Jump to content

Demon Seed

Recommended Posts

meni je super. rekao sam gojku, mene najvise podseca na Emptiness - Nothing But the Whole sto se tice forme i istening experience. 

mnogo volim taj album ali ne mogu da kazem da su pesme mnogo dobre, nisu ni pesme, svaka pesma je stav neke bolesne simfonije.

vise su prosirene ideje nego pesme, i svaka me vozi, iako nema ni konkretan tok nijedna, nema onog klasicnog dizanja/spustanja, drugacija je forma skroz. 

def mi nije pozadinska muzika, previse je disturbed za to, nema sanse da ne obratim paznju na ovu bolestinu. 

svakako mi drago sto ne zele da se ponavljaju, retki su takvi metal bendovi. 

mislim da ce meni najdrazi ostati Kosmonument zauvek, ali mi svakako drago sto nece nikad da se zadrze na jedan stil. 

verovatno su i oni primetili da su Varahtelija i Mestarin dosta slicni sto se tice samog muzickog koncepta. 

vrteo sam skoro diskografiju i skapirao da iz te ere, Waste of Space Orchestra mi za klasu bolji od Var i Mestarin. Voleo bih da se oni opet okupe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam još poslušao novi album, ali sudeći po ovome što pišete mislim da mogu već da pretpostavim kakav će biti. Meni se ni prethodni nije nešto svideo. Omiljeni njihovi su mi Kosmonument i Valonielu, mada nijedan od tih albuma me nije oduvao nego više kao uuuu zanimljiv bend ali finalni proizvod uvek bude dosta zbrčkan i više je kao skup nekih interesantnih ideja nego punokrvan zaokružen album u kome 100% uživam. Međutim, uprkos tome, sjajno su zvučali uživo ono jednom kad sam ih čuo festivalski i jako bih voleo da ih vidim na full nastupu jer mislim da ovakva muzika dobija posebnu dimenziju uživo, pa zašto ne reći i neku magiju. 

Waste of Space Orchestra, kad ih već neko pomenu, mi je, ma koliko eksperimentalan, ipak bio dosta konkretniji i struktuisaniji projekat pa mi se i zato svidelo a ja i dalje volim post metal posebno kad nije baš tipičan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 10/18/2024 at 2:13 PM, Haos sam ja said:

jako bih voleo da ih vidim na full nastupu jer mislim da ovakva muzika dobija posebnu dimenziju uživo, pa zašto ne reći i neku magiju. 

Potpisujem, gledao sam ih u Milanu 2022. i to mi je bio jedan od najboljih koncerata ikad.

Idu na turneju sa Solstafirom u novembru kao double headline tour, pa svrati u Pariz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...