Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Evo mene, zivnuo sam malo, i nisam u Beogradu. Opet sam u Izraelu, i mogu da se pohvalim, radim kao full time tehnicar za gitare icon_smile.gif

 

Sto se tice bas gitare, nemoj da uzimas Rich-a. Beast je uzasno neudobna gitara za sviranje, i svi rich basovi imaju jako los zvuk ako mene pitas. Bolje da za tim 500-tinjak eura koliko bi platio to veslo kupis Fender Jazz Bass mexico, ili Yamaha RBX 775 ili cak Ibanez SR500 koji su svi odlicni, i _MNOGO_ bojli od bilo kog Richa, a da ni ne pominjem koliko su versatilniji. Rich je za metal, i samo za metal. Zvuk mu je mutan, i nista ne moze da se uradi da se popravi. A ako vec hoces nesto pozersko kupi lepo Jackson KBX ko sto imam ja pa poziraj icon_smile.gif Fantastican bass, i kosta 530 EU nov (ako ga nadjes jer se vise ne proizvodi)

 

A ja sam se upravo ponovio sa tri nova ibaneza, i moram da priznam da sam promenio misljenje o ibanez basovima. Naime, ispazario sam BTB1600E, SR3006 i SR500 (radim za firmu koja uvozi ibanez tako da imam nabavne cene icon_razz.gif) i gitare su fantasticne. Ne znam da li im se kvalitet promenio u 2004-oj godini, ali su vesla fantasticna icon_smile.gif

 

Toliko za sada.

 

A uskoro mozda slike par mojih radova icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pa ja lepo pitala zna li neko servis za opravk basova a meni niko nista icon_sad.gificon_sad.gif

Evo verovatno najboljeg domaceg graditelja instrumenata. Usput, popravlja sve zivo.

Zovu ga ZHan (ZH kao ZHaba), zivi na Medakovicu III, zadnja stanica 29-ke pa josh malo peske... Najavite se i svratite u radionicu, stvarno je nevidjeno iskustvo. Ps totalno opusten covek icon_biggrin.gif

 

064-1466364

011-3046729

Share this post


Link to post
Share on other sites

slushajte... potreban je Hard rock bandu jedan basista!!!!

Potrebno je da ima svoj instrument i da zna da svira prevenstveno Deep purple, zatim, Rainbow, Black sabbath, AC/DC, Led Zeppelin, Whitesnake i slichno. Mi inache pored toga sviramo (na moje insistiranje) Dream Theater, Metallicu i Iron Maiden. icon_da.gif Inche svi imamo po 18 godina i trazimo basistu slichnih ili istih godina icon_rolleyes.gif

 

Ako nekoga zanima, neka mi se javi na PP ili neka poshalje mail.

pozz biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi i na potraznju muzicara... Mada koliko kontam i nema nesto slobodnih basista ovde...

 

Elem, ja sam se ponovio biggreens.gif (konacno icon_rolleyes.gif )

 

Uzeo sam Jacksona Concert EX Professional icon_mrgreen.gif

 

I'm happy orangelistening.gif

 

Sad jos samo kristal da nabavim...khm...ovaj... procesor neki i bice do jaja. icon_rockdevil.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Batali procesor za bass. sve sto ti treba je kompresor i eventualno chorus. sve ostalo je bespotrebno icon_smile.gif

pa cak ni to... jer je po meni sranje kad se izoblici njegova osnovna boja tona.... ja najvise preferiram bez ikakvih efekata... sem onih na pojacalu (treble.. mid.. bass.. jelte EQ..)

 

ps.. nurge.. SR500(505) od kog drveta je sklepan???

video sam u jednoj prodavnici.. lici mi na mahagoni...

Edited by StRatO

Share this post


Link to post
Share on other sites

sr 500 ili 505 ha?

momce tesko da tu ima mahagonija

to ti je najvjerovatnije stara "dobra" americka lipa

nikad gore drvo daje izuzetno supalj zvuk i spada medju najjeftinije vrste drveta za izradu instrumenata mada je za metal OK (zbog onog ding ding tona)

sad mozda i grijesim posto taj bass nisam vidio vijekovima, a ako grijesim cekam Nurga da ispravi

na kraju krajeva cijena ce ti sve reci

P.S. Nurg kakve su razlike izmedju 500 i 505??

Share this post


Link to post
Share on other sites

sr 500 ili 505 ha?

momce tesko da tu ima mahagonija

to ti je najvjerovatnije stara "dobra" americka lipa

nikad gore drvo daje izuzetno supalj zvuk i spada medju najjeftinije vrste drveta za izradu instrumenata mada je za metal OK (zbog onog ding ding tona)

sad mozda i grijesim posto taj bass nisam vidio vijekovima, a ako grijesim cekam Nurga da ispravi

na kraju krajeva cijena ce ti sve reci

P.S. Nurg kakve su razlike izmedju 500 i 505??

E moj Carcasse, nisi u pravu icon_smile.gif

 

SR500 i 505 su postale jako fini instrumenti u poslednjih 5 godina.

Telo je od Mahagonija, vrat je laminat iz 5 delova, Wenge/Bubinga, a elektronika je Bartolini MK2

 

SR500 kod mene u radnji kosta 3900 Sekena (890 dolara) a SR505 kosta 4200 sekela (920 dolara) tako da je razlika u ceni jako mala. Inace, Izrael je jako skupa zemlja zbog poreza i carine na sve sto se uvozi, tako da sam siguran da se doticni instrumenti mogu naci u evropi za dosta manje para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E moj Carcasse, nisi u pravu icon_smile.gif

 

SR500 i 505 su postale jako fini instrumenti u poslednjih 5 godina.

Telo je od Mahagonija, vrat je laminat iz 5 delova, Wenge/Bubinga, a elektronika je Bartolini MK2

 

SR500 kod mene u radnji kosta 3900 Sekena (890 dolara) a SR505 kosta 4200 sekela (920 dolara) tako da je razlika u ceni jako mala. Inace, Izrael je jako skupa zemlja zbog poreza i carine na sve sto se uvozi, tako da sam siguran da se doticni instrumenti mogu naci u evropi za dosta manje para.

znaci dobro sam konstatovao onako izdaleka....

 

cana je tu negde.. oko 700evra za 505... bar u toj radnji (onoj na zelenjaku)..

 

kakve su razlike izmedju 500 i 505

 

u broju zica.. logicno zar ne.. 500 = 4 zice.. 505 = 5 zica...

 

ps.. Nurge jel znas neki fini.. kvalitetan 5-ozicani plemeniti instrument do oko 500evra.. jel ima sto kvalitetno da se nadje... ili da ostanem pri SR505ici...???

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci dobro sam konstatovao onako izdaleka....

 

cana je tu negde.. oko 700evra za 505... bar u toj radnji (onoj na zelenjaku)..

 

 

 

u broju zica.. logicno zar ne.. 500 = 4 zice.. 505 = 5 zica...

 

ps.. Nurge jel znas neki fini.. kvalitetan 5-ozicani plemeniti instrument do oko 500evra.. jel ima sto kvalitetno da se nadje... ili da ostanem pri SR505ici...???

Jedino sto mi pada napamet da ima 5 zica i da kosta oko 500 EU i da valja je Yamaha RBx 775 ili RBX375, mada je bolje da skupis jos tih 200 ida uzmes SR505 koja je totalna babaroga od gitare icon_smile.gif

Sa druge strane, moze da se nadje Fender Jazz Bass 5 za oko 550 EU (meksos naravno, ali sasvim dobar)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino sto mi pada napamet da ima 5 zica i da kosta oko 500 EU i da valja je Yamaha RBx 775 ili RBX375, mada je bolje da skupis jos tih 200 ida uzmes SR505 koja je totalna babaroga od gitare icon_smile.gif

Sa druge strane, moze da se nadje Fender Jazz Bass 5 za oko 550 EU (meksos naravno, ali sasvim dobar)

thanx!!!! musik19.gifmusik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

thanx!!!! musik19.gifmusik19.gif

No frks, No peniks!

 

Inace, cisto informacije radi. Danas mi je stigla nova isporuka od ibaneza.

 

BTB1206E je naj bolji serijski radjen bas koji sam imao prilike da drzim u ruci.

Toplo ga preporucujem svima koji se loze na 6-o zicane basove (jes da kosta, ali vredi vise od onoga sto kosta, verujte mi )

Pored toga sam dobio par novih SR500 i SR505 (malo tamnije telo od modela za 2004) i stiglo mi je par gitara, ali to vec nije za ovaj topic icon_smile.gif

SR500 je ubedljivo best buy sto se tice slicnog instrumenta. Samo elektronika koju ima vredi preko 300 dolara, a sama gitara je smesno jeftina za performanse koje daje. Bez preterivanja mogu da kazem da je kvalitet jaci nego neki prosecan Tobias (ne mogu da zamislim nista drugo da je u toj klasi, tj uzan vrat, i light weight telo od mahagonija (cudan sklop)) a kosta jedno 4 puta manje.

Jedino sto moze da se poredi sa njim je jaci SR model, ili neka babaroga od Fendera (ala stu hamm model) ili Warwick Corvette (koja je slabija i mnogo skuplja)

 

A sada dosta o ibanezima icon_smile.gif

 

Ja sam zapoceo novi prrojekat. Poceo sam sebi da gradim dva instrumenta. No. 1 je sestozicani bass, skala 35", sa jako jedinstvenim oblikom vrata koji je mnogo tanji oko tanjih zica, a na delu gde se spaja sa telom je ispod 1-e zice debeo samo 8mm. Konstrukcija ne neck through, a elektronika koju planiram da ugradim je EMG. Kako posao bude napredovao slacu slike i izvestaje icon_smile.gif

 

Druga je isto setozicana fretless, bolt on konstrukcija icon_smile.gif

 

Ajd videcemo sta ce da ispadne od toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...