Jump to content

Emperor


WS

Recommended Posts

I Am The Black Wizards icon_rockdevil.gif - prva pesma od Emperora koju sam cuo + odlican gitarski rif na pocetku icon_rockdevil.gif

Thus Spake The Nightspirit - veoma zarazna klavijturska deonica icon_rockdevil.gif

Night Of The Graveless Souls - takodje jedna od prvih pesmica koje sam cuo icon_rockdevil.gif

Decrystallizing Reason - kao sto rekose kolege pre mene, odlicne deoncie a pogotovu oko 4:00 icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Into the infinity of thoughts - zbog sinth rada i atmosfere kao i na celom ITNE-u. (svaki navedeni razlog je "između ostalog")

The acclaimation of bonds - opet zbog sinth rada nakon prve strofe

With strength I burn - Clean vokal + srednji narativni deo + text

Elegy of Icaros - Gitarske deonice na sredini pesme + uvod

The Wanderer - Jedinstvo gitare i sinth-a

Depraved - opet sinth (kao violine) zajedno sa gitarom i opštim grove-om.

 

 

Ovo je ono što mi trenutno pada na pamet ali ruku na srce, mislim da nemaju stvar za koju mogu reći da mi se ne sviđa a da ne ispadnem totalni lažov. Moglo bi se shvatiti da volim Emp samo zbog klavijatura ali nije baš tako. No, to mi je ipak najbolji deo svega a sve (od textova preko gitara do bubnja...SVE!) je tako da bolje ne može biti.

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mnogo vishe volim live verziju.

 

Možda zato što je produkcija na studijskoj verziji tr00 neKro Grim Satanic blakk metul sa sve šumovima kao ravnopravnim instrumentom? ph34r.gificon_smile.gif

 

 

Ready for something oldeeerrrrr?Let Trym introduce this one to!!!NIGHT OF THE GRAVELESS SOOOUUUULS!!!!

 

Lepo je on to najavio ali me zasmejava što svaki put na tom koncertu kada je rekao "IX Equilibrium", trgne glavu na gore. icon_smile.gif Bolje da ćuti i svira i peva. icon_smile.gif A i ono pucanje glasa na Icaros-u. icon_mrtav.gif Ili ono "I wunt yo to riiili BANG yer heads on dis one!" icon_smile.gif

 

Ma,dobar je Ihsahn bez obzira na provale. Još je bolji zbog toga.

 

icon_smile.gif

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

U je zaboravio sam na Night of the Graveless Souls!I mnogo vishe volim live verziju.

Ready for something oldeeerrrrr?Let Trym introduce this one to!!!NIGHT OF THE GRAVELESS SOOOUUUULS!!!!

To kolega icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Znaci najbolji live black metal album u istoriji icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncert jeste fenomenalan ali nekako...em u jako malom prostoru,em budale u publici...a i izbor kadrova baš i nije neki. Ipak,najbitnija je svirka a ona je fenomenalna. E,da...još jedna zamerka za DVD...zvuk je jako TIH! Treba poprilično pojačati i DVD i TV da bi bilo zadovoljavajuće. A i extra-materijal na DVD-u je tužan.Da imam kopiju,ne bi se bunio ali original...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncert jeste fenomenalan ali nekako...em u jako malom prostoru,em budale u publici...a i izbor kadrova baš i nije neki. Ipak,najbitnija je svirka a ona je fenomenalna. E,da...još jedna zamerka za DVD...zvuk je jako TIH! Treba poprilično pojačati i DVD i TV da bi bilo zadovoljavajuće. A i extra-materijal na DVD-u je tužan.Da imam kopiju,ne bi se bunio ali original...

aj pali onda ne uzimam icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Quorthon je isto fenomenalan muzicar, mada je on vise od pukog black metal muzicara, on je otac black metala i otac viking metala, veoma kreativan covek, stvarno mu se divim.

Ihsahn je takodje svojim radom na neki nacin premostio granice klasicnog black metala (Satana, produkcija iz bureta i sl.), vec je u svoju muziku ubacio elemente klasike, kao i drugih metal zanrova. Pogledajte npr IX Equilibrium i Prometheus. Neobrazovani, napaljeni blacker koji pije krv u ime satane onako nesto ne bi smislio ni za 20 godina.

Varg je lud ko struja ali ga postujem kao muzicara jer njegova muzika uspeva da kod slusalaca proizvede jaka osecanja, iako je veoma jednostavna. Sad bas ne volim toliko njegovo arlaukanje "riba mi odgrizla kurac, upomoc" ali moze da prodje. Uklapa se u celu muziku i stvara ledeno hladnu atmosferu.

Dani Filth ph34r.gifph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa fillex-om.

 

Ipak, i Ihsahn je isto tako više od pukog black metal muzičara (ali je i to,kao i Quorthon). IX Equilibrium bi mogao da se okarakteriše kao nešto što poseduje i tu neku viking odrednicu. Prometheus je opet taj neki epic i nema puno dodirnih tačaka sa black-om. A tu je i "A fine day to die" obrada što je verovatno najbolja viking pesma ikada. Mislim,na kraju krajeva, Ihsahn se nikada nije ustručavao da kaže da mu je Quorthon jedan od idola i uzora.

 

Varg je previše tr00. Toliko tr00 da to nije zdravo. icon_smile.gif Muzika mu je fenomenalna,ali kao što f. reče, "riba mi odgrizla kurac,upomoć!" nije za svačiji ukus. icon_smile.gif

 

 

Dani Filth icon_rolleyes.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Vidim pricalo se omiljene pesme. Ajd i ja:

 

I Am The Black Wizards - jeste njihova najpopularnija pesma ali je izuzetna. Atmosfera, riff...uff

Cosmic Keys To My Creation And Times - isto kao i za prethodnu

Inno A Satana - sta reci vise

Thorns On My Grave - lep ali opet emperorovski iscasen riff i odlicne synth deonice, tekst

In The Worldless Chamber - briljantan tekst kao i uvek, fenomenalna atmosfera

Wih Strenght I Burn - odlicna melodija, synth linija preko podloge, ritam, clean vokali. Predivno.

Curse You All Men - zestina i melodicnost u isto vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...