Jump to content

Blood Incantation


Grobodan

Recommended Posts

Album je fenomenalan i drugi deo je još bolje uklopljen kao celina, sa kulminacijom na poslednjem segmentu. Ima dosta derivativnosti i možda nisu sad neki vanzemaljski tehničari i vizionari ali muzika je fantastična i zaista šalje na kosmičko putovanje, daleko bolji je ovaj koncept sa izmiskovanim DM i space/ambient/post/prog momentima nego jedna pesma samo metal, druga samo nemetal. Produkcija je savršena. Igrica je dignuta na mnogo viši nivo sudeći po uloženom i od strane benda i od strane onih koji su investirali u sve ovo ali finalni proizvod je sjajan i mora da se sluša kao ceo album, nikako po segmentima. 

Btw, ovo mi nema baš nikakve zvučne veze ni sa Wormed ni sa Oranssi dosadašnjim radovima tako da ne znam čemu ta poređenja.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Haos sam ja said:

Album je fenomenalan i drugi deo je još bolje uklopljen kao celina, sa kulminacijom na poslednjem segmentu. Ima dosta derivativnosti i možda nisu sad neki vanzemaljski tehničari i vizionari ali muzika je fantastična i zaista šalje na kosmičko putovanje, daleko bolji je ovaj koncept sa izmiskovanim DM i space/ambient/post/prog momentima nego jedna pesma samo metal, druga samo nemetal. Produkcija je savršena. Igrica je dignuta na mnogo viši nivo sudeći po uloženom i od strane benda i od strane onih koji su investirali u sve ovo ali finalni proizvod je sjajan i mora da se sluša kao ceo album, nikako po segmentima. 

Btw, ovo mi nema baš nikakve zvučne veze ni sa Wormed ni sa Oranssi dosadašnjim radovima tako da ne znam čemu ta poređenja.

Sve si lepo i detaljno rekao,kao i svaki put. Album je vrhunski. Isto sam se pitao i ja cemu ta poredjenja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd i ja da kucnem nešta..

Pre svega uopšte nisam imao prevelika očekivanja kako su krenuli posle drugog albuma da izbacuju pretežno te ambijent/space/prog numere koje meni u takvoj formi ama baš niša ne znače, tako da sam i na novom očekivao da bude ne odnos 50/50 nego tipa da čujem jedan blast od 30 sec i to je to.. hahaha Srećom ipak nisam bio u pravu i ovaj bend (za razliku od mnogih) i dalje važi za vedete pre svega pravog, modernog a opet duboko ukorenjenog u oldskul Death Metal gigante današnje ekstremne scene! Da ne lažem ništa na ovom albumu nije nešto epohalno, niti sam pao na dupe na nekom posebnom delu, ali i dok se album sluša a i kad se završi imaš osećaj da si uživao u jednom fantastičnom albumu prepunom izvrsnih ideja ma koliko neke i delovale već poznato ipak je sve tako fino uklopljeno da se nikako ne stiče osećaj da slušaš još jedan od milion rip-off albuma. Jako mi je i zanimljiv sam koncept albuma da su zapravo samo dve numere koje su tačno na sredini podeljene tim njihovim prog/space šmekom čisto da preseku i daju malo više dinamike samom albumu, tako da kad se u momentima iz potpune mirnoće vrate DM krljačini pršti sve u šesnes.. Ono što sam primetio kao mali nedostatak je gotovo potpuno odsustvo onih doomy delova ala Brajdi i sl. Takodje ma koliko više volim ovakav tip produkcije kad sve zvuči više prirodno, organski i bassy ipak su mi ritam gitare previše potonule u miksu i zvuče poprilično muljavo. Uzeću paralelu sa novim albumom Nile koji produkcijski zvuči potpuno obrnuto, znači čista mehanika, ultra preciznost ali i ultra sterilnost, e kad bi Absolute Elsewhere imao samo trunku više te mehanike i preciznosti bio bi savršen, ali ni ovako ne mogu previše da se žalim.

Sve u svemu ja sam poprilično zadovoljan novim albumom, dal će biti AOTY još ćemo videti, ali svakako je u samom vrhu ne samo ovogodišnje metal ponude, već i čitave ove decenije zasigurno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   1 member

×
×
  • Create New...