Jump to content

Jinjer


Yoda

Recommended Posts

  • 6 months later...

Aj kad već postoji tema, mada ovo je za metalcore/djent bla bla iako ima nekih progressive momenata koliko sam čuo. Nisam nikada slušao nijedan ceo album ovog benda, vidim da su baš popularni, a ono što sam čuo na blic nije takvo smeće kakvo sam mislio da jeste, ova riba dobro peva na studijskim snimcima (ne znam kakva je live) a momci su kompetentni svirači. Možda nekom legne, evo nova stvar:

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 2 years later...

Mora se priznati da je ovaj bend zasluzeno uspeo, svi su odlicni muzicari svaki od njih. Imaju nekoliko meni bas dobrih pesama, veoma solidan bend. Npr meni milion puta bolji bend nego ono moderno hiperproducirano smece Spritbox koji su isto popularni iz slicne lige.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas identicno misljenje imam. Samo bih dodao da i Spiritbox ima po meni dve do jaja pesme, Rule of Nines (i to onaj live vocal performans je stvarno topcina), i Holy Roller. Ostalo je bukvalno samo pop smece hype train. Jinjer makar furaju svoj taj neki tech prog jazz death fazon i kidaju bez nekog dickriding trenutnim hype popularnim momentima (taj gorepomenuti pop djent metal).

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve to dobro zvuči samo bez hita konkretnog, jinjer ima 4/5 albuma, bukvalno pesmu nisam zapamtio. i opet ću ponoviti, da nema tatjane na kome je gotovo sav fokus, bili bi još jedan u nizu bendova koji kidaju kako sviraju a ne znaju baš dobru i smislenu pesmu da napišu... evo ne znam osobu koja pusti jinjer kod kuće da sluša

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve to dobro zvuči samo bez hita konkretnog, jinjer ima 4/5 albuma, bukvalno pesmu nisam zapamtio. i opet ću ponoviti, da nema tatjane na kome je gotovo sav fokus, bili bi još jedan u nizu bendova koji kidaju kako sviraju a ne znaju baš dobru i smislenu pesmu da napišu... evo ne znam osobu koja pusti jinjer kod kuće da sluša

edit, ova je super

 

8 minutes ago, chess said:

Kako nema hita? Onaj Piesces video ima zilion pregleda na YT, ako to nije hit ne znam sta je...

Dobro brat, nije losa pesma, eto imaju 2 hita i 4/5 albuma, malo je to

Imaju i ostale pesme po zilion pregleda pa nisu hitovi, imaju i njene fotke na hiljade lajkova, moš misliti, nije neka riba, sedeo sam s njom 😄 

Edited by Chicken Little 420

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima istine u tome sto CL420 kaze - imam isti osecaj da nema konkretnog hita osim realno Pisces koji stvarno jest hiticna stvar. Kapiram da je jako tesko da se dumb down muzika koju sviraju u fazonu da bude hiticna jer jebiga, to ide protiv svega sto rade sa umetnicke strane. Kapiram da im sada zapravo treba neki producent da ih uzme pod svoje uzde i da ih natera da napisu 2-3 pesme po albumu na fazon Pisces i sto je malo pitkije - ne previse progy i predugacko, pa da zapravo mogu da jasu mainstream talas malo vise. Spiritbox rade to sve vreme zato je i smece po meni, jer nema nista pametno da se cuje i uvek je sve isto.

Edited by ShinigamY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je bend ali realno da im nema Tati ostali bi u glibu anonimnosti. Po meni def imaju potencijal da se dodatno razviju u smislu hitičnosti, koliko god bila tehnički izazovna, muzika im je bazirana na gruvu, nije sad da je neko prog palamuđenje. Ima dosta publike za ovako nešto.

Odlični su i uživo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Meni je ovo top stvar, rif savija. Ja kad slusam Spritbox meni svaka stvar ista, genericni djent sa nekim ambient echo refrenom, nesto kao Sleep Token a to ne moze da izadje na dobro..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Stvarno jebote, ko da je neko nalepio low pass filter preko 7k i odseko sve sto moze gore. Bas gadna produkcija. A pesmu preslusao, jebem li ga sta je ovo, nigde hook, nigde riff pamtljiv, nigde melodija pamtljiva, nigde vokalna linija pamtljiva, samo jedna kobaja nekog prog jazz djenta. Pass.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   1 member

×
×
  • Create New...