Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Cekaj bre kako se zna to za pola miliona?

Kod mene je sve bilo po propisima sem sto je par ljudi vadilo fon da slika svoj glas i sto su par puta kontrolori pominjali kandidate tokom glasanja..

To za fantomske glasove mi i dalje nije jasno, ti da bi glasao umesto nekog moras da tokom brojanja zaokruzis na nevazecem npr..

Ako mislis da je dobio glasove tako sto ljudi nisu izasli da glasaju za opoziciju to da, to sam i ja rekao..

 

Jeste svi vi cuvari kutija prosli instruktaze ili jok?

Naravno i u opstini i od nasih u stranci..

Share this post


Link to post
Share on other sites

opozicija nije ni mogla da bojkotuje izbore

 

Mogla je da je htela.

Da su Dveri, DJB, SJ (samim tim i DS), VJ, i niko više ne mora, odlučno krenuli u bojkot (recimo zahtevali potpuno ravnopran medijski tretman), A razmisli, šta je teže naterati srpskog birača, da izađe na izbore, ili ga naterati da ne mora da se cima? :) Neka tu budu u izbornoj trci i Šešelj i Čanak, i Parović, Stamatović, koji bi služili za legitimitet. Psiho bi mogao da raspiše izbore, a izlaznost bi bila dalleko niža od 50% (možda 35%, ili čak niže), Vučić bi osvojio 80-85%.

To ne bi bila normalna situacija, a opozicija bi bila u mogućnosti da kaže da je svih preostalih 75% kojih su bojkotovali, u stvari njihovi glasači.

Onda bi mogli da organizuju mirne proteste sa ogromnom masivnošču. Psiho bi bio primoran da ponovo raspiše izbore.

Ali da opozicija ima toliko mozga, onda bi uspeli i da izađu sa jednim kandidatom (što bi bilo lošije rešenje od bojkota, ali bolje od postojećeg).

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogli su. I to da javno kažu još pre pola godine i spreme se dobro za sve. Ne bi ni to bio loš potez. Ali realno je moglo i bez toga pobediti. Ili bar dobiti 2. krug. Ili ono što je ludi borko predložio - da se krene sa protestima odmah po zatvaranju skupštine. Ali AVaj

 

Cekaj bre kako se zna to za pola miliona?

Kod mene je sve bilo po propisima sem sto je par ljudi vadilo fon da slika svoj glas i sto su par puta kontrolori pominjali kandidate tokom glasanja..

To za fantomske glasove mi i dalje nije jasno, ti da bi glasao umesto nekog moras da tokom brojanja zaokruzis na nevazecem npr..

Ako mislis da je dobio glasove tako sto ljudi nisu izasli da glasaju za opoziciju to da, to sam i ja rekao..

Nisam mislio na to. Mislio sam na slučajeve da ljudi došu i vide da je neko već glasao umesto njih. Ili da puštaju bez LK jer ovaj iz odbora zna čoveka, komšije su. Ili da ne odu iza paravana, već ispred odbora zaokruže psiha i pokažu listić. Ili fotografisanje. Sve to je dovoljan razlog za obaranje izbora na BM. I još mnogo toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je sve bilo po propisima sem sto je par ljudi vadilo fon da slika svoj glas i sto su par puta kontrolori pominjali kandidate tokom glasanja..

 

Nije to problem.

I ja, kad sam bio pre 100 godina kontrolor (neke 2003-će), sve je bilo u redu.

Ali problem je taj transport kutije i zapisnika od biračkog mesta, do Rik-a.

To niko ne kontroliše. Tu vlast može da zalepi kakav god hoće zapisnik, da ga prepravi (generalno Rik nema problem sa time).

 

I zato je Radulović lepo predložio da svaki njihov kontrolor uslika zapisnik na telefon, i objavi javno. Čak je i Rik-u predlagao da se to uvede kao pravilo.

Naravno da ga nisu poslušali. Ne bi ga poslušali ni da su se slagali. Zamisli ti to, treba da se pragmatično usvajaju nova rešenja.. ko će da se cima? Još imamo taj birokratski talog koji usporava sve živo.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta znam, mi smo vracali one kojih nije bilo u spisku i koji nisu imali dokumenta, ali da su bez mog odobrenja pustili nekog da glasa, to bi zavrsilo u zapisniku plus bih javio ovima iz stranke..

Ovo bi sve bilo dosta bitnije kad bi bilo drugog kruga..

 

Nije to problem.

I ja, kad sam bio pre 100 godina kontrolor (neke 2003-će), sve je bilo u redu.

Ali problem je taj transport kutije i zapisnika od biračkog mesta, do Rik-a.

To niko ne kontroliše. Tu vlast može da zalepi kakav god hoće zapisnik, da ga prepravi (generalno Rik nema problem sa time).

 

I zato je Radulović lepo predložio da svaki njihov kontrolor uslika zapisnik na telefon, i objavi javno. Čak je i Rik-u predlagao da se to uvede kao pravilo.

Naravno da ga nisu poslušali. Ne bi ga poslušali ni da su se slagali. Zamisli ti to, treba da se pragmatično usvajaju nova rešenja.. ko će da se cima? Još imamo taj birokratski talog koji usporava sve živo.

 

Ja kad sam slikao zapisnik, on je posle sa tim dzakom mogao sta hoce da radi, cifre su bile tu..

Nisam cak ni ja licno morao da slikam, zapisnik se lepi na ulazna vrata skole i mogao je bilo ko da dodje oko 21h da slika..

Znaci jedini momenat kad moze da dodje do kradje je tokom brojanja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam bio, tada nisu to radili.

 

Inače, tada su uveli ono prskanje. :haha:

Htedoh nekoj babi da isptskam prst, ona cimnu ruku nazad. Ponovo je pruži, ja da prsnem, ona opet nazad... i na kraju komentar: "nemoj sinko, molim te" :haha:

Jedva smo je ubedili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

17761036_1937665836462393_8489353836403750899_o.jpg?oh=7450508676d70e23c6a4f2bfbff34274&oe=5959B0B1

 

 

Ko je ovde bot?

 

Hahaha a najjace sto se degenerici ponasaju isto kao ovi sto su protiv Trampa

 

isti izgled

 

ista histerija

 

iste maloumnicke fore

Edited by bo88gdan
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno, primadona radi ono sto se i ocekivalo i zbog cega je usao u celu pricu.

DS i SJ, smatram ih stetocinama kao SNS.

 

 

http://www.danas.rs/...ku organizaciju

 

Prema rečima naših sagovornika, bliskih i Jankoviću ali i DS, stranci koja je podržala njegovu kandidaturu, otvoreno je pitanje na koji način će se Janković odnositi prema DS. Naši izvori navode da demokrate strahuju da bi deo njihovih članova vrlo lako i spontano mogao da pre|e u Jankovićevu političku organizaciju.

 

Kako nam je rečeno, deo demokrata koji su u potpunosti podržali Jankovićevu kandidaturu i za nju zdušno radili na terenu smatra da bi DS morala da se na neki način veže za Jankovića.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

DS i SJ, smatram ih stetocinama kao SNS.

 

Janković = Vučić

Potpuno mi je svejedno oće li me jebati nepismena lopovska SNS banda, ili pismena lopovska DS banda.

 

Toliko su nam se približili u stavovi, da moram da te pitam: "Kad dolaziš da te proglasim za četničkog vojvodu"? ;)

 

-------------------------

Inače, bejah danas nešto kod Futoške u NS, u jednom studiju da odradim neki posao. I studio je u nekom tržnom centru, na 5-om spratu. I ono.. samo zastakljeno, i gleda na bulevar.

I prođoše protestanti.

Bilo ih je oko 500-700... e sad, tu se čovek uvek zajebe. Prvo sam pomislio ima ih 2-3 hiljade (jedna traka blokirana, oni se malko razvukli), ali kad pažljivije pogledaš, i kažeš, evo ovde je 10-tak, znači tu je negde stotinak, ne možeš 500 da sabereš.

Baš mi krivo što se ne setih da usnimim video. Pogled je bio kao na dlanu. Koga ne bi mrzelo, mogao bi da izbroji bukvalno "u čoveka".

 

Ovi u studiju se naložili.. kaže drugar: "Tako je i Sloba pao, tako je počelo"... reko: "Slobu nije podržavala Merkelova... jebe se strancima... Vučić može tenkove da izvede na ulicu... sve dok radi što mu kažu, nikakav problem".

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što kažete da je opozicija trebalo da bojkotuje izbore to je isto kao što je bojkotovanje yum stranke umsnjilo legitimitet izbora... Gomila političkih anonimusa čije odsustvo sa izbora niko ne bi ni primetio... Oni se tek kale... Njihovo vreme tek dolazi... Tek će da nas jašu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što kažete da je opozicija trebalo da bojkotuje izbore to je isto kao što je bojkotovanje yum stranke umsnjilo legitimitet izbora... Gomila političkih anonimusa čije odsustvo sa izbora niko ne bi ni primetio... Oni se tek kale... Njihovo vreme tek dolazi... Tek će da nas jašu...

 

Zavisi ko bojkotuje, i koliko njih.

Ja sam onomad izneo procenu da bi najbolji bio bojkot, ali i sam sam verovao da psiho neće otići u drugi krug (i pogrešio sam u proceni), te sam se zalagao za što masovniji izlazak.

Ako bi bojkotovao Stamatović, nikakvog ne bi bilo efekta. Ako bi bojkotovao Radulović - isto nikakvog. Janković, Jeremić... ma ništa.

Ali dovoljno bi bilo 5 njih da se okupe (Dveri, SJ, DJB, VJ, Beli), pa nek i Čanak, i Šešelj, i Stamatović i Popović iz DSS-a izađu...imao bi sledeće... izlaznost 35%... Veliki vođa 85% glasova...

To nije normalno stanje. Opozicija bi tada mogla da izazove neviđene proteste.

 

Ali lako je biti general posle bitke... svi smo se zajebali... ali nemoj misliti da bojkot ne bi urodio plodom (pod uslovima, koje sam gore naveo)

 

@elf:

jel mogu da biram i neko cetnicko ime, avatar i sl. ili ne? ;)

 

Ne možeš.

Otadžbinska uprava i radnički savet biraju.

Dobićeš nešto tipa: Nož, Krle, Zub, Sekira, Macola...

Da.. Macola... to je to... predložiću... pa ćemo da vidimo... ;)

Edited by Dark_Elf

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...