Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

icon_da.gificon_da.gif u pravu je covjek za Fendere icon_da.gificon_da.gif

ja sam jednom prilikom svirao meksickog jazza petozicanog i bio je odlican za smijesne pare. poslije sam citao recenzije na netu i taj petak Meksicki je po misljenju mnogih sjajna gitara, naravno zavisi od gitare do gitare.

Moj URGE Stu Hamm je "Meksicki" ali je vrat definitivno americki, i elektronika,

i sigurno je u Meksiku samo sastavljen posto je to prva serija signature bassova radjenih tamo icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

Da vam ne pricam kakvog Stratocastera ima moj prijatelj "Made in Japan" ph34r.gif

original contour body, rame uz rame sa USA modelima a cijena icon_smile.gif

stoga nemojte se zalijetati velikim izjavama dok ne probate gitare

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nista bre bez fendera icon_smile.gif Zakon instrumenti (rame uz rame sa Jacksonom icon_razz.gif)

Dobro je da me je neko shvatio (posle dva meseca razglabanja)

A sada cu da te malo iznerviram:Jebes ti to kada moras da gledas u solju da li je bass dobar ili onako....Zato skupis "male" pare i uzmes M.M i nemislis.. laugh.gif

MUSIC MAN!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest spiritual holocaust

Kolko' para tolko' i muzike , mi mozemo samo da biramo koje je veslo manje govno pa da ga kupimo , dobri basevi dobro i kostaju! icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

no.gifno.gif ne bih se bas slozio no.gifno.gif

ovdje sam prije par mjeseci imao ponudu za jazz bass 1972 amerikanac

za 600 eura a jedino sto mi je falilo su pare

i bolje je da ne znate kakav je bio icon_da.gificon_da.gif

nekom narodnjaku je gorilo pod nogama tako da za neke realne pare mozes uzeti bass koji je prva liga samo ako si strpljiv i imas kintu

uostalom najveci od navjecih Jaco Pastorius je svirao na jazz bassu a dalje sve znate icon_razz.gif

naravoucenije

icon_da.gificon_da.gif BOJ NE BIJE PUSKA NEGO SRCE U JUNAKA icon_da.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest spiritual holocaust
no.gifno.gif ne bih se bas slozio no.gifno.gif

ovdje sam prije par mjeseci imao ponudu za jazz bass 1972 amerikanac

za 600 eura a jedino sto mi je falilo su pare

i bolje je da ne znate kakav je bio icon_da.gificon_da.gif

nekom narodnjaku je gorilo pod nogama tako da za neke realne pare mozes uzeti bass koji je prva liga samo ako si strpljiv i imas kintu

uostalom najveci od navjecih Jaco Pastorius je svirao na jazz bassu a dalje sve znate icon_razz.gif

naravoucenije

icon_da.gificon_da.gif BOJ NE BIJE PUSKA NEGO SRCE U JUNAKA icon_da.gificon_da.gif

Ok mozda tu i ima necega ali dok takva situacija .........

Ali dobro, kako kaze nas narod, ko ceka taj i doceka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaco ne da je svirao Jazz Bass, nego je svirao Jazz Bass koji mu je otac kupio za 15-i rodjendan za cirka 15 dolara.

Nurg boy moracu da te razocaram u vezi Pastorius-a.....(posto sa m definitivno jedan od najvecih fanova Pastoriusa i uopste fretless basseva na ovom foruma)

Citajuci GOMILU interviewa sa Jacom na nekoliko mesta sam procitao sledece: Jaco je jedno vreme svirao bubanj ali posto je slomio ruku morao je logicno da prestane sa sviranjem ....Posle nekog vremena su ga ortaci iz bivseg benda pozvali da proba da svira bass(posto im je u medjuvremenu bassista otisao).Jaco je pristao i otisao u obliznju prodavnicu instrumenata i potrosio celu ustedjevinu(oko 400$) na Fender Jazz Bass iz 62(kome je sam izvadio pragove).I sa njim ja svirao do kraja zivota...

 

Polovina bassista na ovom forumu ima sasvim fine instrumente , a sviranje im nije bas za pohvale(to ne vazi za osobu koju citiram , jer coveka niti znam niti sam ga ikada slusao).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda mu je cale kupio kontrabas ili tako nesto. znam za pricu o slomljenoj ruci i sviranju basa (mada nisam najveci jacov fan na svetu, nekako mi vise lezi stu hamm icon_razz.gif)

A sto se tice mene i mog sviranja, prvi istrument koji vredi vise od 200 eura sam kupio pre dve godine, a 18 godina pre toga sam svirao Yamaha RBX170 i RBX170F (nikad se nisam lozio na skupe instrumente). I da budem skroz iskren, taj svoj rbx170 sam voleo vise od jazz basa koji sam kupio pre dve godine. Jedino sto sam ga skroz izmodirao, i prodao na kraju za male pare jer sam kupio jacksona koji takodje nije bio nesto basnoslovno skup (530 eura u mitrosu). A stos e tice kvaliteta moje svirke - i suck. toliko ne vezbam da je to sramota icon_smile.gif jedino se vadim na neki sviracki staz od oko 20 godina icon_smile.gif

Edited by Nurg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda mu je cale kupio kontrabas ili tako nesto. znam za pricu o slomljenoj ruci i sviranju basa (mada nisam najveci jacov fan na svetu, nekako mi vise lezi stu hamm icon_razz.gif)

A sto se tice mene i mog sviranja, prvi istrument koji vredi vise od 200 eura sam kupio pre dve godine, a 18 godina pre toga sam svirao Yamaha RBX170 i RBX170F (nikad se nisam lozio na skupe instrumente). I da budem skroz iskren, taj svoj rbx170 sam voleo vise od jazz basa koji sam kupio pre dve godine. Jedino sto sam ga skroz izmodirao, i prodao na kraju za male pare jer sam kupio jacksona koji takodje nije bio nesto basnoslovno skup (530 eura u mitrosu). A stos e tice kvaliteta moje svirke - i suck. toliko ne vezbam da je to sramota icon_smile.gif jedino se vadim na neki sviracki staz od oko 20 godina icon_smile.gif

U jebote al' si ti neki matori cika icon_smile.gif !!!Koju mjuzu sviras(mislim jel imas neki bend ili sviras onako gajbi { kafa , duvan i bass = najbolji trip:zeleni: }?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam bend, sviramo melodicni death/black. A u slobodno vreme sviram jazz i stari rhythm & blues. A nisam bas nesto mator icon_smile.gif jos godinu dana do 30 icon_smile.gif

Do jaja!!! A jesi li imao svirke sa tim bendom (btw. kako se zove bend?) posto se ja bas ne secam da sam gledao bend ciji bassista svira onakvu pokolj gitaru? icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polovina bassista na ovom forumu ima sasvim fine instrumente , a sviranje im nije bas za pohvale(to ne vazi za osobu koju citiram , jer coveka niti znam niti sam ga ikada slusao).

 

a sve ostale si cuo pa znas kako sviraju???

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sve ostale si cuo pa znas kako sviraju???

Nisam cuo sve ali neke jesam , a za neke koje nisam cuo (a i ne zelim )su mi rekli drugi(koji umeju da procene).A sto se ti toliko nalazis uvredjenim(mozda si se prepoznao u mojem zakljucivanju: jebiga ),ja samo konstatujem neke sasvim ocigledne stvari....Ja nemam finu gitaru ali ne kazem da znam da sviram , nego naprotiv...NEMAM POJMA!!!

 

Usput : Nisam napisao da SVI nego POLOVINA bassista ne svira dobro, a ti si izgleda odmah odabrao svoju kategoriju........tvoj problem icon_smile.gif

Edited by The Eagle Nature

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozddraw swima!!! Nije me bilo neko vreme (umro modem) vidim da je tema odlično posećena icon_rockdevil.gif Eto samo da se jawim sa "novom" bass head machinom, kupio sam Acoustic i to neverovatno dobro uščuwan nema niti ogrebotine samo ne znam na koji box da ga nakačim wallbash.gif (ili da koristim oba boli me dick) hehehehehe mrred.gifmrred.gifmrred.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam Acoustic 150, u biti je guitar glawa ali sam posle 500 pročitanih recenzija na netu i saveta starijih kolega probao na Ampeg box-u (4 Altec zvučnika po 10") i odlepio kako radi... Neverowatno jako pojačalo a nikada čistiji ton nisam čuo. E sad, ja ne budem lenj pa ga uključim na staru Marshall kutiju gde je jedan od zvučnika malo prolupao i dobijem (sa obe kutije odjednom) na Ampegu bass pun do neba a na raspalom Marshallu laganu distorziju... Ne možeš da veruješ kako to zvuči u bendu... Razbija musik19.gifmusik19.gifmusik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

mmmmmmmmmm

stara acoustic pojacala su ooodlicna icon_da.gificon_da.gif

a nova nisam ni svirao tako da ne znam

jedno duze vrijeme sam koristio neki kombo bas sa 15kom i taj je definitivno oduvao sva ostala kombo bas pojacala na kojima sam svirao do tada a sa svojih 200w je odlicno punio prostoriju za probe u kojoj je gitara bila na 100w Marshallu (stari lampas znate kako dere)

cist zvuk im je svima zajednicka karakteristika

a od Marshalla za bas ocigledno valjaju samo kutije icon_biggrin.gif

nego Sasa nisam nasao one zice u Art centru kada sam bio u Zagrebu a bas sam se bio nameracio da ih kupim

jeb'ga

u zdravlje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ih kupio u Art centru pre mesec dana kada sam bio u Zg-u i to 25€ V-string komplet, pojeftinile za 5€, pokušaj da im pošalješ mail meni su rekli da neke stvari mogu da se pošalju i plate pouzećem ili nešto slično, inače prodavnica je odlična, ostah unutra oko 4h probajući gitare, effecte, pojačala i trista čuda... Sve u svemu Mitro's suckssssss.... violent.gifviolent.gifviolent.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faca u mitrosu je pokusao da mi proda RBX 775 za preko 100 eura. Zgrozio sam se kad sam video. A da ne pominjemo da mi je prodao jacksona kojeg sam morao da popravljam da nebi jeo baterije ko lud. I posto sam mu ostavio preko 500 EU u radnji umilostivio se da mi pokloni trzalicu. Recimo da vise nikad necu kod njega kupiti nista. Ako hocete da kupujete instrumente u beogradu pravac Sky Music, i razgovarajte sa Bracom. Covek je vise nego fer, i za razliku od seronja u mitrosu spreman je da vam pokloni malo paznje, i ne radi nista preko kurca. (i uvek moze da se napravi pravi dogovor icon_smile.gif)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma svi su ti likovi maximalno losi...kada se setim kada sam ja uzimao bass u Sky-u.Prodavac samo sto nije krenuo da me bije kada sam trazio da probam dzitru.... icon_smile.gif Jos kada sam dao kesh samo sto me nije izbacio napolje( a NIJE MI NI TRZALICU DAO, mada svejedno je :koji ce mi moj TRZALICA:) ), ......SERONJE!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...