Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

za pocetnika je najbolje prvo da uzme par casova! da mu neko pokaze kako se pravilno drzi bass, postavljaju ruke na vrat, osnove muzicke teorije... jer ako to ne nauci na vreme posle ce mu biti mnogo teze da ih nauci, a to su stvari bez kojih se ne moze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

za pocetnika je najbolje prvo da uzme par casova! da mu neko pokaze kako se pravilno drzi bass, postavljaju ruke na vrat, osnove muzicke teorije... jer ako to ne nauci na vreme posle ce mu biti mnogo teze da ih nauci, a to su stvari bez kojih se ne moze!

saglasan sam,ali nisu svi u mogucnosti da priuste sebi casove,pogotovu oni koji su tek pukli pare na instrument,jer casovi nisu ni malo jeftini.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam se rasptivao kod nekog lika ovde u Subotici,i trazi cini mi se 10e za 1,5h, jebe keve kako svira,bez problema skida Wootena,Pastorrius-a,ali malo je skupo,mozda i odem cisto da mi pokaze neke fore kod slapa ili tapinga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leba ti, koji to tip u Subotici svira tappinge i Wootena? icon_confused.gif

Ja sam mislio da znam skoro sve muzičare tamo...

 

Nađi negde Armanda, čovek zaista jako, jako dobro svira bass, i zaista je školovan za razliku od mnogih samoproklamovanih profesora. I ne verujem da je mnogo skup...

 

Mada je meni 10 evra za sat ipo sasvim realno, ako je čovek zaista profesor...

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leba ti, koji to tip u Subotici svira tappinge i Wootena? icon_confused.gif

Ja sam mislio da znam skoro sve muzičare tamo...

 

Nađi negde Armanda, čovek zaista jako, jako dobro svira bass, i zaista je školovan za razliku od mnogih samoproklamovanih profesora. I ne verujem da je mnogo skup...

 

Lik se zove Ferenc,30-tak godina ima,valjda je isao u muzicku skolu za kontrabas,i kako mi je pricao upisao je dzez akademiju u Budimpesti,ali je mislim odustao.

 

za Armanda nisam cuo,raspitacu se,ima ovde dosta dobrih basista samo sto ne znam kako se zovu,znam josh za Zolta on drzi casove i bassa i bubnjeva i josh nekog instrumenta.

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Magneti definitivno nisu EMG. Telo i meni izgleda jako dobro. Materijal ne mogu da procenim na ovoj rezoluciji. Moglo bi da bude i od javora, jasena, jove, ili nedobog lipe...

 

Ništa ne nađoh na netu o ovoj marci. Treba pitati Nurga ili Dersu Uzalu...

 

I meni izgleda da je telo iz jednog dela, mada dok se bolje ne pogleda, ne možeš znati. danas se lepe folije sa teksturom drveta na tela od gitara, pa ni izgled godova drveta više nije merodavan... violent.gif ФАК ИТ!

 

Sve u svemu, deluje veoma pristojno.

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoj nikada da unapred pricas nesto sto nije tacno... ja imam gore navedeni bass... finis koji ja imam ni malo ne odaje plastican izgled kao ostali.. tako da ako si probao neki koji nije cinamon ne mozes reci tako nesto...

 

IZGLED nikada ali nikada ne govori kakav zvuk ima instrument...

 

niko ne osporava da je StingRay bolji.. naravno da on ima bolje civije, bolje drvo, boljiu kobilicu.. sve to mora da opravda tu cenu koliko on kosta.. ali kada poredis SUB gitaru koja je skoro duplo jeftinija i StingRay.. dobijas veliku razliku u ceni a malo u zvuku... tako da za manje pare mozes da dobijes gitaru koja se ne moze porediti sa bilo kojom drugom gitarom pa cak i skupljom od nje... jer kod MM za pare koje ulosis dobijas 100% zvuk... a ne kao kod mnogih proizvodjaca... cena nafurana instrument nista specijalno, ali bitno je da ima ime.. i da se ljudi pale na to ime...

 

inace skoro 80% muzicara nema sebi da priusti takvo zadovoljstvo.. onih 20% od koga je vrlo mali broj profi muzicara koji vec sviraju na prikladnim spravama a veliki je broj ljudi koji kao kupio a ne zasluzuje (mozda sam i ja taj slucaj al jbg ja volim da ulozim u opremu)... SUB pruza donekle to zadovoljstvo i dovodi ih skoro rame uz rame sa mnogim mnogo boljim spravicama...

 

i da ne duzim... relevantni su informacije profi muzicara koji su snimili preko 50 albuma.. treba videti sta oni sviraju i na cemu snimaju... samo oni su relevantni.. a ni tad necete dobiti i postici to sto su oni postigli bez celodnevnog vezbanja i maksimalne posvecenosti... dobar muzicar moze da svira i na veslu pa ce i dalje zvucati profi!!!!!

U pravu si za većinu stvari. Ozbiljno. Ali ne razumem što te toliko dotiče bilo koji iole negativan komentar na račun Sub-a? Ako je tebi do jaja bas, šta te briga da li je nekom to loš bass ili ne , pogotovo što niko nije ovde napisao da je loš....već samo da nije StingRay, već malo manje kvalitetna varijanta. Eto.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si za većinu stvari. Ozbiljno. Ali ne razumem što te toliko dotiče bilo koji iole negativan komentar na račun Sub-a? Ako je tebi do jaja bas, šta te briga da li je nekom to loš bass ili ne , pogotovo što niko nije ovde napisao da je loš....već samo da nije StingRay, već malo manje kvalitetna varijanta. Eto.

Cek zar nije lik rekao da je od plastike to je dovoljno za uvredu icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...