Jump to content

Iced Earth


Iced Earth Diskografija  

29 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ne zna sta pricha.

 

Jes' da ima voice over jebeni..ali meni je album za sada dosta dobar :rockdevil: Nisam ochekivao nesto ovak' dobro...Daleko od toga da je neki masterpiece i album ima mana..ali oni delovii koji valjaju, valjaju sam'tako...

 

Najveca mana: filleri..+ Clouding...Album bez ovih kratkih govnjivih intermeca, sta su vec, minus najduza i najdosadnija The Clouding traje opet preko 45 minuta, a ovako preko sat vremena...Nije fazon u duzini. Dakle jebale Jona i overture, invasion, reflections,execution,cataclysm, i the Awakening...jedina kratka koja prolazi je Motivation of Man. Ta se super spaja sa Setian Massacre. Ove kratke mi i mnogo usporavaju albuma. Posebno u prvom delu. Te mi je drugi deo albuma, posle Clouding, najjachi deo. Dakle od Inflitrate and Assimilate zavrsno sa Framing Armageddon pesmom - OVO JE BOGOVSKI DEO!!! Znachi sve odlichne pesme,a vrhunac, i vrhunac albuma uopste je meni naslovnica, prava metal bomba, sa kozonajeznim headbangerskim delom za kraj i gde Ripper otkida ko nikad pre! Posle toga "When Stars Collide" mu dodje kao neki outro track..nista specijalno... A onaj Awakening, bespotreban, smarajuci..

 

Something Wicked 1 pesme je do jaja, dobar opener, dok pt.2 moze je vise kao neki duzi filler tipa execution i ostala govna, ali ajde nesto je zanimljivija, though ona lead akustichna melodija me previse podseca na nesto sto vec chuh..

 

Nije Jon zajebao, ali ja sam u listi skratio album za dobrih 7-8 pesama, i josh je jachi ovako kad se slusha :D

 

8/10

 

FREEEEEEEEJMIIIIIIIIIIIIINNNN AR-MA-GE-DOOON!!!!! :rockdevil:

 

+++++

 

a pazi ovo...

 

ICED EARTH will embark on a European headlining tour in October/November. Support on all shows will come from DARK TRANQUILLITY. Confirmed dates are as follows:

 

Oct. 08 - D - Köln - Live Music Hall

Oct. 09 - D - München - Backstage Werk

Oct. 10 - I - Milan - Alcatraz

Oct. 12 - E - Barcelona - Sala Razzmatazz 1

Oct. 13 - E - Madrid - La Riviera

Oct. 15 - CH - Pratteln - Konzertfabrik Z7

Oct. 16 - A - Graz - Orpheum

Oct. 17 - A - Wien - Planet Music

Oct. 18 - CZ - Brno - Fleda

Oct. 19 - D - Berlin - Columbia Club

Oct. 21 - S - Malmö - Kulturbolaget

Oct. 22 - N - Oslo - Rockefeller

Oct. 23 - S - Gothenburg - Tradgarn

Oct. 25 - S - Stockholm - Tirol

Oct. 26 - DK - Kopenhagen - Pumpenhuset

Oct. 28 - D - Hamburg - Markthalle

Oct. 30 - D - Stuttgart - LKA Longhorn

Nov. 01 - NL - Tilburg - Club 013

Nov. 02 - B - Antwerpen - Hof Ter Lo

 

 

kakav paket leb ti jebem : (

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ukljucujem se u diskusiju! :rockdevil: Album definitivno nije postigao ocekivano, ali smatram da je totalni promasaj prejaka rec, vokal definitivno utice na negativne utiske

drugih, ali i moja!

Ima po koja pesma kojoj se s druge strane ne moze prigovoriti, a i drago mi je da su konacno poceli malo da rade na spotovima, konacno!

Spot Ten Thousand Strong iako promo mi se zaista svideo! Ubija! :bigblue::muzicar: :muzicar: :muzicar:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo offtopic:

Oglas: :bigblue:

Ako ima zainteresovanih ljudi koji bi pevali ili eventualno svirali gitaru u bendu koji pretezno radi obrade iced earth, hammerfall, helloween, a imaju izmedju 15 i 21 godinu i po mogucstvu (al nije obavezno) pohadjaju gimnaziju, neka se jave na:

[email protected] ili 063/8989-115

hvala! i jos jednom izvinjenje ako je post neprikladan za ovu temu... :zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alo, lakse malo sa psovkama!!!

 

Na stranu sto se slazem sa delom izjava tu, Ripper je prica za sebe, i glupo je vise porediti ga sa Barlow-om, slusajte bend kakav je danas, ili ga vise nemojte slusati, toliko je jednostavno.

 

Ali moze se to objasniti i bez psovanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iced Earth - Framing Armageddon (Retail) (2007)

 

http://rapidshare.com/files/54041103/I.E._....CROM.part1.rar

http://rapidshare.com/files/54069696/I.E._....CROM.part2.rar

 

Pasword: www.crom-diosesdelmetal.blogspot.com

Bez smarajućeg voiceovera.

 

Ah kakav smor.... taman sam se obradovao ovim linkovima kad ono opet sam probio limit od 25GB za 5 dana... sad moram da cekam a bas mi se :opusteno: jer pravo da vam kazem nisam hteo onu prethodnu verziju ni da pustim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja verziju sa voice coverom nisam ni hteo da nabavljam pa sam album tek prekjuce poslusao. onako... u prvoj polovini albuma malo smaraju sa svim onim ''pesmama'' od po minut. ostalo, pa moglo je i bolje, nije ostavio nikakav poseban utisak, osim da je Ten Thousand Strong (koju sam ranije cuo) mozda i najbolja. Nervira me kad album ne donese nista bolje od prvog singla koji izadje ranije. Al, mora ovo jos da se slusa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to vec rekao u utisku, na prosloj stranici chini mi se, i danas preslusah album prvi put bez voice-overa, ostajem pri istom utisku. Dakle dobar album, ali ga koche oni introi/midtroi/sl. sranja, nepotrebna totalno+ smarachka "Clouding" + one dve pesme su mi totalno nebitne posle "Framing Armageddon", jer mi ne stize da se oporavi vrat nakon one zavrsnice :mrgreen:

 

Sasvim dobro sve u svemu, ima dobrih pesama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je album! Meni potpuno odgovara ovo sto moze da se cuje. Iced Earth, sasvim moderan i aktuelan, pesme su dobre, ti introi odradjuju super posao kad je atmosfera u pitanju, a atmosfera na albumu mnogo je dobro postavljena.

 

Nisam jos detaljno proucio naravno, ali ima sta da se slusa, uopste ne smara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je album baš dobar. Ima specificnu atmosferu i pesme su modernije ali imaju taj epski karakter koji fali današnjim albumima. Koliko kapiram sad je rec o nekoj vanzemaljskoj invaziji, radjanju chosen one-a i sl... ako grešim ispravite me. Mislim da je Ripper obavio odličan posao, čak i bolji nego prošli put. Meni su se neke pesme uvukle pod kožu već posle prvog slušanja a evo posle puno repeata nije nista dosadniji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...