Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

i nije u pitanju ''toxin'', ta reč je namerno upotrebljena da bi se ostvario utisak da je u pitanju neka zajebana supstanca, jer se 'toxin' koristi za otrovne supstance biljnog/gljivičnog/životinjskog, tj. živog porekla i uglavnom sadrže karakteristične proteinske lance itd. što je teško reprodukovati u laboratoriji i onda imaš taj fingerprint effect za takve supstance, na osnovu strukture nekad možeš da provališ iz koje je laboratorije došla

 

ovo je prost molekul sličan atropinu i još 20ak lekova koje možeš da kupiš u apoteci, veze nema sa 'toksin'

 

dakle, lagano su mogli da ga koriste i US i UK, nije nikakav specijalni ruski otrov, kako Britanci kažu?

 

Tako je!

Ali je lupetanje i ovo Lavrovo da ga nikad nisu pravili u Rusiji

 

Sintetički toksini su odvojeni terminom ''toxicants'', kod nas nije to toliko isključivo, sve mož bude otrov

 

ali te su igre, smeštaju ga jedni drugima i seru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Demone, kada kažem tiranija mislim samo na vlast, ne na kulturu i društvo uopšte.

O tome da li je hrišćanstvo donelo neke emancipatorske vrednosti - svakako jeste, u kojoj meri drugo je pitanje. I islam je neke vrednosti doneo i uobličio takođe... ali nisam na to mislio.

Abrahamovske religije su generalno humanije od bilo kojih drugih, što ima svojih pozitivnih i negativnih strana - mogu proizvesti više samilosti i empatije, ali i više egocentrizma i antropocentrizma.

 

Inače u najbitnijem se slažemo:

Nije Evropa civilizovanija od orijenta zbog Hriscanstva, nego je Hriscanstvo civilizovanije od Islama jer se razvijalo u Evropi.

To je cela poenta mog posta.

E sada, treba reći i da dok hrišćanstvo držalo u svojoj šaci evropu ona je bila štrkovaija, bolesnija i nepismenija i od bliskog i od dalekog istoka, tek kada se oslobvodila uticaja strane i okupatorske religije se vraća na stare puteve.

Islam je dugo bio slobodarskija religija od Hrišćanstva. Ne vidim neki suštinski razlog za to, osim što je bilo svoj na svome i nije se osećalo ugroženo, dok je hrišćanstvo stalno kršilo i lomilo sve suprostavljeno njemu (a čitava evropa je suprostavljena hrišćanstvu u suštini).

 

Takođe ja ne smatram da su te razlike u evropi i na bliskom istoku nastale tek tako i u opozitu sa religijom. Paganski bogovi stare evrope su smenijivi čak i oni, umiru i rađaju se, bore za vlast, spletkare... oslikavaju samo društvo u kojoj se vlast jednako menjala. Na istioku - bog silnik, tiranin, večnost, nepromenjiv i vladar koji je njegova slika na zemlji.

Nije spontana ni pojava evropskih republika u antici, niti je njihova ponovna pojava u modernom dobu rezultat samo akademske i romantične zagledanosti u daleku prošlost. Već produkt dubokih kulturoloških osnova i najdubljih religijskih postavki još iz vremena kamenog doba pomešanih sa klimom i okruženjem u kojem su nastavili svoj razvoj (dualističke religije u zelenoj evropi nisu mogle isto da se razvijaju kao usred jebene pustinje).

Na bliskom istoku su vladari za svoju vlast nalazili pravo u Bogu, što prosto nije bio takav slučaj u Evropu, vlast je bila smenjiva oduvek, pa makar tako što neko dođe sa većom vojskom i ćao ili su postojali brutalni rituali na 8, 10, 12 godina koje je vladar morao da preživi da bi nastavio da vlada... Na bliskom istoku je vladar=bog i to je to. I zaiosta su pravoslavci/vizantijci pravoverniji u tom smislu koji su se strogo držali principa vladara=bog, jer to jeste suština abrahamovskih religija i kultura.

Eto i jevreji, iako mahom obrazovani, inače često na prvim linijama progresa čitavog čovečanstva (što opet možemo objasniti njivim čitanjem iste religije,m jer oni imaju obavezu da popravljaju svet gde god da su) kada imaju svoju državu naprava fašistički, militaristički pakao.

 

Široka je tema i deo mog intenzivnog interesovanja.

Možeš uzeti neka dela komparativne religije i pročitati (Džozef Kembel, recimo, kao najpoznatiji ili iskopati intervjue i predavanja po torentima) za dublju spiku na istu temu i sa istim stavom.

 

i da ponovim

 

peščani musli >>>>>>>>>>>>>>> balkanski musli

 

bilo bi mi draže kada bi te više žuljali arnauti i poturice, koji su brabonjci od kulture za jedan iran.

Edited by truliandedzombileš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jer dokon um je đavolje igralište! Izvolte i od mene plus :D

 

Neam slobodno vreme nego ga kradem sam sebi :blek:

 

 

@Truli:

A bre zamočajte me više sa amnezijama, koji vam je kurac, sto puta sam rekao da je poturica gori od turčina... i u postu na koji si odgovarao sam pomenuo Sandžak Muslije :D

 

Liči na anomaliju iz današnje perspektive, ali potpuno logično i očekivano je da se u regiji genocida nad Bogumilima i na sudaru između Katoličanstva i Pravoslavlja napravi sloj koji je lakše poturčiti, to smo isto pričali stoput, i to je ono što gledamo danas.

 

A to što je do toga došlo pripisujem urođenoj i stečenoj nomadsko-varvarskoj ratobornosti Slovena i tendenciji da se cepkaju na plemena radije nego da se dogovore nešto i zauzmu malo veću busiju :D

 

 

Kako sa 'tiranija' misliš samo na vlast, opet odvajaš? :P

Vlast je i direktan produkt kulture i društva, a i ono što oblikuje kulturu, tj. bolje rečeno manje ili više dozvoljava kulturi da se oblikuje u zavisnosti od stepena tiranije.

 

 

Ne mislim da je Islam ikad bio slobodarskija religija od Hrišćanstva ali morao bih kakvu knjigu još da pročitam, ili možda linak da mi okačiš :haha:

(edit: Aevo vidim da si mi preporučio i literaturu, preskočih mahinalno taj red, sry xD)

Islam je od starta ekstremno nasilna i ratna školica razmišljanja, islamska osvajanja počinju sa Muhamedom, za razliku od Isusa koji je bio krotka figura. :D

 

Jeste Islam iznedrio npr. jednog al-Khwarizmija, ali je u Islamu naučnik mogao da postoji samo pod direktnim pokroviteljstvom kalifa, i u Evropi je bilo slično, išlo se na lomaču i robiju, ali je u Evropi ipak postojao pritisak društva na crkvu da dozvoli napredak nauke, jer je društvo kao celina napredovalo, dok se u Islamskom svetu među marvom više održavao status quo ispranosti mozga i strogog Šerijata.

 

Protestantizam mi je do jaja plastičan primer za te mehanizme, jer kako se u Evropi pismenost proširila u nekoj meri među prostim narodom, tako se pojavila potreba za prevođenje biblije na narodski jezik, a čim više naroda može to da čita, odma imaš i više tumačenja i tendenciju ka slobodnijem ličnom tumačenju svega toga, primer tendencije ka slobodnoj misli generalno.

A u islamskim državama i dan-danas ne smeš da pomisliš svašta.

 

I jopet mislim da su i u Evropi i svuda drugde vlast pravdali voljom bogova, samo je to počelo da menja oblik jer su imali više mozga da uvide neutemeljenost toga u realnosti, teže je bilo tu priču održati.

 

I sumerska religija je, isto kao npr. grčka imala bogove-tvorce najvišeg reda, od čega su neki ubijeni-uspavani-zamenjeni novim ''mlađim'' bogovima, i sve to spakovano u mit kreacije... tako da ti slabo stoji ta priča bog konstanta i ćao, al' sad već mora da sednem da čitam da bi mogli da diskutujemo, a Sreta me ovde jasno upozorava na neke stvari :haha:

 

Slažem se za monoteističke religije, zato su i one bolji instrument tiranije, jer ćeš lepše da indoktriniraš narod u ovo što pričamo suvereni vladar = gospod bog ako ti je i Bog jedan jedini, nego ako se priča o borbi i promenama među bogovima.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa hrišćani su u rimu doživeli progone baš zato što su fanatici i što su gurali isusa svima u lice

to se dešava sa svakom monoteističkom sektom, čak i u indiji, koja je blejački sabirni centar za svakakve sekte, gde bi se pojavila monoteistički kult dobili bi smo netrpeljivost, zategnutost , progone i na kraju sukobe..

 

samo sam ja lično ubeđen da su hrišćani najbrutalniji u borbi protiv nevernika...

recimo ovako, da su srbi bili muslimani u 14. veku ili neke pete vere i da su 4-5 idućih vekova bili pod okupacijom hrišćana (katolika pre svega) verovatno da bi svi do jednog bili pokršteni i to za mnogo, mnogo kraći period.

 

 

" u Evropi je bilo slično, išlo se na lomaču i robiju, ali je u Evropi ipak postojao pritisak društva na crkvu da dozvoli napredak nauke"

pa o tome pričam sve vreme :haha:

 

samo što je taj pritisak pobedio tek relativno kasno, dok je za vreme 6-7 vekova pre tih pobeda islamski svet bio obrazovaniji i razvijeniji od evropskog.

dakle, hrišćanstvo ima čvrst stisak na evropu vs. islam ima jak stisak na bliski istok = bliski istok pobeđuje. ili u najmanju ruku, nerešeno je.

te dve religije imaju isto ishodište na kulturu, nauku... tiranija. sa time sam i počeo.

 

tek kada smo se mi oslobodili stiska religije koja koči progres - napredovali smo i prevazišli narode koji su se, dok su naši preci trebili vaške i molili se hristu da izleči šugu, raspravljali o aristotelu.

kada bi se arapski i iranski narodi oslobodili stiska islama, ja nisam siguran da bi bili toliko iza evropljana, ne vidim suštinski razlog za to, ne verujem da su gluplji.

opet neće ga se tako lako osloboditi jer je islam svoj na svome, u pustinji, gde takav antiživotni pogled na svet ima svoje utemeljenje - lako je na +45, gladan i žedan, videti svet kao palu kreaciju i nadati se spasenju posle smrti, u zelenil, ladovini, mirisima šumadije, mogućnosti da se krka svinjetina i ždere rakija bez bojazni da će (prebrzo) da te strefi srčka... afterlajf tu može i da sačeka malo.

 

takođe, mislim da ne treba zanemariti pojavu turbo-islama, koji je daleko prizemniji i nema veze sa ovim dubljim razlozima - kao u srbiji, rusiji, poljskoj, nakon decenija komunističkog gušenja religije, hrišćanstvo je eksplodiralo i vratilo se u mejnstrim jače no pre ww2, tako je možda i u muslimanskim zemljama posle pada sličnih režima. kao i efekat koji ostavlja američki intervencionizam na bliskom istoku, nekada pomislim da amurički debili svesno stvaraju self fulfilling prophecies, ugnjetavajući, bombardujući, razarajući islamske zemlje i onda zbog terorista (koji su deca odrasla u okruženju u kojem ih neki zapadnjaci rasturaju) opet bombarduju i ugnjetavaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja percepcija je da su hrišćani u Rimu doživljavali progone zato što je svuda vazda prva ljudska reakcija na nešto strano - odbacivanje, počevši od imunološkog sistema pa tek kad ga izmnožiš s religijskim dogmama i uverenjima, ete belaja :D

 

Imali su problem i sa Jevrejima na početku, a i sve druge sekte su imale problem sa opšteprihvaćenim religijskim okruženjem u kom su nastajale.

 

 

Btw, postoji li možda i takvo objašnjenje čime su Bogumili skrivili da ih Stefan Nemanja etnički čisti? Esu mu bacali u facu nešto? :)

 

KOME SMETA JAK BOGUMIL :D

 

 

 

Sry ne mogu se nastavljam više ali

 

opet neće ga se tako lako osloboditi jer je islam svoj na svome, u pustinji, gde takav antiživotni pogled na svet ima svoje utemeljenje - lako je na +45, gladan i žedan, videti svet kao palu kreaciju i nadati se spasenju posle smrti, u zelenil, ladovini, mirisima šumadije, mogućnosti da se krka svinjetina i ždere rakija bez bojazni da će (prebrzo) da te strefi srčka... afterlajf tu može i da sačeka malo.

 

THE EYE CAN OUTSTARE NEITHER SUN, NOR DEATH

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ništa nije čudno na ovom klipu, očekivao sam nešto zabavnije, završi se uz kurac

 

jbt ko se čudi u 2018. što je ovaj kreten - kreten...

 

 

msm jbt il' si 23/16 il' si 32/16, nema treće :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej, Srbijo, kad ti pazarci zvižde himni na odbojkaškoj utakmici, ili ne ustaju, gde su umereniji navijači, a nije prvi put

 

pazar, sjenica i tutin ne priznaje srbiju, može ljajić da priča šta hoće, prijepolje i priboj lapo lapo....

 

da su naši bili pametniji sa zapadom, da trampimo kosovo za crnu goru, da skenjaju djukanovića, ali sada je kasno

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I naravno, da zadržimo ono što istorijski baš i nije bilo naše a uzeli smo / dobili. Je l' može tako? :P

 

Kosovo nije naše, utuvite :)

 

Prošetali ti tamo nekog fićfirića iz 'kancelarije' za Kosovo (euuj!) kao Mečku Božanu po centru Prištine a ti vičeš ''ono što je naše''.

 

Da uzmemo ono što je bilo naše - e to već ima smisla, ali za to treba mocj, baio moj, s's koju mi ne raspolažemo.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...