Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

traže donacije na FB preko PayPal-a, a ne pominju da bi rezidenti Srbije koji bi im na taj način uplatili pare upali u problem, zbog odredaba Zakona o deviznom poslovanju koje propisuju u kojim slučajevima domaći rezidenti mogu međusobno vršiti novčane transakcije u devizima i kojima nije određeno da se to može činiti i u ovakvom slučaju

 

E boleće ih kurac da gledaju odredbe retardiranog zakona. Osim toga, pregršt naših ljudi ima PP kao da su američki državljani (ima fora da se otvori).

Baš si legalista... ko omiljeni ti političar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

u SPS-u je suština

 

prvo ih Koštunica digao iz blata, jer je s njima obezbedio skupštinku većinu i formiranje manjinske vlade

onda 2008. vlada Mirka Cvetkovića ima ministre iz SPS

2012. godine Dačić postaje premijer, posle čuvene izjave da se ne zna ko će formirati vladu, ali da se zna ko će biti premijer

 

SPS sa 7.58% glasova 2008. došao do 14.51% 2012. godine, dosta interesantno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elf izgleda sleti Tita, koji je smatrao da sudije ne treba da se drže zakona kao pijan plota

 

jedno je doniranje preko PP uz naglašavanje da tako treba da uplaćuju samo rezidenti drugih država, drugo je ne pomenuti da to ne važi za domaće rezidente

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to je baš pravi pristup kad se preporučuješ ljudima da želiš da vodiš državu.

Istina, mada treba gledati stvari realno, on neće voditi državu, on se bori za pišljivih 5% i ulazak u parlament kao opozicija, za to mu je potreban samo on i još eventualno dva tri čoveka koji će medijski da se eksponiraju na konferencijama i za govornicom.

Bitno je šta će se raditi kada/ako uđe u skupštinu, da li će pokret nastaviti da raste organizaciono i profesionalno ili će se pretvoriti u ldp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno je doniranje preko PP uz naglašavanje da tako treba da uplaćuju samo rezidenti drugih država, drugo je ne pomenuti da to ne važi za domaće rezidente

 

Pa sad je tek besmislenije.. kada tako postaviš. :haha:

Ako je to samo problem, uvek mogu da kažu "pa to se podrazumeva".

 

Po toj logici, onda bi možda morali da pomenu i ljude iz drugih država koje nemaju PP, i marsovce da upozori, i amebe sa Saturna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

biće njemu do jaja ako se pretvori u LDP, odmah će da omogući ženi da kupi fabriku poput Fidelinke

Zato je dobro što se ne bori za vlast, sa 5% ne može nikakvu štetu da uzrokuje, a ako se ispostavi kao prevara na sledećim izborima će dobiti kurac od ovce.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad je tek besmislenije.. kada tako postaviš. :haha:

Ako je to samo problem, uvek mogu da kažu "pa to se podrazumeva".

 

Po toj logici, onda bi možda morali da pomenu i ljude iz drugih država koje nemaju PP, i marsovce da upozori, i amebe sa Saturna.

 

 

prosečan korisnik PayPal servisa nema pojma o tome

mogu da kažu da se to podrazumeva, ali će prosečan građanin koji eventualno upadne u problem da kaže: "pa što mi niste rekli?" i to je jedan glasač manje

pa mogu da mu objašnjavaju da se to podrazumeva do prekosutra

 

ove budalaštine za Mars i amebe ne bih komentarisao

 

 

Zato je dobro što se ne bori za vlast, sa 5% ne može nikakvu štetu da uzrokuje, a ako se ispostavi kao prevara na sledećim izborima će dobiti kurac od ovce.

 

tako je

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ove budalaštine za Mars i amebe ne bih komentarisao

 

Reci mi.. jesi li ti bio tužibaba u školi, ili te je faks naveo na takav način razmišljanja? :P

 

Šalu na stranu... a to... nisam znao da na to misliš... onda se slažem.... nisam znao da ljudi mogu da najebu zbog toga, misliio sam da samo formališeš.

 

Zato je dobro što se ne bori za vlast, sa 5% ne može nikakvu štetu da uzrokuje, a ako se ispostavi kao prevara na sledećim izborima će dobiti kurac od ovce.

 

Teško se izlazi iz parlamenta, kao što se teško i ulazi.

Biće mu lako da održava 5+ posto ako uđe sada u parlament, ma šta radio.

 

Ako ne uđe, može da se oprosti sa politikom narednih 10 godina, pa tek možda posle 10 godina, ako uleti sa dobrim parama za kampanju, i dobro osmisli kampanju, možda.

Zato mu je ovo zadnji voz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško se izlazi kad si nova srbija ili rasim ljajić koji bi prodali levo jaje da uđu u koaliciju, samostalnoj stranci je gotovo nemoguće da iz izbora u izbore osvaja 5%, pogotovo ovako elitističkoj kao što je DJB, kojima bi dobar procenat glasača okrenuo leđa čak i zbog najmanjeg kompromisa sa nekim iz vlasti.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuruze, jesi li ti siguran da je PP isto što i devizno plaćanje? Meni se na izvodu sve transakcije vide u RSD, bez obzira koja je valuta bila navedena pri plaćanju ($, € ili £)

 

Što se Radula tiče, uš'o, ne uš'o moraće da restartuje pokret i njegovu organizaciju :bigblue:

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.nbs.rs/internet/latinica/scripts/showContent.html?id=7642&konverzija=yes

 

Centralna banka Republike Srbije je od samog usvajanja izmena i dopuna Zakona o deviznom poslovanju u 2012. godini uvek jasno isticala da su plaćanja i naplate preko PayPal-a dozvoljene radi naplate iz inostranstva i plaćanja prema inostranstvu, ali ne i između rezidenata u zemlji. Takođe, ukazivano je i na to da odgovornost za eventualnu naplatu u devizama između rezidenata korišćenjem servisa institucije elektronskog novca neće snositi PayPal, već rezidenti koji učestvuju u takvoj transakciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=3gCFg8K2wzA

 

Gledao sam ovo juče... tuga...

Bio Stevanović iz Dosta je Bilo... nisu mu dali reč da prozbori.

 

Ne možeš ti sa dripcima i džiberima poput ovog iz SNS da izađeš na kraj pristojnim rečnikom. Trebao je da mu upada u reč (kao ovaj njemu što je non-stop), da se svađa sa voditeljkom da dobije vreme, da se bori, da ljudi vide da ima neku energiju... on progovorio 3 rečenice.. i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ga Radulović na RTV1

kaže da je Pokrajinska izborna komisija zbog dve formalne greške sprečila DJB da učestvuje na izborima u pokrajini

i kaže da je to zanemarivanje suštine, te da oni nikada neće sprečavati bilo koga da učestvuje na izborima kada budu u prilici da o takvim pitanjima odlučuju

 

na sajtu PIK postoji saopštenje od 12. aprila: http://pik.skupstinavojvodine.gov.rs/Aktuelnosti?v=2&i=2016

u saopštenju stoji da je lista podneta od strane neovlašćenog lica, jer je Grupu građana "Dosta je bilo - Saša Radulović" sporazumom osnovalo devet lica, a ne deset, koliko je potrebno da bi se grupa smatrala grupom građana ovlašćenom da podnese izbornu listu u smislu odredbe iz člana 25. stav 2. Pokrajinske skupštinske odluke o izboru poslanika u Skupštinu AP Vojvodine

 

ako je navedeno tačno, to je toliko amaterski propust da bi neki advokatski pripravnik dobio ozbiljne kritike kad bi napravio takvu budalaštinu

 

Radulović na to kaže Ljubici Gojgić da pokret nije učestvovao na izborima 2014. godine, da ljudi koji su pripremali i podneli listu to rade prvi put bla bla bla

čist amaterizam, izuzetno neozbiljno

 

to jeste neotklonjiv nedostatak, zato nije ni bilo moguće ostaviti bilo kakav dodatni rok

 

 

PayPal nema u ponudi za plaćanje RSD

formalno-pravno, svako plaćanje se može smatrati deviznim

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu u suprotnosti

u suštini, Zakon o platnim uslugama definiše institucionalni okvir plaćanja, a Zakon o deviznom poslovanju daje pravila o plaćanju u dinarima i devizama itd

 

na PayPal računu ne mogu stajati dinari, koliko znam, pa se zbog toga svako plaćanje smatra deviznim

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada su mu novinari došapnuli da je u Valjevu, a ne u Kraljevu, Babić, uz izvinjenje, objašnjava da je „juče bio u Kraljevu, a taj grad je blizu njegove Vrnjačke Banje, pa je malo emotivno vezan za Kraljevo, a i inače ovih dana u kampanji puno putuje..."

 

:haha: :haha:

 

http://www.kolubarske.rs/sr/vesti/valjevo/4424/Babi%C4%87-u-Kraljevu-spreman-za-izbore-26-aprila.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

to jeste neotklonjiv nedostatak, zato nije ni bilo moguće ostaviti bilo kakav dodatni rok

 

malo off topic (ovo ne govorim tebi lično Kurize).

 

Oduvek me oduševljavala ta naša "privrženost propisima", kad god nam ide uz dlaku, ili nas se ne tiče, a sa druge strane mnogo besomučnije kršenje propisa, kada odgovara našem dupetu.

Kad sam pre desetak godina tražio posao u nekom studiju iz BG-a, oni organizovali neke krugove, kurce, palce, dokumenta si morao da imaš hiljadu... meni se smučilo, i odustao sam, jer sam skontao da mi treba dva meseca da dođem do same firme.

Moj bivši šef tehnike pre 15-tak godina otišao za Ameriku, i da se zaposli tamo u nekoj TV, on njima kaže da je radio kao šef tehnike u nekoj srpskoj TV, te da će dostaviti sva potrebna dokumenta, i šta ti ja znam, a oni mu samo rekli: "Ne gospodine, dovoljno je samo da pozovemo vašu bivšu TV, i da nam neko na engleskom potvrdi da ste bili šef tehnike".

Odradili to... opala.. čovek dobi posao.

I imam još hiljadu primera gde sam video da ljudi iz visoko razvijenih zemalja odrađuju posao pragmatički, a kod nas se vazda neka pravila ispreče.

 

Mi smo toliko ogrezli u tom palamuđenju oko propisa, procedura, i ostalih gluposti, da me ne bi čudilo, da čujem da je neki čovek umro, zato što se šlogirao na nepropisnom mestu. Ili su bolnička kola nepropisno išla, ili vozač nije mogao da dođe, jer je po propisima imao slobodan dan.

Kao Paja Vujisić što reče u Ko To Tamo Peva. "Ne možeš u autobus van autobuske stanice, jer nije po propisima", a sa druge strane švercuje svinje za Beograd, i trpa ih zajedno sa putnicima u autobus.

---------------

 

Znači Radule definitivno ispušio za pokrajinske izbore? Šteta. Ja baš hteo da glasam za njega na tim izborima, a za Dveri na lokalu.

Ništa, svičovaću ih... može Radulović i na lokalu da pokaže ako zna nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa neće Radulović biti na lokalu, verovatno neki padobranci koje je skupio u poslednji trenutak čisto da bi imao listu za lokal, isključujući bg opštine i eventualno novi sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...