao sat da funkcioniše zajedno da se odatle iskobelja,

 

 

Eee... meni random deda u Maxiju oko prošlih izbora rekao ''pa šta fali da neko kontroliše sve medije, ako je OK čovek?'' Pa kad se građanin ne buni protiv kontrole, šta ima opozicija da se buni... Al' evo ujediniše se u protestu sad kad im treba airtime... Al' dobro, tako je nešto i protiv Slobodana krenulo, će se vide na protestu, možda se prevare da porazgovaraju :haha:

 

 

 

 

Poenta je da narod bojkotuje, a ne opozicija, a to nikad neće da se desi, oni pametnjakovići sa belim listićima su nas i usrali da dođu ovi retardi.

 

Nađoh članak neki da se podsetim koja je logika bila iza toga:

 

  • - U Srbiji je izlaznost na prethodnim izborima bila oko 60%. Pojednostavljeno: Od 10 upisanih birača na izbore je izašlo samo 6.
  • - Za formiranje vlade je potrebno 51% glasova, ali ne od upisanih birača već od onih koji su glasali za kandidate na izborima (u ovom slučaju 6).
  • - Pojednostavljeno: Od 10 upisanih birača, na izbore je izašlo samo 6 - za formiranje vlade je potrebno samo 3,06 glasa.
  • Matematički posmatrano 6 glasača, glasa za 10 ljudi, tj. glas svakog izašlog birača važi kao 10/6 glasova = svaki glas izašlog birača vredi kao 1.666666667 glasa.

 

Zamislite da sada izađe i sedmi i poništi listić. Rezultat:

  • - Od 10 upisanih birača, izašlo je 7, 6 je glasalo za kandidate, 1 je poništio listić.
  • - Za formiranje vlade je potrebno 51% od izašlih birača validnih listića (u ovom slučaju 6), tj. 3,06 glasa. To je 43,7% od izašlih birača i 30,6% od ukupnog broja birača.
  • - Svaki glas izašlog birača vredi kao 1.428571429 glasova.
  • - Broj poništenih listića bi bio 14,29%
  • - Trenutna istraživanja javnog mnjenja pokazuju da vodeće partije imaju oko 30% glasova.

 

:haha: :haha: :haha:

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo to

maksimalni domet je da eto malo više opozicije bude na rtsu, eventualno da vučić se pojavi u emisiji sa nekim od ovih opozicionara, sa još ponekim lažnim da laje po njima... pa će onda sutradan da osvanu naslovu kako je pokidao njih deset. i to ne bi promenilo ništa epohalno, opet bi sns imao mašineriju i brdo love za kampanju i godine i godine propagande pre toga.

 

opozicija mora u ovakvim uslovima da priđe vučiću, da mu diše za vrat, da ga potuče negde... dok čovek lagano bije sa 50+% jebe mu se tačno šta će ovi da rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne mora Vučić da ide na TV duel, nije to poenta.

Vrlo jednostavno, napravi se lista svih nacionalnih TV, radio, novina, i napravi se spisak koliko ko procenata treba da dobije u njima (čak mogu da idu i po jačini u parlamentu, i opet će dobiti neuporedivo više nego sada što imaju).

Zamislite Informer koji mora da objavi saopštenje opozicije, ili intervju sa Nato Vukom. :da:

I nema tu onih fora - opozicija bi da se meša u uređuvačku politiku medija. To su privatni mediji i td... Sine, ako imaš nacionalnu pokrivenost, imaš i obavezu i odgovornost da jednako zastupaš sve političke aktere.

 

Ja mislim da ne bi prihvatio, i onda bi opozicija sa pravom mogla da pozove na protest.

A ne može delimično da prihvati. Jer ponavljam, sve je na papiru i objavljeno u medijima. Prvo veliko kršenje, i opozicija ode u bojkot.

Ako bi tada neko iz opozicije i pristao da izađe na izbore, odmah bi se videlo da je kupljen.

Bolje da se vidi da se prodao pre izbora, nego posle izbora (što nam se stalno dešava).

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

offtopic:

Elfe, ja sam u 2025. Čekam vas tamo :haha:

 

Nosim se mišlju da predstavim narodu svoju političko-ekonomsku teoriju i recept za borbu protiv diktatora ala Psiho. Ako to uradim, psotaviću je ovde na recenziju, pre nego što je prosledim Radulu, Bošku i Dobrici (NDMBGD). Prvom jer ima ekipu koja bi razumela probleme, drugoj dvojici da vide koliki su nemači pojma :bigblue:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

opet bi sns imao mašineriju i brdo love za kampanju i godine i godine propagande pre toga.

 

opozicija mora u ovakvim uslovima da priđe vučiću, da mu diše za vrat, da ga potuče negde.

 

Opozicija mora isto da ima brdo love da bi došla na vlast. Kako je psiho došo do support-a , ne znam , dal je nekim krupnim preduzetnicima obećavao manje poreze i subvencije , dal je obećao EU da od sad fura samo pro-evropski , dal je obećao MMF-u da će nas zaduži još više ,dal je Mitroviću obećao da mož da radi šta mu je volja ili kombinacija svega toga.

 

Sumnjam da je prihod od donacija običnih simpatizera nešto veliki , tu velike ribe igraju najveću ulogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Živimo najkraće. Samo Bosna ima manji prirodni prirašraj od nas. Šteta što nema podataka o emigraciji.

 

http://ec.europa.eu/eurostat/news/themes-in-the-spotlight/western-balkans

 

S druge strane, imamo najveći BDP posle Crne Gore, ali mislim da je ovo apsulatna vrednost. Kad bi se uzele u obzir cene dobara u svakoj od država, ne bismo mogli ni time da se ponosimo (u prevodu, to što je prosečna cena vina koje proizvedu Makedonci manja od našeg, ne znači da smo bogatiji)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...