Jump to content

Immortal & Abbath


Frankenchrist

Recommended Posts

Demonaz - Promo 2007, Atmospheric Black Metal

 

Lineup:

Demonaz (Vocals, music & lyrics)

Abbath(Bass, Backing vocals)

Ice Dale (Guitars)

Armagedda (Drums).

 

 

Promo 2007

01 - Demonized

02 - Over The Mountains

03 - Under The Dying Sun

04 - Perfect Visions

 

full lenght album ce izaci tokom ove godine...

 

slusao neko?

 

ja skinuo, nije lose.. a i kako bi moglo biti lose kad su abbath i demonaz umesani

 

evo link Demonaz - Promo 2007

 

Neznam kolko je ovo Atmospheric Black, posto mi vishe lici na neki progresiv metal, ali mnooooooooooooogo je dobro, bash mi se dopada. Ovaj promo me je odusevio. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Да наставим своје хвалоспеве и продубим анализу албума "At the Heart of Winter" ...

Слушајући пажљиво (додуше, увек га слушам пажљиво јер ми увек нешто ново падне на памет, врло инспиративна музика, заправо) песму "Tragedies Blows At Horizon" и њен други акустични део који почиње на 7:00, секвенца која стартује на 7:26 - просто ми је невероватно да је лик ЈЕДНОМ ЈЕДИНОМ гитаром створио онакву атмосферу, онакав бескрајан храм од глатког, гранитног леда, где се сумраком улази у трансцендентално путовање и истинску медитацију.

Какав лик, човече!

Која идеја!

За то бендовима требају читави оркестри, тоне клавијатура, хорова, свега и свачега а овде - једна гитара!

Невероватно.

Ово је тако добар пример генијалности у хеви металу - "At the Heart of Winter".

Abbath.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да наставим своје хвалоспеве и продубим анализу албума "At the Heart of Winter" ...

Слушајући пажљиво (додуше, увек га слушам пажљиво јер ми увек нешто ново падне на памет, врло инспиративна музика, заправо) песму "Tragedies Blows At Horizon" и њен други акустични део који почиње на 7:00, секвенца која стартује на 7:26 - просто ми је невероватно да је лик ЈЕДНОМ ЈЕДИНОМ гитаром створио онакву атмосферу, онакав бескрајан храм од глатког, гранитног леда, где се сумраком улази у трансцендентално путовање и истинску медитацију.

Какав лик, човече!

Која идеја!

За то бендовима требају читави оркестри, тоне клавијатура, хорова, свега и свачега а овде - једна гитара!

Невероватно.

Ово је тако добар пример генијалности у хеви металу - "At the Heart of Winter".

Abbath.

Otkud znas da je samo jedna gitara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj dio je uradjen uz neke propratne zvucne efekte(reverb, eho, procesor?) i malo klavijatura.. ali svejedno, momenat ciste genijalnosti Abatha. Kao i citav ATHOW album, uostalom. Zanimljivo kako me taj njihov zajebantski(da ne kazem retardni) izgled nikad nije odvratio imalo od njihove muzike. Mozda predrasuda, ali mi cesto neskladni imidz benda ne dozvoljava da se udubim u muziku onoliko koliko bi trebalo.. ali kad god upalim neki album Immortala, bukvalno kao da ispare oni presmijesni momenti sa spota Blashyrkh(posebno trckaranje preko brda sa gitarom u ruci). Ice tea black metal :) Definitivno velikani black metala, i mislim jedini iz te nordijske lige bendova koji su zaceli BM, a da niko od njihovih clanova nije zaglavio u zatvoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo kako me taj njihov zajebantski(da ne kazem retardni) izgled nikad nije odvratio imalo od njihove muzike. Mozda predrasuda, ali mi cesto neskladni imidz benda ne dozvoljava da se udubim u muziku onoliko koliko bi trebalo.. ali kad god upalim neki album Immortala, bukvalno kao da ispare oni presmijesni momenti sa spota Blashyrkh

Сасвим се слажем, имам потпуно исти став према овоме.

И о тој једној гитари: Део од 7:26-7:50 је једна гитара, ок - ефекти али и даље једна гитара, касније додаје још једну гитару али то је мање-више то, део који сам описао - не чујем ништа друго.

У крајњој линији, то можда није ни важно (иако стојим при томе да је једна гитара! :)).

Диван албум.

:da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сасвим се слажем, имам потпуно исти став према овоме.

И о тој једној гитари: Део од 7:26-7:50 је једна гитара, ок - ефекти али и даље једна гитара, касније додаје још једну гитару али то је мање-више то, део који сам описао - не чујем ништа друго.

У крајњој линији, то можда није ни важно (иако стојим при томе да је једна гитара! :)).

Диван албум.

:da:

U krajnjoj liniji, potpuno je nebitno koliko gitara. A to sto mi obozavamo da vrsimo totalnu disekciju muzickih dijela je druga stvar :) Mada vidis, tvoje zapazanje da genijalnost jedne ovako proste dionice(uslovno receno-jedna gitara, malo efekata..) prevazilazi razne orkestralno-klavijaturske pokusaje dostizanja istog stepena atmosfere, je sasvim na mjestu. Sad bi mogli otvorit raspravu zbog cega totalno upeglana produkcija oduzima dio atmosfere u ovakvoj vrsti metala, ali javice se anti-kvlt crew tako da je bolje ne pocinjati.

 

Nemam sad neka prevelika ocekivanja kad je u pitanju novi album. Ali opet, racunam da nece razocarati. Izlazi do kraja godine, ne?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je vazno da uzivam u muzici i osjetim odgovarajucu atmosferu, eventualno skapiram sto je pjesnik htio da kaze i pokaze - i nije bitno jel to uradio sa 2 riffa po pjesmi, vesh masinom i telefonskom sektetaricom, ili je koristio usluge prashke filharmonije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Sad odgledah Abbathove lekcije sa Guitar World-a.

Genijalno kakvu chovek atmosferu ume da napravi sa samo par riffova!

A i vidi se kako on uzhiva u toj muzici,pogotovo na One By One,kada je krenuo da pravi one njegove face. :)

Inache chovek me zadivio kako je zajebantski opushten,a i plus mu je shto su mu neki od uticaja Kiss,Van Halen i Manowar. :rockdevil:

 

Nego,zna li se kada ce novi album?

Na tim lekcijama je svirnuo jedan zanimljiv riff sa novog albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...