Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Mene muci sto Vuk mudro cuti i ne napada nikoga, sto mi samo jos vise pokazuje da je vrlo verovatno AV marioneta, da je tu da odigra opciju kako mu ovaj kaze. Ukoliko Vuk prodje, njemu licno to odgovara, predsednik drzave u CV, jos vise kontakata, love, dza bu, Vucic ostaje premijer = win win situacija. Da nije bilo Vuka da se kandiduje sada, AV bi morao maximalno da se pozabavi da ojaca svoje karte, da ulozi jos mnogo mnogo vise love u kampanju, da napravi da kampanja traje duze, a realno ne moze sada, jer nema ko da finansira (Nemacki izbori ove godine ...), i ova igra sa Vukom mu odgovara, jer rascepka opoziciju. Od cele price DJB i SJ zvuce apsolutno najlogicniji protivnici, samo sto su obe strane tvrdoglave. Jebes ga, ja cu za SJ da glasam, bar mi lik zvuci kao dobrica nevidjena od ostalih alamunja na sceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko Vuk prodje, njemu licno to odgovara, predsednik drzave u CV, jos vise kontakata, love, dza bu,

 

to sam i ja isto pomislio.. vj cak i da izgubi, cilj mu je da stavi u CV "kandidat za predsetnika drzave" i odmah skacu cene njegovih gostovanja po konferencijama na jedno 10.000-20.000 po govoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E do mog kurca ne treba bre ici u toliku paranoju da proglasimo i Jeremica Vucicevom marionetom...

 

Da ne pomenem da je Jeremic podrzavao Vucica za ono kandidovanje za mucenog Nobela. Plus, Jeremiceva porodica je oduvek bila uz vladajuce garniture (setite se 90ih). Tako da, ocigledno je da je meni ovo najlogicnije povezivanje. Plus sto ne igra prljavo protiv Vucica, to tek posebna prica (a ni Vucic ne pominje njega ...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne pomenem da je Jeremic podrzavao Vucica za ono kandidovanje za mucenog Nobela. Plus, Jeremiceva porodica je oduvek bila uz vladajuce garniture (setite se 90ih). Tako da, ocigledno je da je meni ovo najlogicnije povezivanje. Plus sto ne igra prljavo protiv Vucica, to tek posebna prica (a ni Vucic ne pominje njega ...).

Al ga zato pljuje informer tj zvanicno glasilo sns-a non stop

 

sve je moguce, samo sto mi on ne deluje kao poltronski tip

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj informer realno citaju samo SNS botovi, to moze biti i samo klasicna manipulacija sopstvenih glasaca. Njemu ne odgovara da ga povezu sa Vukom, jebiga, onda ce njegovi glasaci posumnjati u njega, jer sto bi on imao sta sa "zutima". Nadam se da gresim iskreno ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli ce uspeti da skupi sve potpise najverovatnije, i pored ometanja SAJovaca sa racijama po okolnim kaficima koje je psiho poslao da zastrase ljude, bice potrebne samo donacije da se plate overe, oko 600.000 din ce mu trebati. Ako uspe da se kandiduje moj je kandidat burazic.

 

inace

 

17155419_10211888102500980_2954700553221620258_n.jpg?oh=590953aa9b92e16c1d362c64b42e670a&oe=5933E29F

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sw

 

a propo price na relaciji sj-djb (jedan od boljih intervjua gde novinar pita ono sto i mene zanima): http://www.vreme.com....php?id=1476236

 

 

Zašto bi to Jeremić i Janković tražili, kad nemaju svoje stranke?

 

A stranke prave. Recimo, u razgovoru sa Sašom Jankovićem, onog dana kada je Šutanovac izašao sa podrškom, razgovarali smo o strategiji za izbore, po ko zna koji put sam mu izložio sve ove stvari. On je tada, a i sada, ostao na tome da samo on treba da dobije podr-šku, i da je to dovoljno. Praktično, pričao je većinu vremena o DS-u, kako taj brend treba sačuvati, jeste da su pali, ali da tamo ima dobrih ljudi... I, tada je izneo strategiju da bi, ako bude parlamentarnih izbora, bilo najbolje da on, Saša Janković bude nosilac te parlamentarne liste, a da svi mi zajedno, i DS, i DJB, i sve ostale stranke budu na toj jednoj listi.

 

Šta je Šutanovac na to rekao?

 

To je ideja Šutanovca i Saše Jankovića. Prvo, mi sa DS-om nećemo nikada zajedno izlaziti na izbore, mi imamo politiku koja je različita od svega što je DS do sada radio. U ovoj konstelaciji vrlo je jasno da je strana za koju se parlamentarno opredelio Saša Janković taj levi centar ka kome on ide. Sad, pitanje je da li mu je strategija da napravi svoju stranku, ili da dođe na čelo DS-a, što je vrlo verovatno nakon ovih izbora. I jedna i druga je u redu, što se nas tiče, ali DJB neće u tome učestvovati, mi smo stranka centra.

 

dakle, sj je jos od ranije usao deal sa ds-om, i onda zahtevao od djb-a da samo njemu (jankovicu) da podrsku, kao da vj ne postoji i kao da za njega niko nece glasati? a akcenat price sase jankovica je bio na ds-u i zajednickim idejama sa sutanovcem (?!). pa nisu djb veverice. :haha:

 

polako mi kandidatura sj-a sve vise lici na projekat vracanja ds-a na scenu (vec im je podigao vidljivost), a ako bude predsednik, bude. :haha:

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

po recima djb: djb je nudio saradnju, ali je sj od njih trazio da on bude zajednicki nosilac liste na kojoj bi billi djb, ds, itd. to je djb odbilo jer bi prihvatanje toga bilo protiv svih principa koje djb ima od osnivanja.

 

sj jos nista nije rekao na tu temu niti demantovao, tako da je verovatno istina.

 

ja mislim da je jakovicu ispod nivoa da to demantuje i da to upste nije istina. koliko sam ja nacuo istina je da je djb zahtevao od ds da ne svojataju jankovicevu kampanju nego da nekako to zajedno iznesu. ds ih je odjebao i to nazalost argumentovano tako sto im je suptilno predstavljeno da nemaju sta da rade u kampanji jer nemaju sta ni da uloze u nju. ali nacelno ds je ipak rekao da djb i ds mogu u nekakav simbolican stozer ali u praksi bi se to sve izvrgnulo u ds ekskluzivu kakvu realno imamo i djb su svesni toga

 

to im je bilo ono kao aj da se proba nesto. djb su u startu rezignirani oko izbora i nisu hteli da podrze jankovica jer je ds bacila pik na njega davnih dana i to je sustina cele ove konfuzije. onda su se vratili u svoj besperspektivni autisticni mod obracanja iskljucivo hardkor pristalicama posto su ostali bez opcija (tako je bar njima izgledalo)..."predsednicki izbori nama nisu bitni" itd. ispali su ipak bolidi, ne samo zbog nesposobnosti da se u takvim okolnostima koje su delimicno sami proizveli dobro predstave i sloze neku pricu, naprave neki kompromis i mozda ipak podrze jankovica nego zato sto nisu mogli da se dosad omasove na terenu i pariraju osramocenom, finansijski devastiranom i mentalno i moralno devalviranom ds-u (o cemu svedoci i to da je bio taj separatista na mitingu)

 

znam da ima milion opravdanja, ali boli me kurac jer vidim u cemu je defekt djb-a a to je manjak talenta, manjak politicke pameti i iskustva i ne, tu ne pali vise ono "mi nemamo iskustva jer nismo okaljani kao ostali", jer se iskustvo moze steci i u opoziciji, a svojim radom i nastupima nisu pokazali da su u bilo kakvom procesu ucenja. tu su vec zabrinjavajuce staticne face u vodjstvu koje se nisu nicim narocitim dokazale, prestao je priliv ljudskog kapitala, prosao je onaj talas entuzijazma kad se mogao reklamirati sopstveni rast i ja se plasim da su osudjeni na stagnaciju za jedan duzi period...u najbolju ruku. prava opasnost im sada preti od novih razvoja na politickoj sceni kada jankovic i jeremic budu stvarno usli u politiku.

 

u svemu tome ja ne vidim da je jankovic ista kriv niti da je mogao da utice. za njega je to sve uzmi ili ostavi i kapiram da mu uopste nije lako. slikanje sa djb poslanicima je nazalost neophodno zbog njegove doslednosti - ako oni njega podrzavaju, ko je on da im ucitava nekakav oportunizam i preletastvo, kad nisu ni presli u konkretnu stranku i kad bi podrska njemu ionako bila principijelnija sa stanovista principa djb nego trenutno ponasanje djb. to bi bilo neverovatno "judgemental" i to ne prolazi u politici, pogotovo u predsednickim izborima.

 

edit: napomena samo da nisam citao jos postove posle ovog kvotovanog pa sam verovatno nesto i propustio jer ne pratim stampu ovih dana

Edited by Berliner
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da je jakovicu ispod nivoa da to demantuje i da to upste nije istina.

 

a nije mu ispod nivoa da kaci slike s preletacima? :haha:

slikanje sa njima nije "neophodno", caj naprotiv i mislim da ne treba pravdati ljigave stvari pa makar ih radili i ljudi koje podrzavamo. integritet i te fore...

 

slazem se za djb - ispali su glupi u ovoj prici i autisticni. trebalo je da kazu "sacekacemo da vidimo da li ce se sj i vj dogovoriti, i ako ne mi cemo izaci sa nasim". i samo toliko, bez objasnjenja, procenata, istrazivanja i retardirane izjave "imamo i stap pored sargarepe, pa ucenjujemo kandidate".

 

ne treba da ulazimo sad u prepucavanja. i ja sam bio u identicnoj euforiji oko sj-a na pocetku (gledam sta sam pisao o sj pre svega ovoga), tako da bih isto reagovao da mi je neko tad rekao nesto lose o njemu. samo sam promenio misljenje jer su navedene stvari ostavile na mene preveliki utisak i nemam poverenja u pravac u kom ide. svako ima svoje pragove tolerancije i to je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

ne treba da ulazimo sad u prepucavanja. i ja sam bio u identicnoj euforiji oko sj-a na pocetku (gledam sta sam pisao o sj pre svega ovoga), tako da bih isto reagovao da mi je neko tad rekao nesto lose o njemu. samo sam promenio misljenje jer su navedene stvari ostavile na mene preveliki utisak i nemam poverenja u pravac u kom ide. svako ima svoje pragove tolerancije i to je ok.

 

meni je sve ok dok se slazem sa time sto on govori, ja nisam toliko napet oko toga ko ga podrzava, jer on tu nema uticaja. jedino sto moze je da kaze da ne dozvoljava da ga se uslovljava. i to se nece promeniti tako da mi prag tolerancije nije ni zatitran ;)

moje poverenje u njega se sastoji u prvom redu u tome sto verujem da on moze da se distancira od losih ljudi s kojima je sad u kontaktu i kad vidim da tu nastaju nekakve veze lojalnosti i sprege interesa, izgubicu to poverenje. ali jos je rano. to ce se videti tek dobrano posle izbora a ako pobedi bice u milion puta boljoj poziciji i u tom pogledu - tako da je jedino pragmaticno sada ga podrzati (ne kazem bezuslovno ali ono...srcano :haha: ) jer cinjenjem toga stvaras okolnosti za onakvog jankovica kakvog bi zeleo.

 

znam da zvuci njuejdzerski, "svako moze da promeni svet" ali u politici je stvarno tako i ko je toga vise svestan ima vecu slobodu delovanja. to je greska koju pravi djb, sto (stvarno ili bleferski...ali verovatno stvarno jer su malo neobrazovani za politiku) ne uvidjaju to i pustaju da se dogadjaji odvijaju mimo njih i da ostali stvaraju okolnosti u kojima ce se oni nalaziti pa ce se zaliti na njih

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je sve ok dok se slazem sa time sto on govori, ja nisam toliko napet oko toga ko ga podrzava, jer on tu nema uticaja.

 

sta raditi u slucaju kad ti se svidja nesto sto osoba govori, ali ti se ne svidja sve sto radi?

 

 

 

nego, jedno pitanje... da li je posao zastitnika gradjana posao na neodredjeno vreme ili ima neki mandat, ogranicen rok - nakon kojeg se ponovo bira (i ko ga bira)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...