Jump to content

2024.05.24. *Ušće, Beograd* RAMMSTEIN


Talvi

Recommended Posts

16 hours ago, HellAwaits said:

^ Oh, mein Gott! Das ist ein skandal!

Je l' realno da su rasprodali dva certa u Srbiji, po ovoj ceni?

Nema ovde krize, steži Ave!

 

ceo grad pun rumuna i bugara, to je valjda i ciljna grupa ovakve muzike 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rumuni, Bugari, Srbi, meni svejedno.

Ali to mi govori, a čitao sam na par stranica jutros, da su stranci bili u većini, tj. oni s boljim primanjima.

Piše se i da je bilo šišanja za stan na dan. Toga ima svuda, ali 500-800 jura za dan? Domaćinsko dranje.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam sinoc na koncertu, u sustini - all style no substance fazon. Jeste ima efekata vatre zajebancije, performans na bini je uvezban al meni je to kao pozoriste uvezbano i dosadno. Odradile su me malo te stare pesme sa prva dva tri albuma koliko toliko da se oseti stara industrija, al u sustini sve je sminka i kozmetika, muzika u drugom planu.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam što se uvek stavlja neki znak jednakosti između Rumuna i Bugara. Ko je bio u obe zemlje zna da su Rumuni ozbiljna gospoda i artistički a i ovako naspram Bugara, a ni nama ne priliči da ih nešto gledamo sa visine s obzirom da smo teška duhovna sirotinja sa grotesknim razmerama podaničkog mentaliteta.

  • Upvote 11

Share this post


Link to post
Share on other sites

9 hours ago, Sreta said:

Pisite na ruskom... Nista vas ne razumem.

Pa... ni ja ih ništa više ne razumem... Dok su bili mali, sve sam ih razumeo...

A drogiram se muzikom iz doba Sovjetskog saveza posljednjih mjeseci... Samo što ta epohalna dela ne kačim na ''Predlozi''...

Težak narkoman...

Ništa mi bre više nije jasno...

Ni kuda smo to krenuli... Ni odakle je sve počelo...

Zašto je tako moralo biti...?

Kada bismo ponovo, da li bi po istom sve... ili bismo pronašli drugi način...

Suviše misterija i unutrašnjih nedoumica...

A i mnogo kenjam, brate i to... Odoh zadaviti prvog komšiju na kog naletim, da mi se um razbistri pošteno...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

28 minutes ago, Haos sam ja said:

Ne znam što se uvek stavlja neki znak jednakosti između Rumuna i Bugara. Ko je bio u obe zemlje zna da su Rumuni ozbiljna gospoda i artistički a i ovako naspram Bugara, a ni nama ne priliči da ih nešto gledamo sa visine s obzirom da smo teška duhovna sirotinja sa grotesknim razmerama podaničkog mentaliteta.

Plus nema gore od bugara..

Share this post


Link to post
Share on other sites

39 minutes ago, Haos sam ja said:

... a ni nama ne priliči da ih nešto gledamo sa visine s obzirom da smo teška duhovna sirotinja sa grotesknim razmerama podaničkog mentaliteta.

Upravo, mada smatram da ekipa sa foruma ne pripada većini po tom pitanju.

 

32 minutes ago, vudun said:

Ništa mi bre više nije jasno...

Ni kuda smo to krenuli... Ni odakle je sve počelo...

Zašto je tako moralo biti...?

Kada bismo ponovo, da li bi po istom sve... ili bismo pronašli drugi način...

Suviše misterija i unutrašnjih nedoumica...

A i mnogo kenjam, brate i to... Odoh zadaviti prvog komšiju na kog naletim, da mi se um razbistri pošteno...

Je l to  ex-YU PTDS?  (obrati pažnju na godinu objave rada :/)  Često se i ja to pitam, ali sve se ubrzo vrati u stvarnost.

Osim političkog uređenja, stara Juga bila keva za sve današnje banana republike.

I, nemoj ovo podebljano. Drmnite po jednu za početak, posle ide lakše. 🍻

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rumuni, Bugari, delimično Mađari... pa i Srbi... su u biti romski narodi...

Ako je za utehu, to već uveliko postaju i Englezi... inače, povijesno, jedan incestoidni otočki nakot...

24 minutes ago, HellAwaits said:

I, nemoj ovo podebljano. Drmnite po jednu za početak, posle ide lakše. 🍻

Zadocnio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam prvo veče i bilo je neviđeno. Možemo da se raspišemo o pirotehnici, veličini bine, blablabla, sve je to impresivno, zabavno i kvalitetno urađeno, ali da ne zaboravimo svirku kao svirku i set listu, stvarno je sve bilo na mestu.

Svaka era benda je bila zastupljena u repertoaru, uglavnom su se izvodili hitovi ali je bila i poneka pikanterija za hard core fanove (Wiener Blut na primer), čak su i novije stvari fino prošle kod publike, pogotovo Puppe i Zeit. Pesme ne izvode ništa manje brutalno nego na albumima, pritom i odstupaju od studijskih verzija sa svakakvim novim deonicama, produžecima, izmenama, improvizacijama, kreativno sve u svemu.

A kad se doda razume se i pomenuta magnituda scene i činjenica koliko Rammstein fanova, metal fanova, i casual ljubitelja dobrog showa je došlo da vidi ovo, bilo je veče za pamćenje, monumentalan event. :rockdevil:

  • Like 2
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošao sam Bugarsku i Rumuniju uzduž i popreko - nema razlike...

Izuzmite Sofiju i Bukurešt od ostatka...

To sve tradicionalno silovano od Tutkarimi i Sekuritatea...

Ali čak i u vreme dok je Sekuritatea žarila i palila, punom snagom, opet su bila neka poštenija vremena...

A i oba naroda su garava, ako ćemo pošteno...

Vama se ne jebe, a Lindemanu kita vrišti i skače...

Putujuća američka baza Ramštajn zeznula vek... i taj neki, kako bih rekao, širi auditorijum...

Preteče svakojakih današnjih cirkuzanata sa Evrovizije...

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

19 hours ago, HellAwaits said:

Upravo, mada smatram da ekipa sa foruma ne pripada većini po tom pitanju.

Kako ne pripada kada vec 25 godina glasa za EU nema alternativu opcije? Mogu reci da ekipa pripada vise tom menalitetu nego obican narod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ne lažemo, da je ovo bio ogroman spektakl - bio je. Po tome je Ramštajn jedna od najvećih atrakcija na svetu i to je bilo jasno i pre ovih koncerata. Ali isto tako da se ne lažemo, da je većina ljudi došla na Ušće baš zbog spektakla, pirotehnike, snimanja storya i slično - i to je istina. Preplavljen sam na društvenim mrežama contentom ljudi koji niti slušaju muziku nešto ozbiljno, a posebno ne metal muziku (znaju Nothing else matters, Du Hast i Troopera) ali se utrkuju ko će više storija da okači sa Ramštajn koncerta. Naravno, i to pokazuje mejnstrim veličinu ovog benda koji je od svog početka pažljivo negovao tu šminkersku komponentu svoje egzistencije. Druga polovina njihove karijere je za mene kerov kurac od muzike, a i iz prve ima da se probere možda za jedan jak cd, tako da mi ni u malom mozgu nije bilo da odem na ovaj koncert radi pirotehnike, liftova i teatrike. Kapiram da bi mom klincu bilo zanimljivije dosta. I ne pričam ja ovo da bih ispao neki muzički elitista (dobro, jesam malo), na kraju krajeva za mesec dana ću gledati jebeni Korn i biću u hajpu oko toga, već je činjenica da ovaj koncert nije nikakva pobeda alternative kako se zvoni na sva zvona po medijima, već prosto megalomanski vatromet slično kao što nam žvalavi priređuje iz Beograda na lebu i vodi, a masa voli vatromete. I 95% izveštaja se bave produkcijskom megalomanijom a ne muzikom. Ko voli bend i njihovu muziku, nemam ništa protiv i sve 5, koliko god to meni ne gađalo senzibilitet i koliko god ja mislio o bendu da su muzički osrednja grupa sa kvalitetnim spotovima.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su njihovi spotovi sranje. Jesu skupi, ali su sranje. Ko sluša Ramštajn, a ozbiljan je metalac? Skoro niko. Ramštajn puštali na punolestvima odmah posle Halida Bešlića i numere - Neću, neću dijamante. 🤣

Edited by HEFEST
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...