Jump to content

Immortal & Abbath


Frankenchrist

Recommended Posts

pogotovo onih bendova koji su vecinom svoje karijere izbacivali BM albume.

To sto je neki bend NEKADA izbacivao bm albume, ne znaci da je svako govno koje sada izbaci bm. U tome je poenta.

 

To je bio prvi deo. Ovo za oreginalnost, to su ukusi, ali meni najoreginalniji BM albumi su izasli u 21-om veku(ne najbolji). Shvatam da manje postujesh na sve i svashta i vishe pratish zbivanja ovde na BM forumu, mozda bi i otkrio neki oreginalni i "smisleni" BM bend.

Ne bih rekao da je originalnost pitanj ukusa. Cim ti mozes da prepoznas neki drugi bend/album/pesmu/deo u jednom bendu, gotova je svaka dalja prica o originalnosti.

A to sto ja postujem vise na S&S ne znaci uopste da ja ne dolazim na ovaj podforum. A da otkrivam nove originalne i smislene, cemu? Prosli su moji dani decastva i traganja za muzikom. Prvo sto bm jednostavno NE MOZE vise nista novo da ponudi, a drugo, i da moze, morao bih da preturam po jako velikoj gomili smeca, da bih nasao nesto sto mi se svidja, a to mi se iskreno, ne radi. Pre cu ponovo da preslusam nesto provereno.

 

 

onda ni possessed nije dm

Pa i nije. Ako je Bathory i imao par bm albuma na pocetku, to ne znaci da su svi albumi bili bm, a vise je onih koji nisu, prema tome, ne pripadaju ovde, jer po toj logici, treba i Sodom ovde da stavite, jer je i njihov prvi album bm po takvoj definiciji bm-a (koju ja ne prihvatam). Ajde sad sve da stavimo u black, zato sto ima necega sto se danas koristi u blacku. Opet dolazimo do Mejdena. Ajde da otvorimo po temu o njima na svakom podfroumu jer su imali najveci uticaj na metal kakav danas poznajemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to sto ja postujem vise na S&S ne znaci uopste da ja ne dolazim na ovaj podforum. A da otkrivam nove originalne i smislene, cemu? Prosli su moji dani decastva i traganja za muzikom. Prvo sto bm jednostavno NE MOZE vise nista novo da ponudi, a drugo, i da moze, morao bih da preturam po jako velikoj gomili smeca, da bih nasao nesto sto mi se svidja, a to mi se iskreno, ne radi. Pre cu ponovo da preslusam nesto provereno.

Исто то ја говорим. Прошле године ми је дојадило да се замајавам глупостима и спалио сам своју колекцију (јеботе, збучим као Принц). Издвојио сам неколико десетина албума које обожавам, остало је завршило у диму.

Edited by Куруз

Share this post


Link to post
Share on other sites

seven churches nije dm?moras prijatelju malo da odvojis subjektivno od objektivnog.ako je nesto po tebi prvi pravi album zanra neznaci da je i objektivno prvi.isto vazi i za bend.

takodje se i zalazem da,ako jedan behemoth koji ovako istorijski i nije bitan za metal,moze da ima temu i na dm i na bm,zasto nebi i bathory imao?ono u principu kad se drzimo zanrovskog dijeljenja muzike,koje je otislo davno u 3 p.m. onda moramo jesti ovakva govna.

 

sto se tice ostalog,manje vise se slazem sa tobom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

seven churches nije dm?moras prijatelju malo da odvojis subjektivno od objektivnog.

Pazi, ako neki bend sadrzi elemente onoga iz cega je nastao neki novi zanr, to i dalje ne snaci da taj bend pripada tom zanru. Pa od Pantere je nastao metal core, a Pantera nikada nije svirala metal core. Possessed je napravio elemente od kojih je nastao dm, ali sami po sebi nisu bili dm. Ono sto su oni svirali na pocetku, svirali su i Death i Morbidi, samo sto su ova 2 benda kasnije evoluirala u ono sto danas nazivamo death metalom. Ko zna, da je Possessed nastavio da svira, mozda bi bas oni bili ono sto su danas Morbidi.

 

Edit: idem da nahranim kera, vracam se za po sata, pa nastavljamo diskusiju. :)

Edited by Sisus

Share this post


Link to post
Share on other sites

opet grudasu izgooglaj pa vidi koji su bendovi prvi svirali dm,pa vidi objektivno misljenje.nije meni wikipedija i sl otac pa da se kunem u njih,ali ako je nesto ostalo u istoriji metala kao uopsteno misljenje i standard,valjda je to ono jedino objektivno sto se moze napisati.ne slazem se ni ja sa puno toga,ponajvise oko toga koliko su doors-i imali uticaja na metal,ali brate ako ti to kazu rahmetli john peel i kompanija ono valjda su oni bar pametni koliko i mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ja sta da guglam, a ni Wikipedia nije moja odrednica. Ono sto se u moje vreme smatralo power metalom, na Wikipediji je speed metal. Uzmi odslusaj Possessed, pa reci cemu su blizi, death metalu ili speed/thrash metalu, pa sam sebi daj odgovor na to pitanje. A i sve te podele je pravio ko zna ko, meni to nisu nikakve odrednice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Satyricon prvi. Mislim na zadnje albume.

 

Ja mislim da je u danasnje vreme postalo glupo gledati sta koji bend svira.Jebiga ako Mayhem snimi neki elektro gothic ako se nekome svidja slusace ga takvog kakav je a ne da se proserava 'prodali su se' i ostale gluposti.Mislim da je vreme tih umobolnih komentara i retardiranih i do smrti zakletih bm fanova donekle proslo.Satyricon je daleko od bm-a sada ali i kao takav meni ce i dalje biti jedan od najboljih bendova,navodim kao primer.Kao da je bitno koji ce biti zanr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je u danasnje vreme postalo glupo gledati sta koji bend svira.Jebiga ako Mayhem snimi neki elektro gothic ako se nekome svidja slusace ga takvog kakav je a ne da se proserava 'prodali su se' i ostale gluposti.Mislim da je vreme tih umobolnih komentara i retardiranih i do smrti zakletih bm fanova donekle proslo.Satyricon je daleko od bm-a sada ali i kao takav meni ce i dalje biti jedan od najboljih bendova,navodim kao primer.Kao da je bitno koji ce biti zanr

Ja sam se samo nadovezao na Superiusovu pricu da je bm umro pre 10 godina, inace, slazem se sa tim sto si rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Possessed nije death metal, Dissection je death metal!
Jeste da su death/thrash, ali Possessed su jebene legende i to je ono sto je najbitnije. Isto vazi za buljuk kultova koje ste nabrojali, mnogo je vazniji njihov uticaj na citave metal pravce nego sto ce sad neko da ih ukalupi. Ovakvih rasprava se do sada vodilo milion, i jos niko nije izasao kao pobjednik. Zato iskulirajte, ustedite sebi i ostalima vrijeme i koncetrisite se malo na norveske legende Immortal.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...