Jump to content

HammerFall


Pagan Saviour

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Delimično se slažem sa prethodno iznetim. Međutim, mislim da je naša svest već predodređena na nešto što očekujemo. Tako, gledajući neki zanimljiv film, slušajući dobru muziku ili čitajući interesantnu knjigu, stvaramo neki model ili šablon koji i nadalje očekujemo. Slažem se da je Legacy of Kings (i ne samo on) neverovatno dobar album, ali ne mogu da se složim da su Hammerfall loši muzičari i da prave slabe albume. Ako o nekom propadanju i "prodaji" možemo pričati, ne moramo dalje ići od tzv. Metallice, koja danas izgleda i zvuči razočaravajuće u odnosu na osamdesete i prvu polovinu devedesetih.

Elem, Hammerfall sam pratio od samog početka, i iskreno, do 2016. (Built to Last), još je nekako i išlo. Album Dominion je bio za mene, jednostavno, neprihvatljiv, ali opet ne znači da i tu nije bilo nekih dobrih momenata. Sledeći album Hammer of Dawn, malo bolji, ali opet "ravna linija", sa ipak nekoliko dobrih pesama, ali tek toliko.

Ovaj album mi se, na prvi pogled/slušanje dopao, trebalo mi je pet, šest slušanja da ga ukapiram, i smatram ga veoma dobrim izdanjem. Da, nije kao pre 20-tak godina, ali nismo ni više.

Poslšajte malo novija izdanja ostalih bendova. Judas Priest je uspeo da napravi dobra dva albuma (poslednja dva), samo čini mi se da su oni redak izuzetak.

I na kraju - opet će Hammerfall napuniti bilo koju lokaciju kada sledeći put dođe. Ko se seća Fabrike 2018., zna o čemu pričam...

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...