Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Pametno Vučić radi. Pušta opoziciju da se kolje međusobno.

Tako je i Milođević organizovao duel Vuk-Šešelj, a Milutinović je time najviše dobio.

I meni se svidelo kad su iznapadali nekulturnog Šarovića.

Odavno pričam da bi SRS ojačala za nekih 5-8% samo da Šarovića maknu iz etra.

 

U sustini ih je smireno, kulturno i argumentovano unistio

 

Ti beše radiš sa njim/za njega?

Dobro je što si nepristrasna. :P

 

Kažem ti, nema on šta da traži u trci za predsednika. Nikakvu harizmu nema. Kada priča, priča sebi u bradu. Osim toga, DS ga je podržala, a DS uništi sve čega se dohvati. Stranka u totalnom rasulu.

U nekom eventualnom duelu, Jeremić i ga pregazio (a i drugi kandidati).

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sposobnost čoveka da se snađe u TV duelu sa budalom je poslednji paramter zbog kog bih se odlučio da glasam za nekoga. Poslednje što sam gledao i od čega mi je bilo muke je Martinović kod Ćosića u presingu. Nije čak ni duel, čovek ga lepo nešto pita, a ovaj odgovara nešto deseto. I zašto bi se iko trudio da vodi duel s takvim retardima, i još gore, na osnovu toga odlučivao ko je sposoban da radi nešto pametno

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda sam paćenik, ali nisam plaćenik ni jednog predsedničkog kandidata. :P

Ja za Vuka Jeremića neću glasati ni u snu. Neću glasati ni ako SNS i on budu u drugom krugu (preskočiću, kao i sa Tomom što sam preskočio). Neću ni za Radulovića, a opet kažem da je i Radulović 100 puta talentovaniji za politiku od Jankovića.

Ne mrzim ja Jankovića, samo kažem da takav političar više pristoji Švedskoj i nekom drugom sistemu, nego Balkanu. Uostalom, da li misliš da on ima ikakve šanse za ulazak u drugi krug? Ja procenjujem da će imati manje od 5% glasova na izborima.

 

Sposobnost čoveka da se snađe u TV duelu sa budalom je poslednji paramter zbog kog bih se odlučio da glasam za nekoga.

 

Pa dobro, to si ti.

Da naš narod ima dobre parametre za izbor, nikada DS i SNS i G17+ ne bi bili na vlasti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da ima sanse, ako u skorije vreme stvari krenu normalnim tokom (opozicija stane iza njega, pojave se neke pare, kampanja bude dobra/inteligentna...)

ali sansa za tim je mala. on je kandidat sa inherentno solidnim potencijalom, ima i name recognition, nema nikakav poseban razlog da ga neko ne voli, nije cak ni iz beograda itd. puno malih globalno pozitivnih faktora

ali vanjski cimbenici mu ne idu na ruku, a to je flegmaticnost stranaka, cinjenica da je jos uvek na funkciji (ne zato sto je to nesto lose nego jer ne moze da radi druge stvari)...jeremic mu ne smeta toliko. bitno je da ima vise od jeremica u prvom krugu i da ga jeremic podrzi kao sto je rekao. ako jeremic ne bude imao vecu stranacku podrsku ali bude nastavio da se kocoperi, onda ce sa svojom kandidaturom stvarno svima smetati i ispolivace ga i ds i ostali sto znaci da je zavrsio politicku karijeru ovde. jeremic je precenjen. on neke ljude toliko iritira, da kao i ti, u drugom krugu nece glasati za njega. jankovic stvarno nema taj problem videces za koji mesec kad budu istrazivanja 1 na 1 da je elektabilniji

 

ti ces mozda reci da nema sanse da ima vise od jeremica, ali to se ne moze znati, naprosto. sto se tice nekih istrazivanja sada, to nista ne vredi, jako je rano

 

oko "talenta", javnog nastupa i to, ja ti garantujem da jankovic ima sta da ponudi. sigurno nece pricati za podijumom onako kao sto prica na skupstinskom odboru

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da ima sanse,

Videćemo, ja mislim totalno suprotno od tebe, kao što i sam znaš. Imam utisak da će za Jankovića glasati krug dvojke, nešto vrlo malo iz unutrašnjosti, koji glasaju uvek za DS po inerciji, i Soul Wandering.

Videćemo ko će biti u pravu.

 

Šta se ložite, pobediće sns kojeg god debila da stave.

 

Lepo je Radulović primetio da nije baš tako laka odluka na Vučiću. Ako on bude predsednički kandidat, očekivaće se od njega da podnese ostavku, i Tomi vrati partiju, a ako to uradi, SNS se raspada. Ako ne bude predsednički kandidat, onda može lako i da izgubi.

Možda najveće šanse ima ako raspiše izbore na svim nivoima, pa progura i nekog nekompromitovanog kandidata, odnosno nestranačku ličnost, pošto su u SNS mahom svi bolidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja za Vuka Jeremića neću glasati ni u snu. Neću glasati ni ako SNS i on budu u drugom krugu (preskočiću, kao i sa Tomom što sam preskočio).

 

Neću ni za Radulovića, a opet kažem da je i Radulović 100 puta talentovaniji za politiku od Jankovića.

 

Ne mrzim ja Jankovića, samo kažem da takav političar više pristoji Švedskoj i nekom drugom sistemu, nego Balkanu. Uostalom, da li misliš da on ima ikakve šanse za ulazak u drugi krug? Ja procenjujem da će imati manje od 5% glasova na izborima.

 

Pa dobro, to si ti.

Da naš narod ima dobre parametre za izbor, nikada DS i SNS i G17+ ne bi bili na vlasti.

 

pa brt, kako da promenimo vlast uz ovoliko kriterijuma, necu za ovog, necu za onog, necu ovo, necu ono. jbg, jedino da se ti kandidujes i sam sebi das glas. doduse, imao bi i moj glas, to je vec 2, ali ne bi nista promenili. :) stvari se menjaju i to sto sam jednom glasao za nekog ne znaci da treba uvek.

 

mislim da je nezrelo cekati da se pojavi neko sa kim se slazem 100% ili 99% ili 95%, jer onda nista od glasanja i pobedice oni "najubedjeniji" (tj, najispraniji mozgovi). ne slazem se ja ni sa radulovicem 100% na primer, ali to sto mu zameram je mnogo manje bitno od mogucnosti da se skine av i uveke makar neki pokusaj reda ako nista drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Elfe, ako je Janković dobar kandidat za državu kao što je Švedska, onda nam takav i treba ako oćemo da i kod nas bude standard :bigblue:

 

Inače, mislim da Jeremić neće odvući Jankoviću glasove, jer onaj ko glasa za Jeremića, ne bi glasao za Jankovića i da se Vuk nije kandidovao. Jeremića vole oni koji su nekad bili na vlasti i ponašali se isto k'o naprdnjaci danas. Možda malo pristojnije.

 

Ako DJB podrži Jankovića (a ja mislim da hoće), onda on ima popriličnu podršku. Lokalni front i većina driguh grupa građana su za njega. Izreklamirali bi ga lepo. Mislim da bi imao realne šanse za II krug.

 

Glasao bih i ja za Elfa, znači minimum 3 :D

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzima ovo SNS i da Tomu kandiduju, i to bi im bila najlaksa varijanta, ali psiho zeli sve funkcije za sebe. Jeremicu i Jankovicu ovo sluzi da skupe neki glasacki kapital pred nastavak politickog angazmana, verovatno prave nove stranke posle izbora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

je l' postoji negde Jankovićev program? imam utisak da su se ljudi opredelili za njega na osnovu lepo formulisanih kritika pojedinačnih poteza vlasti, što čini u okviru svog posla, napada debila poput Stefanovića, Vučićevih lupetanja i postova na Tviteru

 

 

dajte program, ako postoji uopšte

jeste da su nadležnosti predsednika uske, ali morao bi da napiše nešto

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...