Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

jel si ti tako surov prema svima koji su mladji...ti si od onih sto demoralisu omladinu... salim se, ovo je cak i bilo previse pristojno...

 

nije ovaj deckonja kriv, ali izgleda da je imao prilike da bude na nekoj nesrecnoj svirci sa nekim pavijanima koji zloupotrebljavaju instrumente, a on je kao malo bolji od njih...

pa je odnegde shvatio da sve te nesrece dolaze ovde na temu za basiste...

ili jednostavno preterani komplexi naprave cudo od coveka...

 

ps. pentagram je sekta neka, jeste i ja sam to cuo...ded metal - to je opasno....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel si ti tako surov prema svima koji su mladji...ti si od onih sto demoralisu omladinu... salim se, ovo je cak i bilo previse pristojno...

 

nije ovaj deckonja kriv, ali izgleda da je imao prilike da bude na nekoj nesrecnoj svirci sa nekim pavijanima koji zloupotrebljavaju instrumente, a on je kao malo bolji od njih...

pa je odnegde shvatio da sve te nesrece dolaze ovde na temu za basiste...

ili jednostavno preterani komplexi naprave cudo od coveka...

 

ps. pentagram je sekta neka, jeste i ja sam to cuo...ded metal - to je opasno....

De,de

Kao prvo ja sam otprilike tvoje godiste,tako slobodno prestani da me nazivas klinac.

Drugo ,da bio sam ne na jednoj vec gomilu svirka koje su bile stvorene izmedju fanova Rocka i Metala i muzicara(kojih je bilo svega u 2 benda od 6 i to po jedan clan iz dva benda,ostali su svi bili fanovi i samo sviraju radi fore).Tako da od 2002 do danas nisam odslusao nijedan do jaja bend.Ne zato sto ne sviraju Purple ili bilo sta sto ja slusam nego zbog kvaliteta.I slazem se da na YUmetal dolaze bolji i losiji muzicari i fanovi koji se prave da sviraju nesto,koji inace mogo popuju.

Trece ja sam prestao vec neko vreme da se uopste bavim Purple-om,sad trenutno sam u jazz i funk svetu i ucim sviranje bez slepa u funk-jazz maniru.

Cetvrto dok si se ti Sasa Dine pravio da sviras ja sam lepo odlazio na koncerte nasih YU legendi ,upoznavao ih i slusao kako to rade.Tako da nemoj ti meni tu da pricas ko da sam ja odjuce.

Peto ne moze covek isto da svira pesmu ,to je jednostavno u prirodi svih nas i zbog same te doasade da svira opet isto on improvizuje.Tako da tezgarenje je nesto drugo.Evo npr. tezgarenje,kad sviras u vise bendova zbog para .Da nema te session-e ja bih Sasu nazvao tezgarom,ali posto je ocito imao sa odlicnim sviracima session onda necu reci ,da ne bi pogresio zbog svoje brzopletosti.

Sesto ,ma Sasa tvoj ortak je jedan od izuzetaka.Sto se mene tice ja sam ti rekao stvarno sto znam o death metalu to su mi bar rekli ti sto to slusaju.I iskreno da nije dosadna muzika svirao bi,bolela bi me zadnjica zato sto slavi djavola ili bilo sta.

A sad glavno pitanje.

Samo da mi je znati kolko vas hoce da se bavi profesionalano bassom,tjs. ko ce to da radi do kraja zivota ili bar dok ne izgubi mogucnost sviranja?Kad sa nekima od vas pricam (ne mislim na Sasu) imam osecaj da neki od vas bas i nisu neki muzicari bassisti ,po govoru nego vise fanovi.

Ako cemo iskreno ko bi stavio bassistu iz Black Sabbath-a kao najboljeg bassistu u metalu kad prvi bassista Metalike je zasluzio tu titulu kolko dobro svira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sabbath-a kao najboljeg bassistu u metalu kad prvi bassista Metalike je zasluzio tu titulu kolko dobro svira.

Kao prvo,ti basisti imaju imena,"Geezer" Butler i Ron McGovney.

Geezer je legenda,uzor mnogim basistima,racunajuci tu i Cliff Burtona(na kojeg si ti verovatno mislio),kojem je pored Geezera najveci uzor bio Gedy Lee iz Rush-a.

McGovney-a nisam slusao,taj anonimus se ne vredi uporedjivati sa velicinom kakva je Geezer Butler.

Niko nije rekao da je Geezer najbolji u metalu,vec da je od stare garde jedan od boljih.

 

 

Kad si vec toliko pun hvala o sebi kao basisti,da li bi bio ljubazan da nam kazesh u kojem bendu svirash i gde mozemo da cujemo taj funky-jazz?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svirao sam u Highway Stars-ima,Barock i sad sviram u jos ne afirmisanim grupama.Ja sviram taj jazz funk stil ne cela grupa.A cuces ga na Voxstocku -blues festival u BG-u.

Izvinjavam se sto nisam napisao ime jednog najveceg metal bassiste Cliff Burton-a,bez uvrede ljudi.Pretpostavljam da si te uzore cuo od Cliffa negde snimljeno.

Ko je rekao da se hvalim,ako jesam onda sigurno sam to napisao zato sto su me u tom trenutku iznervirali neki ljudi.

Edited by Livnica

Share this post


Link to post
Share on other sites

.Pretpostavljam da si te uzore cuo od Cliffa negde snimljeno.

Da,cuo sam u jednom intervju-u,da su mu Sabbathi bili medju omiljenim bendovima,a nesto sam i citao na netu,tako da je to provereno,sigurno je vishe Geezer uticao na njega nego Glover mhihi.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Barock

Hheheh njih sam cuo jednom prilikom valjda icon_wink.gif Sada imaju ja mislim ubedljivo najmladjeg bassistu na sceni "deluje" kao da 10-13 god ima ?? icon_wink.gifpivopije.gif

 

Nego sta vi mislite o nemesis pojacalima i eden ???

Edited by Bole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hheheh njih sam cuo jednom prilikom valjda icon_wink.gif Sada imaju ja mislim ubedljivo najmladjeg bassistu na sceni "deluje" kao da 10-13 god ima ?? icon_wink.gifpivopije.gif

 

Nego sta vi mislite o nemesis pojacalima i eden ???

Ja sam probao jedan cabinet nemesis, nije loše radio... Nije kao (pokojni) Ampeg, valjda sam navikao na njega icon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gif ali nije mnogo lošiji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo ja sam otprilike tvoje godiste,tako slobodno prestani da me nazivas klinac.

nisam reko da si klinac...vrati se na moj post pa vidi...

 

sviro sam na nemesis pojacalu, americki proizvodjac, mnogo mi se svideo samo nisam imao 34 000 da ga kupim...i nije mu velika cena, ako skupim pare to pojacalo cu da uzmem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam reko da si klinac...vrati se na moj post pa vidi...

Ma nijesam tebi rekao.

 

Za coveka koji nabavio 8-zicani ,svaka cass.

 

Eden kabinet nije nesto a Nemesis je ok.

 

Ja sam bio prvi bassista pre malog Ivketa u Barock-u.

 

A koje rekao da je meni glavni uzor Glover keve ti Jevrosime?

Ja sam samo govorio da ima laku foru za svoje bass linije.

Meni Pasotorius ubedljivo najaci.a pored njega kao uzore imam Zorana Milovanovica,Lolu Andrijica,Vladu Samardzica,Marcus Miller-a,Ray Brown(kontrabasista) i jos neke koji su imali jednu do tri stvari gde su extra svirali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni Pasotorius ubedljivo najaci.a pored njega kao uzore imam Zorana Milovanovica,Lolu Andrijica,Vladu Samardzica,Marcus Miller-a,Ray Brown(kontrabasista) i jos neke koji su imali jednu do tri stvari gde su extra svirali.

A meni PRAISTORIUS laugh.giflaugh.giflaugh.gif Pa onda Vlada Jet, pa Vlada iz N-Zuba, pa Jelić iz YU Grupnjaka... Oni su imali nijednu do tri pesme gde su svirali (ili je neko drugi svirao) ili su pevali, ili su pravili krofne, jbg, ne mogu da lupam, ali kada bi mi bude teško, ili se izbedačim od droge i rakije, doći ću na YUM i potražiću sve postove tvoje, to je bolje od svih epizoda South Park-a, Mućki, Sledge Hammer-a, i Pythonovaca koje imam...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmmm...Imam pitanje za sve vas - da li je neko od vas naruchivao zhice preko neta , i mozhe li se to uopshte...?Meni su potrebne double ball end zhice i jedino shto u BGu mogu da nadjem su D'Addario 40 - 100 koje su uzhasno nekvalitetne , a ni debljina mi ne odgovara...Aj' pomazhite...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja ti debljina treba?Imas u BG-u kod onog Marica RotoSound double ball strings for bass.Samo sto kolko ja znam treba da ih narucis.Idi na Maric.co.yu za cenu.

Ako mene pitas kupi obicne Elixir zice imas ih u BG-u najbolje su.Cak 3-6 godina traju i ne gube zvuk ,meni vec godinu dana drze isti zvuk a sviram na bassu svaki dana u proseku po 8 sati.Kosatju 50 Eur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...