Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Ružni ili ne u proseku im je cena 8000$... ako ćeš ono koliko para = muzika, to ti je to... I nemojte se zajebavati sa plastikom, možda dobro radi na pojačalu i (ili) procesoru, ali je u svirci teško sranje. Probao sam jedan Cort sa Luthite telom i sam bas kao takav radi opasno, ali ga uživo pojedu gitare i bubanj, jednostavno nestane onaj ton koji si čuo dok si svirao sam... Musicman Stingray npr. je druga priča... Pre kupovine bilo kakve plastike dobro razmislite. Bolje najlošije drvo nego "najkvalitetnija" plastika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikad mi nije bilo jasno zasto je nekome bitan izgled gitare? ok, razumem slucajeve tipa gitara ofarbana u roze i na njoj pise "the one who plays me is gay" icon_smile.gif ali ako je neka mormalna farba i to... koga je briga ako je zvuk dobar i ako lezi u ruci?

E vidis, to ti je k'o da si pitao zasto je bitno kako se neko oblaci, sve dok je toplo ili udobno, bitno je zato sto to definise tvoj muzicarski imidz.

Kao i kod oblacenja imas ljude koje vole da se isticu, bilo da je pravac na koji ciljaju glam, goth, urban-nu, pank, ol' school rock, whatever... Za svaki se nadje po neki oblik, boja i zvuk instrumenta koji odgovaraju. Isto kao i kod oblachenja, imas ljude kojima je bitno chisto da imaju nesto, i takve ljude ovi iz prve grupe nazivaju najcesce "prosecnim" ili "obicnim". PoJenta je da imas ljude koji vole da shtrche, i one koji ne vole, ili ne razmisljaju o tome. I to se onda prenese na instrumente.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim cemu ovo predrkavanje,svaki bass preko 4 zica je pozerski icon_smile.gif ,kad malo pogledam uglavnom svi najbolji basisti sviraju cetvorozicane,Pastorius,Sheehan,Wootem,Stu Ham,...

ili flea... ima ljudi koji misle da moraju da rade takve stvari da bi dokazali drugima kako su umetnici i kako su baje... gluposti... nijedan od njih ne moze da prismrdi jaco-u... a to je zato sto nemaju DUSU!!! svi su oni baje tehniacari, i wooten i sheenan i dickens i burbridge i jos mnogo njih... ali sta to vredi kada flea i pastroius mogu da im prave malu decu sto se tice iskazivanja na instrumentu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

stvarno je jebo kevu, sta ko qrac 4, 5, 10... jedna zica i nek ide zivot...

kako li se svira onaj bas sa 12 zica, verovatno treba hirurskim postupkom produziti prste...

 

Znaci sto vise vrsta drva to bolje,extra.

ne kapiram sta ces time da postignes samo rizikujes da ce da ti se pokrivi gitara...

koja je svrha praviti gitaru od vise vrsta drveta, bas bih voleo da znam?

da nije mozda zvuk drugaciji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ha

ima svrhe kombinovati neke vrste drveta, ne samo zbog izgleda, mada rizik za "krivljenje" gitare postoji samo ako drvo nije adekvatno pripremljeno, mada je cinjenica da ce razne vrste drveta razlicio reagovati na promjene vanjskih uslova

 

jednostavnije je ipak bolje icon_da.gificon_da.gif

 

svirao sam i ja bass od LUTHITEa i dok si sam i dok slapas radi kako treba (kao sto rece Sasa) ali je u ukupnom zvuku Qrac

to je bio Ibanez (ne mogu se sad sjetiti modela) i bio je jako skup i NIJE vrijedio te pare

drvo RULES!

 

a sto se tice ovih bolesnih bassova-MISLIM STVARNO icon_rolleyes.gif

treba bash biti pacenik za nesto takvo

4 zice su to, eventualno imati i jedan petak zbog H zice i to je to

 

@Livnica

sorry nisam vidio PICKGUARD (ne mozes svaki put postovati trijezan na forumu no.gifno.gif )

Plasticni su mi lijepi na Fenderima (kod mene je samo ukrasni momenat, ne drzi magnete), ali sam ipak fan full drvenog tijela sa rupama za magnete

a i ljepse je

recimo neki ash/jasen je jaaaako lijep za tijela i daje predivan i prozracan zvuk, u kombinaciji sa maple/javor vratom pogotovo

 

nesto ovako mozda

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

a moram se oglasiti i za onaj aluminijski vrat

ono je najveci kretenizam koji sam vidio

normalno je da ce metal reagovati na promjenu temperature gotovo trenutno dok drvo ipak "dise" i sporije reaguje na promjene temperature i vlage u vazduhu

 

grafit je OK (ne moras da brines oko zima/ljeto promjene), mada ja sam ipak za klasiku

JAVOR icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da Maple i cak mesavina Maple i Rosewood e to je extra meni.

Sto se tice bassova ima jedan kao dvanestica gitara znaci ok ali kad vidim ovo brate ma daj niko tolko ne koristi te donje zice.

A uvek ispadne tako da su skupi i sranje,zajebi ti te basseve najbolji su Musicman,Fender,Lakland i cak onaj Peavey.

Koji ce mi djavo neki bas vise sa 5 zica,zbog akorda pretpostavljam ali to zvuci kao super a ustvari katastrofa.Ima likova sa 5 zica kao sto su Marcus Miller,Reggie Hamilton(valjda se bese tako zove) ali mislim da bi i Jaco presao na 5 zica da je ziv.

Za sad naucimo prvo sa 4 pa cemo instalirati mi jos jednu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da dobro mislis.

 

Nije neophodno kombinovati sto vise vrsta drveta. Dve su sasvim dovoljno. Bitnije je da covjek zna sta zeli od tog basa, a ima i do izbora magneta, mosta,...

I naravno, kao sto Sasa kaze: ZVUK JE U PRSTIMA! icon_da.gif

I trzalica i trzalica... musik19.gif

 

A sto se tice ovog Sadovskog sa slike, vjerujem da razbia, ali mi je nekako malo pragova. Jebi ga, navikao sam na 24.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...