Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Znam da se vec raspravljalo,ali danas sam svirao nekog ibaneza,aktivni,cetvorozicani,nisam zapamtio koja je marka,mislim da je ovaj gsr model:

 

user posted image

 

probao sam ga i zvuci super (bar za mene koji sviram squier icon_cool.gif ),cena oko 280e-nov,pa me zanima kakva su vasha iskustva sa ibanezom,i da li je cena realna?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam neki slican model i nije mi se svideo, nekako nije imao dubinu tona... Vise je zvucao kao neka gitarica.... Onaj donji magnet je hvatao skoro sve i bio je mnogo blizu kobilice, pa pretpostavljam da je to razlog....

 

U svakom slucaju, ne bih preporucio jeftine aktivne basove....

 

Pogledaj Peavey ili neki Epiphone u tom cenovnom rangu, mislim da je to daleko bolja kupovina!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da se vec raspravljalo,ali danas sam svirao nekog ibaneza,aktivni,cetvorozicani,nisam zapamtio koja je marka,mislim da je ovaj gsr model:

 

user posted image

 

probao sam ga i zvuci super (bar za mene koji sviram squier icon_cool.gif ),cena oko 280e-nov,pa me zanima kakva su vasha iskustva sa ibanezom,i da li je cena realna?

(kom)presovani karton laugh.giflaugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ibanezovi GIO modeli su odlicni pocetnicki bassevi za malo para! pogotvo su preporucljivi za ljude kojima odgovara ibanezov nacin izrade vratova jer imaju skoro isti nacin konstrukcije kao i njihovi skluplji modeli! i ne prave se od kompresovanog kartona icon_smile.gif vec od agathis-a sto jest da nije neko drvo ali je drvo! a inace se danas bas retko koji instrument pravi od kompresovane piljevine!

ali istina je da taj GIO ima prilisno tanak zvuk... ali zato je odlican za slaping!

a sto se tice peavy-ja: ne znam na koji model VUCKO misli ali ako misli na onaj najjeftiniji (MILESTONE) onda nije bolji od ovog ibaneza, taj bass ima mnogo tanji zvuk od ovog GIO modela.

a sto se tice jeftinih aktivnih basseva, tu je vucko skroz u pravu, ali opet zavisi sta ti treba i kakvu muziku sviras!

inace bih za pocetak uvek preporucio SQUIERa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

(kom)presovani karton

verujem da je za tebe sranje,jer svirash music man,ako se ne varam icon_mrgreen.gificon_cool.gif

ali ja trazim nesto do 300e,a da je dobro,da imam para znam sta bih uzeo-warwick.

 

ali opet zavisi sta ti treba i kakvu muziku sviras!

inace bih za pocetak uvek preporucio SQUIERa!

sviram squier precision,dobar je za vezbu,ali kad odem na svirku,zvuk je ocajan,mutan no.gif

ovaj ibanez mi je delovao mnogo bolje od squier-a

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

@hail metal: kakvu muziku sviras? ako sviras neku brzu muziku onda ti je ibanez moja topla preporuka! ibanez-ovi magneti lepo razdvaju tonove (sto npr. squier-ovi ne radi), ali zato je squier dobar za lagane pesme gde je potreban prostoran bass!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I

a sto se tice peavy-ja: ne znam na koji model VUCKO misli ali ako misli na onaj najjeftiniji (MILESTONE) onda nije bolji od ovog ibaneza, taj bass ima mnogo tanji zvuk od ovog GIO modela.

a sto se tice jeftinih aktivnih basseva, tu je vucko skroz u pravu, ali opet zavisi sta ti treba i kakvu muziku sviras!

inace bih za pocetak uvek preporucio SQUIERa!

Mislio sam na Millenium koji kosta 240e 4 i 290 5.... Pokazao se kao mnogo bolji od Squiera (poredio sam ih , posto sam i ja pazario bas za tu lovu)...

Pored toga sto ima dosta diverzifikovaniji zvuk, ima one hum cenceling magnete, tako da za razliku id Squier-a ne krci kada mu je ukljucen samo jedan magnet....

 

U svakom slucaju dok ne obidjes radnje i ne probas sve nemoj nista da pazaris, jer sto kaze cr33p mnogo zavisi od toga sta sviras

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

verujem da je za tebe sranje,jer svirash music man,ako se ne varam 

ali ja trazim nesto do 300e,a da je dobro,da imam para znam sta bih uzeo-warwick.

 

jbg.. nije palo s neba... radim, pa se zaradi.. ali fora je u tome sto ja ulazem sav novac u opremu... ne kupujem kartone i pracke... stekam.. stekam pa se otvorim....

 

sto se tice warwick-a probao sam jedan sinoc ima dojaja punch.. izlaze dobro tonovi.. slap dojaja izlazi... ali mi g zica sranje zvuci... visoki kao da su plasticni (kao da su vestacki nafurani... ).. tako da konacn ocena je solidna stim sto meni i dalje MM razbija ne bi ga menjao za Wawick.. slican W sam probao i u Music Trade-u.. slicno je zvucao...

 

prave se od kompresovanog kartona  vec od agathis-a sto jest da nije neko drvo ali je drvo

laugh.giflaugh.giflaugh.gif

 

 

istina je da taj GIO ima prilisno tanak zvuk... ali zato je odlican za slaping

tanak zvuk != bass... bas sa prilicno tankim zvukom ne moze nikako dobro da zvuci u bandu... a slap na takvom bassu ce samo svucati ako slapujes solo... bez instrumenata... kao i relativno svaki bass...

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

tanak zvuk != bass... bas sa prilicno tankim zvukom ne moze nikako dobro da zvuci u bandu... a slap na takvom bassu ce samo svucati ako slapujes solo... bez instrumenata... kao i relativno svaki bass...

 

pivopije.gif

Ova ti valja, nema ništa dok se ne ubode Stingray illy Sterling, pa razgrne gitare u pičku materinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@hail metal: kakvu muziku sviras? ako sviras neku brzu muziku onda ti je ibanez moja topla preporuka! ibanez-ovi magneti lepo razdvaju tonove (sto npr. squier-ovi ne radi), ali zato je squier dobar za lagane pesme gde je potreban prostoran bass!

pa da sviram relativno brzu muziku,nesto tipa kao Metallica na Load-reload,u bendu sa dve gitare,tako da mi je potrebna neka ostrina,a squieru se potpuno gube tunovi,napr. prazna e zica se slabo cuje na svirkama,a potrebna je mnogo.

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo me kolege upravo sam se vratio iz Grcke sa skolom i naraavno odmah sam tamo posetio muzicke radnje.

CD shopovi nema sumnje da su bogatiji za nijansu ali zato kod Instruments shopova ubedljivo smo ih osisali.Nece ni da daju da isprobas bilo sta,a sto je najgore trazio sam neku bednu Yamahu(bez uvrede za one oni koji poseduju Yamahu).Kupio sam daire posto sam isao u jedan Drum store inace su jeftinije tamo nego ovde.

U svakom slucaju pokupio sam dosta iskustva sa jednim kolegom Grkom koji svira valjda neki Ibanez doduse svira samo one gradske pesme ali dobro icon_smile.gif

Aj uzdravlje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...