Jump to content

King Diamond


Protagonist

Recommended Posts

Он је одводи до степеништа подрума да је гурне, међутим она гурне њега и убије га ("she pushed him hard and clean to thе bottom of the stairs") и онда се рађа Абигејл. Миријам умире на порођају од болова ("the pain of labor was so strong that Miriam died, the final seeing was a pair of yellow eyes"), онда долазе црни јахачи и одводе Абигејл у капелу у шуми.

Ту му дође крај.

 

Thus the end of another lullaby

Now it's time for me to say goodbye

 

Nije došao kraj, već onda sledi još zanimljiviji nastavak na Abigail 2. O' Brian ne dozvoljava da ubiju Abigail, and the story goes on and on and on...

 

Ili, ako baš hoćete priču, ispostavlja se da je Abigail reinkarnacija njegove polusestre, i tu se otvara niz pitanja porodičnih odnosa, koje nisam sasvim rešio - kao u južnoameričkoj seriji. Abigail jednog dana napuni 18 godina i slučajno dođe do kuće gde živi Jonathan (dakle, Miriam ga nije ubila gurnuvši ga niz stepenice, već ga učinili nepokretnim - završio je u kolicima). Pošto mnogo liči na Miriam, već posenileli Jonathan pomisli da ona jeste Miriam i, u želji da dobije naslednika, siluje je, a ova onda započinje svoju, i ne samo svoju, već osvetu nekadašnje mrtvorođene Abigail, koja joj se prikazala kao duh ''Little One''. Stavlja Jonathan-u slomljeno staklo u hranu i ovaj umire u mukama. Ubija njegovog slugu, a onda izaziva požar u kući. U požaru ona gine, a vatra oslobađa sve duhove zarobljene u kući, osim ''Little One'' Abigail, koja boravi u podrumu, gde plamen ne doseže.

Edited by Prince of Darkness

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije došao kraj, već onda sledi još zanimljiviji nastavak na Abigail 2. O' Brian ne dozvoljava da ubiju Abigail, and the story goes on and on and on...

 

Ili, ako baš hoćete priču, ispostavlja se da je Abigail reinkarnacija njegove polusestre, i tu se otvara niz pitanja porodičnih odnosa, koje nisam sasvim rešio - kao u južnoameričkoj seriji. Abigail jednog dana napuni 18 godina i slučajno dođe do kuće gde živi Jonathan (dakle, Miriam ga nije ubila gurnuvši ga niz stepenice, već ga učinili nepokretnim - završio je u kolicima). Pošto mnogo liči na Miriam, već posenileli Jonathan pomisli da ona jeste Miriam i, u želji da dobije naslednika, siluje je, a ova onda započinje svoju, i ne samo svoju, već osvetu nekadašnje mrtvorođene Abigail, koja joj se prikazala kao duh ''Little One''. Stavlja Jonathan-u slomljeno staklo u hranu i ovaj umire u mukama. Ubija njegovog slugu, a onda izaziva požar u kući. U požaru ona gine, a vatra oslobađa sve duhove zarobljene u kući, osim ''Little One'' Abigail, koja boravi u podrumu, gde plamen ne doseže.

Мислио сам на крај приче на првом албуму. Истина, у оригиналној причи нигде није речено да је Џонатан мртав, мада се то могло наслутити, с обзиром да га је Миријам гурнула низ степенице,а то је била његова намера како би је убио.

Значи, оставља се места за још један евентуални наставак... НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мислио сам на крај приче на првом албуму. Истина, у оригиналној причи нигде није речено да је Џонатан мртав, мада се то могло наслутити, с обзиром да га је Миријам гурнула низ степенице,а то је била његова намера како би је убио.

Значи, оставља се места за још један евентуални наставак... НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!!!!!!!

 

Diamond je izjavio da je dvojku uradio zato što su fanovi to tražili, i zato što je priča imala i dalje otvoren kraj...sumnjam da je to radio u komercijalne svrhe. A za trojku nema potrebe, a i kritike su bile poprilično podeljene kad se album pojavio, te sumnjam da bi se opet baktao sa time.

 

Jedini album za koji je Diamond samoinicijativno izjavio da bi voleo da uradi nastavak je ''Voodoo'' i da se ''Them/Conspiracy'' ekranizuje.

 

Ne bih složio da je Diamond završio karijeru zaključno sa ''Puppet Master-om'', ali sumnjam da će više išta izdati. Za ovaj novi album još nema datuma za turneju, ili je nešto iskrslo pa ja nisam video, glas mu je poprilično sjeban, ima i problema sa leđima...ako bi ga i vidjali na koncertima za koje vreme, onda bi mogao da sedi u nekim invalidskim kolicima,i pripoveda priče, ko pravi storyteller, dok glumci piče unaokolo oslikavajući radnju...:)

 

Šalu na stranu, kako god bilo ''Give me your soul please'' je verovatno njegovo poslednje delo, i kamo sreće da ga još jednom vidimo u bg-u i da se onda svi komotno sa njim penzionišemo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije došao kraj, već onda sledi još zanimljiviji nastavak na Abigail 2. O' Brian ne dozvoljava da ubiju Abigail, and the story goes on and on and on...

 

Ili, ako baš hoćete priču, ispostavlja se da je Abigail reinkarnacija njegove polusestre, i tu se otvara niz pitanja porodičnih odnosa, koje nisam sasvim rešio - kao u južnoameričkoj seriji. Abigail jednog dana napuni 18 godina i slučajno dođe do kuće gde živi Jonathan (dakle, Miriam ga nije ubila gurnuvši ga niz stepenice, već ga učinili nepokretnim - završio je u kolicima). Pošto mnogo liči na Miriam, već posenileli Jonathan pomisli da ona jeste Miriam i, u želji da dobije naslednika, siluje je, a ova onda započinje svoju, i ne samo svoju, već osvetu nekadašnje mrtvorođene Abigail, koja joj se prikazala kao duh ''Little One''. Stavlja Jonathan-u slomljeno staklo u hranu i ovaj umire u mukama. Ubija njegovog slugu, a onda izaziva požar u kući. U požaru ona gine, a vatra oslobađa sve duhove zarobljene u kući, osim ''Little One'' Abigail, koja boravi u podrumu, gde plamen ne doseže.

kako je mocno :red:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vlada : nema datuma za tour, jos ga jebe diskus hernija, otkazana je Americka turneja sa Kreator...

 

Btw, citam intervju s Kingom u Metal Maniacs povodom poslednjeg albuma, prica inace da sto se tice tih prica on ima jos sire plot line-ove, ali je morao da ih skrati zbog albumskog formata, recimo sto se tice Them kaze da ima u glavi i kako je deda umro pa vi vidite ;) i ja kao fan bih voleo da se to pretoci u album, sto da ne? Sto rece Vlada, fanovi su sami trazili Abigail II, btw.

 

Nazirem cak u nekim komentarima tendencije optuzbi da je King vukao komercijalne poteze, na sta se covek moze samo nasmejati. Roadrunner je njega sutnuo posle The Eye jer im nije bio dovoljno komercijalan, mogao je da se menja ali nije hteo, preziveo je sve trendove kao svoj i originalan.

 

Mozda zadnji album nije dobar kao neki prethodnici, ali

9 M.Fate albuma + 12 KD (govorim samo o studijskim) - malo li je dao? Posle toliko godina i logicno je da ne moze da izbacuje non stop vrh izdanja. Mada, ja zadnji album, kavav je da je, znam skoro napamet. Znaci, nama fanovima je lepo. Po meni, on svoj obraz nikad nije ukaljao niti izgubio kredibilitet (neko je rekao St. Anger, Load? ).

 

A sto se tice zelja za penziju - najiskrenije zelim svima nama da u 50 godina imamo toliko energije kakvu je King pokazao u BGu na svirci. Sto bi i sad radio da ga nije prejebena bolest zeznula.

 

King zauvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја немам ништа против да уради наставке било које од пређашњих прича, доказао је да идејно то може одлично да функционише. Музика ме забрињава, с обзиром да су ме последња 2-3 албума музички добрано разочарала, поготово на дуже стазе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam bas slusao fatal portrait i abigail.kakva melodija i kakve pjesme.price u prici.kad slusas pjesmu je kao da citas ,,,vrh osjecaj.a koliko ima godina king?

 

 

Rodjen je 14.juna 1956. pa ti računaj.

 

Priče bazirane na konceptu su još u ranim danima MF-a bile postavljane, ali hermann i denner nisu bili u tom fazonu. Praktično, ''curse the pharaohs'' i ''egypt'' su pesme koje su povezane i čine malecku priču, iako ih dele godine po albumima. isti slučaj je i sa ''melissa'' i ''is that you melissa'', a i ''mad arab'' je radjen u dva dela.

 

Po meni najteatralniji Kingov album je ''The Graveyard'', za to bi mogao da se odradi neki opaki mjuzikl,ali u totalno mračnom fazonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazirem cak u nekim komentarima tendencije optuzbi da je King vukao komercijalne poteze, na sta se covek moze samo nasmejati. Roadrunner je njega sutnuo posle The Eye jer im nije bio dovoljno komercijalan, mogao je da se menja ali nije hteo, preziveo je sve trendove kao svoj i originalan.

 

Mozda zadnji album nije dobar kao neki prethodnici, ali

9 M.Fate albuma + 12 KD (govorim samo o studijskim) - malo li je dao? Posle toliko godina i logicno je da ne moze da izbacuje non stop vrh izdanja. Mada, ja zadnji album, kavav je da je, znam skoro napamet. Znaci, nama fanovima je lepo. Po meni, on svoj obraz nikad nije ukaljao niti izgubio kredibilitet (neko je rekao St. Anger, Load? ).

 

:pivopije:

Covek je 80tih svirao nesto sto je bilo totalno avangardno(a da ne pominjemo Mercyful Fate), i do dana danasnjeg on radi to isto(ali se ne ponavlja, sto je jos vaznije)...ako ima nekog da je ostao iole iskren u ovoj sceni, to nije niko drugi do Kralj!!!

A meni je novi album keva...PM me je skroz odusevio, nisam ocekivao da bi ovaj mogao da ga(za mene) nadjaca...al opet album je, kakva sve danas _____________ (ubaciti pogrdni izraz) izlaze, jedan solid piece of fucken heavy metal!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

:pivopije:

Covek je 80tih svirao nesto sto je bilo totalno avangardno(a da ne pominjemo Mercyful Fate), i do dana danasnjeg on radi to isto(ali se ne ponavlja, sto je jos vaznije)...ako ima nekog da je ostao iole iskren u ovoj sceni, to nije niko drugi do Kralj!!!

 

Jedan je King, i što kažeš, to radi iskreno, ali da dan danas radi avangardu,ne bih se složio. Pogledaj koliko klonova ima, pa i on kao najjedinstveniji medju njima, ne može da se pohvali tom avangardom, jer tada, kada je on bio u zenitu, nije bilo toliko takvih bendova, koji su radili po konceptima, unosili takvu teatralnost na koncerte, pravili takve occult spektakle...

 

Ipak, i sam King je dosta fora pokupio od Elisa Kupera, i spaljivanja, i polivanje krvlju po bini, igri sa lutkama...A ako ćemo iskreno, prvi koji je počeo sa tim stvarima koje su Kuper, kasnije Kiss i King Diamond popeli na viši nivo je Screaming Lord Sutch poznatiji kao Earl Of Horror. Imao jedan od najupecatljivijih scenskih nastupa sa gomilom teatrike na sceni,što je za šezdesete itekako bilo avangardno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan je King, i što kažeš, to radi iskreno, ali da dan danas radi avangardu,ne bih se složio. Pogledaj koliko klonova ima, pa i on kao najjedinstveniji medju njima, ne može da se pohvali tom avangardom, jer tada, kada je on bio u zenitu, nije bilo toliko takvih bendova, koji su radili po konceptima, unosili takvu teatralnost na koncerte, pravili takve occult spektakle...

 

Ipak, i sam King je dosta fora pokupio od Elisa Kupera, i spaljivanja, i polivanje krvlju po bini, igri sa lutkama...A ako ćemo iskreno, prvi koji je počeo sa tim stvarima koje su Kuper, kasnije Kiss i King Diamond popeli na viši nivo je Screaming Lord Sutch poznatiji kao Earl Of Horror. Imao jedan od najupecatljivijih scenskih nastupa sa gomilom teatrike na sceni,što je za šezdesete itekako bilo avangardno.

Ne, ne kazem da je danas avangarda, nego da radi ono sto je jos tada zapoceo, stvara istu muziku bez ikakvih modernih upliva i sl....:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Thursday, July 24, 2008

 

King Diamond to be part of ’Dimebag’ tribute at Ozzfest (plus latest NEWS)

 

Hail to all of you

 

Now that it's been made official, yes, I will participate in the tribute to Dimebag at Ozzfest. It's an honor to have been asked to participate, and my back is steadily getting better, definitely good enough for a short appearance, and it couldn't be for a better cause.

I live only 7 minutes by car from the soccer stadium where Ozzfest takes place, so there is no way in hell I would miss this opportunity to pay tribute to Dimebag.

I do have to say though, that my back is not yet fit to undertake a full King Diamond tour.

I know it sounds like I'm saying the same thing over and over "my back is steadily getting better", but let me assure you all that it is significantly better and really getting stronger and stronger week by week!!! There is nothing I'd rather do than get back on the road, but it has to be for good and not just for a week or two and then find out that we took a stupid chance by doing it too soon.

 

A few other good news:

Massacre Records have taken their option for another King Diamond album. Negotiations with Metal Blade Records to extend the King Diamond recording deal has been completed,and are practically ready to be signed. Further, contracts between King Diamond and Mercyful Fate, and Metal Blade Records and Massacre Records have been agreed upon and are almost ready to be signed for a double DVD of King Diamond and a double DVD of Mercyful Fate, consisting of mainly never before seen private recordings in very high quality (King Diamond 1986-1990; Mercyful Fate 1982-1984). If all goes well, the King Diamond DVD set might hit the stores before the end of this year and the Mercyful Fate DVD set would probably hit the stores early next year.

 

Another project we've been working on is to create remastered versions of "The Spider's Lullabye" + "The Graveyard" + "Voodoo" + "House Of God". Andy La Rocque is undertaking this project at his Sonic Train Studio in Sweden, and so far I have heard his version of "The Spider's Lullabye" and it kicks some serious ass. It was as if I was listening to a brand new album, it sounded exactly like it should have sounded back when it was released (we did not at that time master our albums ourselves, and let me tell you, they suffered by it). For the first time ever, I heard all the things we actually recorded (certain vocal harmonies and guitar overdubs; all the details are there now). In my opinion, this one is gonna be a MUST HAVE. You know I wouldn't say this if it wasn't true. Andy has just told me that the remastered version of "The Graveyard" is in the mail for my approval. Once I've listened to it, I'll let you know how it turned out.

 

There is another project in the making which I unfortunately cannot speak about yet. If it comes true though, it will be a very big thing for King Diamond/Mercyful Fate. It is not a new Mercyful Fate album or tour, but it is something that could be very big for us. It is more like being a part of someone else's VERY BIG project, and which can only be announced by them.

 

As you can probably see, I have not been lying on my back the entire time since I last wrote to you.

 

Before I finish, I sincerely want to thank you all for the unreal support you give us. You are by far THE BEST!!!

 

Stay Heavy,

 

King.

 

-------------------------

 

Do jaja,Kralj je bolje,znachi verovatno ce biti turneje sledece godine i dace bog da dodje i kod nas

A i ovi DVD-i kada izadju,bogami,moraju se posedovati na originalu.

OVo za remastere ce isto biti znaimljivo.

Ali zhivo me znaima na kakvom se to specijalnom projektu radi,i sa kim...

 

 

:rockdevil::rockdevil::rockdevil:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

King Diamond has issued the following update:

 

"Now that it's been made official, yes, I will participate in the tribute to Dimebag at Ozzfest. It's an honor to have been asked to participate, and my back is steadily getting better, definitely good enough for a short appearance, and it couldn't be for a better cause.

 

"I live only 7 minutes by car from the soccer stadium where Ozzfest takes place, so there is no way in hell I would miss this opportunity to pay tribute to Dimebag.

 

"I do have to say though, that my back is not yet fit to undertake a full KING DIAMOND tour.

 

"I know it sounds like I'm saying the same thing over and over — 'my back is steadily getting better' — but let me assure you all that it is significantly better and really getting stronger and stronger week by week!!! There is nothing I'd rather do than get back on the road, but it has to be for good and not just for a week or two and then find out that we took a stupid chance by doing it too soon.

 

"A few other good news:

 

"Massacre Records have taken their option for another KING DIAMOND album. Negotiations with Metal Blade Records to extend the KING DIAMOND recording deal has been completed, and are practically ready to be signed. Further, contracts between KING DIAMOND and MERCYFUL FATE, and Metal Blade Records and Massacre Records, have been agreed upon and are almost ready to be signed for a double DVD of KING DIAMOND and a double DVD of MERCYFUL FATE, consisting of mainly never before seen private recordings in very high quality (KING DIAMOND 1986-1990; MERCYFUL FATE 1982-1984). If all goes well, the KING DIAMOND DVD set might hit the stores before the end of this year and the MERCYFUL FATE DVD set would probably hit the stores early next year.

 

"Another project we've been working on is to create remastered versions of 'The Spider's Lullabye' + 'The Graveyard' + 'Voodoo' + 'House Of God'. Andy La Rocque is undertaking this project at his Sonic Train Studio in Sweden, and so far I have heard his version of 'The Spider's Lullabye' and it kicks some serious ass. It was as if I was listening to a brand new album, it sounded exactly like it should have sounded back when it was released (we did not at that time master our albums ourselves, and let me tell you, they suffered by it). For the first time ever, I heard all the things we actually recorded (certain vocal harmonies and guitar overdubs; all the details are there now). In my opinion, this one is gonna be a MUST HAVE. You know I wouldn't say this if it wasn't true. Andy has just told me that the remastered version of 'The Graveyard' is in the mail for my approval. Once I've listened to it, I'll let you know how it turned out.

 

"There is another project in the making which I unfortunately cannot speak about yet. If it comes true though, it will be a very big thing for KING DIAMOND/MERCYFUL FATE. It is not a new MERCYFUL FATE album or tour, but it is something that could be very big for us. It is more like being a part of someone else's VERY BIG project, and which can only be announced by them.

 

"As you can probably see, I have not been lying on my back the entire time since I last wrote to you.

 

"Before I finish, I sincerely want to thank you all for the unreal support you give us. You are by far THE BEST!!!"

 

+ + +

 

Mene iskreno vishe interesiraju ovi DVDi i ova kolaboracija neg' turneja :mrgreen: Skeptik sam da bi ga neko doveo opet ovdi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
da li neko moze da napise kakva je bila set lista Kinga kada je bio u BG-y

 

 

Abigail scenografija

1. Funeral (playback), King je odglumio

2. Arrival

3. A Mansion in Darkness

4. Family Ghost

5. Black Horsemen

6. Spare This Life (playback)

7. Mansion in Sorrow

8. Sorry Dear (playback)

valjda ovde skinuše ogradu

9. Come to the Sabbath

10. Eye of the Witch

11. Sleepless Nights

The Puppet Master scenogafija

12. Blood to Walk

13. So Sad

14. Living Dead (outro playback)

 

prvi bis:

Them scenografija

15. Welcome Home

16. The Invisible Guests

 

drugi bis:

17. Halloween

 

treći bis:

18. Evil

 

Ovakvu setlistu je neko napisao par strana unapred, valjda je tachna.

Edited by power slave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...