Jump to content

Therion


Kakashi

Recommended Posts

Svaka tebi cast. Nisam se nikad previse bavila Therion tekstovima, jer me vise zanimaju sa stanovista muzicke teorije, ali si me podstakao da se malo pozabavim i time icon_wink.gif

Da li slucajno znas sta je tacno propovedao Rasputin koji se pominje u The Khlysti Evangelist? icon_confused.gif

Nisam tražio objašnjenja zbog Therion ili bilo kog drugog benda, već sam nabasao na dotične pojmove čitajući knjige i spise o magijama, paralelnim svetovima, mitologijama i istoriji... Takođe, sasvim slučajno sam naleteo na knjižicu koju koriste Therion kao glavni izvor informacija u tekstovima. ph34r.gif Dakle, prvo je počelo interesovanje za takve stvari, a Therion su tek kasnije počeli sa takvim pripovedanjima.

Rasputin~ poznati "bludni monah" kako je nazvan u većini enciklopedija. Nije nešto propovedao, bio je poznatiji kao vidovit čovek, zatim po tome što je bio savetnik poslednjem ruskom caru [zaboravio sam ime] i da je predvideo pojavu komunizma, pa čak i godinu pada istog, uspon&pad Hitlera i mnoge druge stvari. A ono na šta se Therion najviše primaju odnosi se na njegovu unutrašnju volju/energiju/mračnu stranu/magijske obrede/kako god~ otrovali su ga zbog njegovih ideja ["Sotoninih reči"], ali nije umro jer, jednostavno, nije hteo. Optužen je da je Satanin sluga i pogubljen je [upucan je preko 100 puta i vezan na ogroman kamen, bačen u zamrznutu reku].

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

THERION To Begin Pre-Production For New Album Next Week

 

Sweden's THERION will be starting pre-production for the new album next week, according to a posting on the group's official web site. "The recordings will be interupted to do some festivals in March," the posting adds. "There will be some surprises on stage on the MetalMania festivals..."

 

THERION are one of the bands confirmed for the MetalMania 2006 festival, set to take place March 4 at Spodek in Katowice, Poland. Other acts scheduled to appear at the event include ACID DRINKERS, ANATHEMA, CALIBAN, HIERONYMUS BOSCH, HUNTER, MOONSPELL, NEVERMORE, PAINMUSEUM, SOILWORK, U.D.O. and UNLEASHED.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
skoro svi albumi su mi super,a najdrazi mi je Secret Of The Runes.

to! ne mogu da verujem da je neko pomenuo secret! icon_mrgreen.gif

to je prvi album therion-a koji sam u zivotu preslusala i koji mi je do dan danas najomiljeniji, iako mi u poslednje vreme najbolje lezi symphony masses icon_rockdevil.gif

btw, varg, ja imam original i lemuriu i sirius evotigana.gificon_smile.gif

@Planet_Hell - de si bojane kuco stara icon_biggrin.gif kakav je snimak iz portugalije? slaba sam sto se tice video snimaka, moracemo to da ispravimo icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

joj koncert rula!!!

to je period posle vovina i vecjina pesama je s tog albuma

aaa

kvalitet snimka je losh, zvuk tu i tamo ali kako mocjno izgleda... 3 pevaljke mmmmm superishka

 

@kali: naravno da cje da ispravimo... chucjemo se...

ja dolazim u bg 10.2. ali ne mogu ti tada narezati...

videcju da ti poshaljem po Ivani nekako icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

to! ne mogu da verujem da je neko pomenuo secret! 

to je prvi album therion-a koji sam u zivotu preslusala i koji mi je do dan danas najomiljeniji, iako mi u poslednje vreme najbolje lezi symphony masses 

btw, varg, ja imam original i lemuriu i sirius

 

Orignali,a?

 

musik19.gifmusik19.gifmusik19.gif

 

Meni je Secrets.. najbolji kako zbog muzike, koja je bas dobra, tako i zbog same tematike..nordijska mitologija zakon! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

thnx icon_rockdevil.gif

i jel se zna vise datum izlaska novog albuma?

Ne zan da li ce imati potrebe bar do leta bilo st ada izdaju, jer je izasla ona prevaja Atlantis Lucid Dreaming koja moze da drzi vodu neko vreme. Dve do tri godine moze da se saceka za album koji bi trebalo da bude dobar kao vecina prethodnih prethodn. Christofer erovatno ima nekih novih ideja .. nadam se da ce nas osim sa novim therionom iznenaditi jos nekim albumom Demonoida ili mozda necim sasvim trecim. Imam apsolutno poverenje u nejgovu kreativnost i uveren sam da cemo se jos naslusati gomile odlicne muzike ovog genijalca icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...